Widzę, że pokazała sie kolejna wersja mapy (1.5). Super, widać postępy.
Zgłoszę przy okazji jeden błąd. W przypadku, gdy mamy building=yes i amenity=hospital nie renderuje się to jako budynek (nie widać go ani w MapSource ani w Garminie).
A ja też sobie przypomniałem, że miałem coś zgłosić.
Dalej kwestie school. W tej chwili amenity=school dla obszarów (zwykłych lub jako multipolygon) jest renderowane jako budynek. A powinna być tylko kombinacja building=yes i amenity=school. Tu jest jeden z przykładów: http://www.openstreetmap.org/?lat=52.17822&lon=20.842217&zoom=18&layers=M
Jakby można było prosić o nową wersję mapy. Już ponad miesiąc minął od poprzedniej (1.6 z 23.04.2011 r.).
A przy okazji dwie małe popraweczki: brak renderowania obszarów przemysłowych (landuse=industrial) oraz zmianę renderowania dróg w budowie (highway=construction), może coś biało-niebieskiego jak w widoku na www.
Kolejna nieduża zmiana - amenity=shelter wyświetla się jako osobny typ, a nie ikonka hotelu :). Od wersji 1.8 (na początku przyszłego tygodnia) w MapSource będzie przy OSMapie działać wyszukiwanie ulic i obiektów (wreszcie :D).
Witam,
Właśnie zapoznaję się ze służbowym GPSem i wgryzam się w temat map na to użądzenie. Mam problem z wgraniem mapy ponieważ przy zaznaczeniu obszaru wyskakuje błąd instalacji mapy. I tu pytanie jak wgrać dany obszar mapy do Garmina? I jak często jest aktualizowana ta mapa? W miejscowości Cimochy jest brzydki napis który poprawiłem (skasowałem) ale trzeba by to zaktualizować
Hmm…szczerze mówiąc nigdy nie bawiłem się wgrywaniem fragmentów map przez MapSource, więc nie mam za bardzo jak do tego problemu się odnieść. Jaki komunikat błędu się wyświetla?
Jedna z ostatnich wersji mkgmap potrafi prowadzić do drzwi, a nie do środka obszaru, np. jeśli szukamy centrum handlowego to Garmin wskaże wejście, poprzednio pokazywał środek budynku. Tę funkcjonalność można już zobaczyć w openmtbmap/velomap. Na razie jestem na początku testów, ale pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne.
W OSMapa również warto zaktualizować mkgmap.
zaktualizowano kompilator mkgmap do najnowszej wersji (2077).
zaktualizowano część styli z oficjalnego repozytorium mkgmap - głównie te przypisujące obiekty do obszarów, korzystając z tagów is_in.
w pełni działa już wyszukiwanie obiektów i ulic w MapSource (nie testowano jeszcze na urządzeniach Garmin).
W obecnej wersji znajdują się jeszcze punkty POI z nazwami ulic, jest to pozostałość historyczna z czasów, gdy nie działał jeszcze indeks nazw. Gdy potwierdzę, iż na garminach działa to dobrze, POI te znikną.
Na edge 705 działa, ale przesłane z Mapsource. Czy poprawnie to inna sprawa. Testowałem na swojej miejscowości i jest ok. Testowałem na Warszawie, no i kilku ulic pomimo, że w OSM są w Garminie nie istniały.
Na serwer wgrywa się już wersja 1.9 - nazwy miejscowości wyświetlają się teraz także przy małym “zoomie”, tak więc nie trzeba danego miasta szukać na oślep :).
Udostępniłem nową edycję mapy (1.11), daję info tutaj bo jest trochę ciekawych zmian:
Działa wyszukiwarka ulic i obiektów w mapach gmapsupp.img wgrywanych bezpośrednio na urządzenia Garmin
Przebudowano reguły służące do budowania indeksu wyszukiwarki ulic i obiektów - dane są znacznie lepszej jakości
Naprawiono błąd powodujący wysypanie się programu MapSource przy próbie użycia wyszukiwarki ulic w mapach w wersji “OGONKI”
Nowe wydania mapy posiadają rozdzielone wersje - osobna dla MapSource, osobna dla urządzeń Garmin (format IMG).
Jak zawsze czekam na uwagi i propozycję :). Na razie intensywnie testuję indeks ulic. Automapa to jeszcze nie jest, ale jakość danych jest znacznie lepsza niż w wersjach poprzednich.
Tam, gdzie nie ma granic administracyjnych miast, gmin i powiatów - ulice są przypisywane do miasta (place=city, place=town) znajdującego się najbliżej.