Mapping party Góry Stolowe/Karłów - 07.05.2011

Byloby super, ja mialem zamiar przywiesc wlasny ale chetnie zaoszczedzilbym na bilecie kolejowym dla roweru, ktory jest niesprawiedliwie drogi.

Jesli znacie grupy ktore moglyby byc zainteresowane uczestnictwem, np. ci ktorzy jezdza na wikiekspedycje, chyba warto do nich napisac o tym spotkaniu bo malo osob jest wpisanych na wiki.

Popytam ekspedycyjnych, rozgrzewka się przyda :wink:

Aha jeszcze jedno: jakby ktoś ewentualnie reflektował na przyjazd w piątek to rozumiem, że nocleg opłaca we własnym zakresie. Ja bym chętnie zabrał się z jakąś ekipą z okolic Górnego Śląska.

Hej,
mamy w tej chwilii 12 osobodób free :slight_smile:
Jeżeli okazało by się, że przyjedzie tylko sześć osob (ja się nie liczę)
to można wykorzystać jeden domek przez dwie doby.

Jeżeli będzie więcej ludzi to trzeba będzie dopłacić.
Proponowałbym jakąś zrzutkę w takiej sytuacji.

Pozdrawiam
Cezary

Yarlu, z tym transportem ze Śląska w moim wydaniu może już nie być tak różowo jak poprzednio. Po prostu terminy nie-weekendowe oznaczają branie urlopu, a to w grę nie wchodzi… Szkoda kurcze :frowning:

Termin jest zdecydowanie weekendowy 7 maja to sobota

Są trzy rowery w pobliskiej Pasterce.
Mam ja zarezerwować ?

Tak :slight_smile:
Jaki koszt/doba?

Cześć,

zadzwońcie do schroniska Pasterka tel. 74 871 22 19
Nie mogę się dogadać z nimi. Pytają o jakieś szczegóły.
My załatwimy transport rowerów do Karłowa (to 2-3 km)
lub rowerzystów do Pasterki i spowrotem

Pozdrawiam
Cezary

na stronie www mają napisane 30 zł/dobe
ale proszę o wcześniejszą rezerwację

To chyba jednak bilet wyjdzie taniej nawet zakładając jazdę IC :slight_smile: tylko potem trzeba z Kłodzka, względnie Ścinawki Średniej pedałować.

Edit:
I jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś ma/może zdobyć arkusz Messtischblattu 5564 Reinerz w wersji kolorowej? Jak jest gdzieś dostępny skan, to czarnobiały (i to nie w odcieniach szarości jak nasze swojskie sztabówki w układzie 1942, a zerojedynkowy). Tego, że taka mapa powstała, jestem pewien - da się ją kupić w formie drukowanej w różnych niemieckich sklepach internetowych, jednak uwzględniając koszt przesyłki do Polski jest to zupełnie nieopłacalne.

Tutaj jest coś w odcieniach… zieleni http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadata?id=4519&from=publication&tab=1

PKP zrobiło promocę, od 1 kwietnia bilety rowery można przewozić za 1zł - http://www.przewozyregionalne.pl/aktualne-oferty,s,0,4377.html

Rozbój w biały dzień, żeby jeszcze za przewóz biletów płacić!
( musiałem :stuck_out_tongue: )

Na spotkanie w Górach Stolowych przyjedzie 2 ludzi z Komendy Glównej Zwiazku Harcerstwa Rzeczpospolitej.
Beda sie chcieli przyjrzec, jak sie zbiera slady, mapuje i troche sie od Was nauczyc co to jest OSM.
Z ogromnym zainteresowaniem spotkala sie praca Balroga; robienie zdjec z powietrza.
Chcieli by w tym pomóc.

Fajnie, wezme sprzet ze soba (mam nadzieje ze mlodsi harcerze nie poobcinaja sobie pozniej konczyn linka :))

Przy okazji na IRCu z wzglednie pozytywnym odzewem spotkala sie propozycja nastepnego Mapping Party cztery tygodnie pozniej w Koluszkach – to blizej Lodzi.

chodzi tez o to, w jaki sposób uzyskac efekt multiplikatora: zbudowac, badz nauczyc budowac takie urzadzenie, nauczyc obslugi, tak aby przynajmniej kazda choragiew miala cos takiego na stanie i mogla dzialac…

Przydal by sie tutorial

Na mapowanie przybylo razem 10 osob i mamy zebranych chyba calkiem sporo materialow, chociaz pewnie minie jeszcze troche czasu zanim powprowadzamy to do OSM.

Mam zdjecia kilku mapek zainstalowanych na stale w publicznych miejscach, z ktorych pewnie wszyscy moglibysmy skorzystac do potwierdzania wlasnych notatek, postaram sie je wrzucic na strone wiki spotkania.

Na wiekszych spotkaniach / konferencjach czesto na poczatku jest ustalany tag, ktory bedzie uzywany przez uczestnikow na twitterze itp., zeby mozna bylo latwo przegladac wszystkie komentarze na temat spotkania. Proponuje dodawac “mappingparty-stolowe2011” do tagow sladow gpx, changesetow itp.

Przy okazji chce bardzo podziękować Cezaremu za zorganizowanie całości imprezy, noclegu, wyżywienia, mimo zmieniającej się listy uczestników. Dziękuje też w imieniu dotevo i innych :slight_smile: Piękna okolica i świetna pod względem stosunku znaczenia dla użytkowników OSM i ilości braków na naszej mapie :slight_smile:

Hej,

ja także, bardzo Wam wszystkim dziękuję.

Chciałem też przeprosić, że nie mogłem bardziej się zaangażować, jak planowałem,
w Wasze działania ale musiałem zająć się rodziną, bowiem jechałem do Karłowa
prosto z wielodniowej konferencji.

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem w jednym miejscu naraz
tylu świetnych i sympatycznych ludzi :slight_smile:

Pozdrawiam Serdecznie
Cezary