Ужасы адресации в Украине

Хотів уточнити декілька пунктів.

  1. Валідатор свариться на relation type=street, каже Unknown relation type. Змінювати на associatedStreet чи залишати так?

  2. На associatedStreet свариться іноді що Number of ‘street’ roles too high. Хоча на вікі пишуть, що recurrence для ролі street - one or more. Якщо це бага у валідаторі, кому про неї писати?

  3. Чи треба в associatedStreet (а також і в street, якщо це валідний relation type) проставляти addr:steet, чи достатньо name? Чи навіть і name не потрібен, в wiki він optional but recommended.

  4. На associatedStreet свариться про role ‘address’ unknown. Виправляти на house чи залишати як є?

  5. Спробував додати будівлю складної форми (relation type=multipolygon building=yes addr:housenumber=* до associatedStreet. Валідатор сказав Member for role house of wrong type. Вікі й справді каже, що тип має бути node або area, але як же тоді додавати до associatedStreet такі об’єкти?

1 - можна залишати. впливає лише на те, що nominatim не вміє шукати по street
2 - так, баг валідатора, нмсд, варто відкрити баг в http://josm.openstreetmap.de/newticket
3 - addr:street треба виставляти, name не обов"язково, але набагато зручніше для перегляду списку зв"язків, коли в них є імена, а не числові значення
4 - на вікі написано, що у associatedStreet є лише street і house, тому або type=street, або role=house
5 - додавай outer полігон. Сподіваюсь, в нас нема вкладених будівель, хоча після нашого історичного центру я вже нічому не здивуюсь…

Дякую за відповіді.

Ще запитання до відповідей:

  1. Якщо nominatim не шукає, може таки варто замінити type=street на type=associatedStreet? Про type=street на вікі взагалі дуже мало інформації. Можна було б звичайно додавати в обидва відношення, але буде важко слідкувати за консистентністю.
  2. Відкрив.
  3. Якщо я правильно зрозумів ідею associatedStreet, addr:street для об’єктів з ролями ‘house’ має братись з name об’єкта, що має роль ‘street’. Тоді виходить, що addr:street є зайвою інформацією? Крім того, name у об’єкта street може бути задано декількома мовами, а addr:street тільки однією.
  4. Справа в тому, що addr:housenumber виставлено для multipolygon, а не для outer way. Щоб було більш зрозуміло - ось приклад. Переносити addr:housenumber на outer way? Що робити з building=yes - теж переносити чи залишати на multipolygon?
  1. Ці два відношення є повністю рівноцінними. З появою relation_toolbox я користуюся street, nominatim шукає добре. Йому потрібен час для синхронізації.
  2. addr:street таки не є обов’язковим, і береться з відповідних вулиць. name краще додавати для зручності.
  3. Так, перенось housenumber на outer way. Відношення у відношенні це не є добрим. building=yes у адресації не викормстовується, тому думаю, можна залишити на полігоні.

Eugene

За 1 - дякую, буду знати…

До речі, баг у валідаторі вже закрили, і в наступних версіях josm (а також з поточної latest) випадок з багатьма частинами вулиці з role=street помилкою вважатись не буде.

Як вважаєте, чи варто включити в валідатор функціональність перевірки name вулиць з addr:street (чи name, уточніть??) відповідного зв"язку? Чи це взагалі можливо в рамках поточного валідатора?

Не дивився їхній код, але перевіряти це б не завадило. Або для зменшення помилок, я би вважав присутність addr:street у відношенні помилковим, і додатково перевіряти, що всі вулиці мають ті самі теґи name:*

Eugene

Тобто addr:street у відношенні не потрібний? Пошук по чому буде проходити, по назві чи по назвах вулиць-членів?

До речі, що робити з площами? Чи нормально в street-role класти замкнений вей з highway=pedestrian, area=yes, name=Соборна Площа?

Я ставлю addr:street тільки на відношення.
На веї вулиць і полігони будинків не ставлю.
Це працює - пошук за адресою діє.
І це економить місце в базі, тим більше що вулиця може мати кілька членів street (з різними характеристиками).

А чи існує якись плагін/валідатор/скрипт який би підказував які будинки/вулиці варто об’єднати у relation?
Наприклад, помічає плагін, що поруч два highway/building-об’єкти з однаковим name/addr:street зі спільною точкою або в межах 500м і пропонує(робить автоматично) створити/поповнити relation.

Повертаюсь до цього пітання. Валідатор правий, у базі відсутня сутність, яка показує границю міста Полтава. Тобто, адмінистративна границя і границя міста – це зовсім ризні поняття. Так, у великих можуть існувати прилеглі сателіти, які адмінистративно до них відносятся, але фактично вже за межами міста.

Тому для Полтави потрібно прописати у відношенні place=city. Але я все ж таки радив зробити копію відношення, і використовувати теґ place_name, щоби на мапі не з’явілося два надписи.

Взагалі, ці всі питання треба нам вирішувати.

Eugene

Ну, шановні, вже набагато краще, 47.92% не співставлено. Правда, десь відсотків трідцять закрілося само, як тільки я додав полігони у великих містах, або ж вказав відповідні теґи. Але тепер на мою думку, можна вже працювати.

Я помітив, що у Київі багацько домів, на яких вказан номер, поряд є вулиця з відношенням, але сам будинок туди не додано. Це виправляється ну дууже швидко за допомогою втулка relation toolbox. Тож можна кожному потроху це додати, і поступово воно виправиться.

Офтоп: щось останнім часом дуже часто в тебе трапляється “і” на місці “и”. Білоруську клаву встановив, чи що?
Перепрошую, але це вже починає нагадувати Азарова, що одного разу сказав, що зарплати будуть “підвішуватись” замість “підвищуватись”.

Переключаюсь между маком и виндовс, и на маке клавиши местами поменяны. Сам мучаюсь.

ну это наверное моя “заслуга”, так как на тот момент единогласного решения о стандарте прописывания улиц не было - не делал этого…

Оффтоп, но под винду можно раскладку под себя отредактировать с помощью Microsoft Keyboard Layout Creator.

http://www.shtosm.ru/2012/02/22/1/
Вот прочитал новость на ШТОСМе, и решил глянуть, как обстоят дела с этим у нас. Одно слово - жуть.
http://peirce.gis-lab.info/routing-map.php?mapid=UA-FULL

Да, есть над чем работать. Только вот информация в нем устаревшая – за 7 января.
http://peirce.gis-lab.info/addr.php?mapid=UA-FULL

А мапят некоторые районы довольно активно. В нескольких местах, которые смотрел, ошибки подправлены. Надеюсь автор валидатора форум читает, обновит статистику.

http://www.openstreetmap.org/user/Zkir/diary/16288

З часом узагалі б по областях розділити, як це є для Росії.