OSMtracker dla Windows Mobile - problemy

Witam.
Zainstalowałem na swoim telefonie Samsung Omnia i 900 aplikację OSMtracker.

Ogólnie jestem zadowolony z tej aplikacji i bardzo pozytywni zaskoczyła mnie dokładność modułu GPS stosowanego w tym telefonie.

Napotkałem jednak kilka problemów…

Nie mogę zmusić urządzenia aby zapisywał pobrane w trakcie używania mapy do “Moja pamięć” która ma 8GB lub na kartę pamięci zamiast to ustawionej domyślnie “Moje urządzenie” która jest pamięcią telefonu i ma ok 94MB.

Grzebanie w configach nic nie daje.

Aplikacja nie przyjmuje zmiany ustawień.

Podobnie jest z TileManager który też pobiera mapy do pamięci telefonu.

Czy ktoś z was spotkał się z tym problemem i zna rozwiązanie?

Czy może ktoś z was testował OSMtracker na Androida?
Czy na Androidzie nie ma problemu z wybraniem miejsca zapisu map?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam

Tomek.

Używam OSMTracker na androidzie i po ostatniej aktualizacji działa on świetnie. Mogę wybrać dowolny folder do zapisu śladów.

O tego programu jeszcze nie znałem, spróbuję. A tak z ciekawości. Dobra dokładność to? Bo ja na Wirdfire nie mogę zejść poniżej 5m.

Samsung Galaxy Spica I5700 – niestety jego gps nie podawał dokładności pomiaru, a sama dokładność nie była żadną rewelacją, do tego czas złapania fixa to co najmniej 5-10 minut pod warunkiem że komórka leżała nieruchomo …

Samsung Galaxy SII I9100 – gps raportuje zwykle dokładność pomiaru na poziomie 30m, czasem raportuje troszkę lepszą dokładność (10m), niestety często też jest ona dużo gorsza (100m), tak na oko porównując ślady z loggerem Pentagram P3106 z układem MTK to niestety logger ma zwykle lepszą dokładność. Na plus jest łapanie fixa, zwykle trwa parę sekund.

Hmmm, to ja już nie będę narzekał, że mój HTC Magic łapie dokładność na poziomie 2-4 m i fixa w ciągu minuty…