Статус доріг

Зрозуміло. Дуже шкода, що так воно повелося :frowning: . Я б зробив інакше. Я б провів аналіз всього що є і створив би універсальний формат класифікації доріг, який би не залежив від масштабу міста, країни ітд. Цей формат використовувався б лише для практичних цілей. Якщо потрібно було якось відобразити національні деталі, то виділив для цього спеціальні (не важливі для основної логіки) теги.

А зараз виходить, що алгоритм роутінга (а також рендерінга) має враховувати усі особливості кожної країни, міста…

Або ж виходить так, що універсально користуватися тегами lines, maxspeed, surface. Ці параметри є абсолютними.

Інший вихід - це таки користуватися класами доріг, але спочатнку формально описати, що ці класи значать. Для країни, великого міста, міста, села. Якщо потрібно для кожного населенного пункту можна було б всказати ці стандарти. І ці данні були б частиною даних БД OSM.

Ні, насправді виходить так, що всі національні особливості мають враховувати мапери, коли описують якісь об’єкти, а поскільки це не завжди можливо - виникає купа нових тегів, які вживаються в основному в одній, або декількох країнах.
Зробити універсальну класифікацію доріг не залежною від інших параметрів (країна, розмір міста) дуже важко, а може навіть і взагалі не можливо. Можна подивитися наприклад Ісландію - країна взагалі не багатолюдна, але ж і там мають бути головні і другорядні дороги, або США - там є дуже великі і дуже маленькі міста, і в них теж є головні і інші дороги.
Тому рахую, що тег все-таки правильний, треба лише чітко обумовити коли який тип дороги вживати, і не забувати, що у любих правил є виключення.

У москалів аналогічна проблема http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=3599

Пропоную таке уточнення для тегу highway, що використовується для доріг у населеному пункті:

  • trunk: транзитні дороги, що проходять через населений пункт, який позначається знаком на синьму фоні.

  • primary, secondary, tertiary: задають приоритет одних дорог перед іншими у порядку зменшення. Приоритет задається дорожніми знаками - тож одразу чітко зрозуміло де дорога головна, а де другорядна. Усі дороги можуть бути розширені тегами lanes, maxspeed, surface, smoothness.

Мені здається, такий підхід

  1. Дуже схожий до классифікації в Британії,
  2. Логічний для вибору оптимального шляху. Рухатися основними шляхами, зазвичай, швидше ніж другорядними. На них світлофори менше працюють у червоному режимі і зазвичай мають більшу пропускну здатність.
  3. Дозволяє однозначно визначити приоритет

UPD: Ні… не годиться. Не зрозуміло, що робити з паралельними вулицями.

Пропоную додати як вимогу до trunk та primary - повна відсутність пішоходних переходів, що перетинають вулицю на тому ж рівні. Тобто існують лише підземні переходи, або мости.
Motorway - в місті нема.

P.S. Хоча навіть на Глушкова (4 полоси в кожну сторону) є чи то 4 чи то 5 переходів.
Може порахувати кількість переходів на км. вулиці? :slight_smile:

Вся ця плутанина, здається, в першу чергу через те, що спроектована/побудована у нас вся інфраструктура через ж… Наведений приклад Глушкова - типова ситуація.
Ну і звісно, важко “підігнати” наші дороги під британські типи.

Як в JOSM виділити частину вулиці? Потрібно для зміни даних вулиці… наприклад односторонній рух або обмеження швидкості, чи встановлення моста.

Читаємо довідку Розділення та з’єднання ліній

«…Запам’ятайте теги завжди застосовуються вздовж всієї лінії. Якщо вам потрібні різні теґи — використовуйте різні лінії…»

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway - вже існує певна класифікація (гарна вона чи ні, то інша справа, але вона має певний сенс).

Отже варто враховувати не тільки кількість рядів (смуг) а й, швидкість також.

В межах міст для основних шляхів переважно використовується highway=primary, trunk, відповідно до Вікі, треба використовувати тільки для таких шляхів що мають їм відповідати (обмеження швидкості<=90 [я маю на увазі офіційне, а не ще +20 км/г на яке ДАЇ закриває очі] AND фізичне розділення напрямків руху бар’єром, газоном, тощо).

А тепер питання до спільноти: враховуючи все вище згадане, як на вашу думку треба позначати головні шляхи (проспекти), що мають по 3-4 смуги руху у кожному напрямку та широку розподільчу смугу між ними (без фізичного їх розділення бар’єром, газоном)? Однією лінією

чи двома паралельними з вказанням напрямку руху

?
як тут - http://osm.org/go/0pD3OTuW

Перевагою 2-го варіанту є те що у відповідних місцях (де це дозволено правилами руху) їх можливо з’єднувати, тим самим чітко вказувати місця де дозволені розвороти чи існують певні заборони для руху ліворуч.

Швидкість взагалі ніяк не має впливати на класифікацію дороги, для неї є окремий тег maxspeed (до речі є гарна карта, на якій ці швидкісні обмеження можна дивитися). Вікі - це не закон, який потрібно виконувати любою ціною, це лише деяка домовленість між деякими учасниками спілноти, але не всі ті, хто малює карту, висловлюють свої думки на форумі, чи вікі. От, наприклад, у вікі написано, що всі назви вулиць пишуться українською мовою, без скорочень, а статусна частина стоїть в кінці. І що, всі притримуються цієї домовленості? А написано це на головній сторінці вікі про Україну.

Подивіться на російську гілку форуму - там багато проблем обговорюють, які є і у нас в Україні (наприклад про trunk в містах і по всій країні).
Я свою думку висловив в темі про trunk в Києві.

Що до нанесення вулиці двома, або однією лінією - покищо ніде немає єдиної думки, ні в россіян, ні у нас.

Швидкість впливає на класифікацію доріг, нехай непрямим чином; мова ведеться не про максимально дозволену швидкість, а про середню, якою там зазвичай рухаються автівки, і, відповідно, про потік транспорту. Чому на автобанах (trunk) немає зебри? Та тому, що пішохід зазнає травм, несумісних з життям, спробувавши перетнути цю магістраль (швидкість руху, кількість смуг, густина потоку). Відсутність зебри, або присутність підземних переходів вказує на небезпеку для пішоходів, а тому й на високий клас дороги :slight_smile: ось Primary можна зазвичай перейти в недозволеному місці, однак чекати на вільний проміжок доведеться хвилин 5-10.

Стосовно іншого, Вікі — це, дійсно, не закон, а певні правила, які об’єктивно склались, яких слід дотримуватись, а не виказувати самодіяльність (звертаюсь до новачків). Перевіряти-виправляти — невдячна справа. Зараз на мапі дуже багато некоректних назв, але щоб всі їх привести у відповідність знадобиться сила-силенна часу. Гадаю, відповідальність лежить на місцевих користувачах, які чи то не мають вільного часу чи самі не бажають проявити повагу до спільноти, зробивши потрібні виправлення.

А в нас присутня така проблема, одна з головних вулиць міста має 3 смуги, але позначня цих смуг намальовані лише метрів так за двадцять до світлофорів, (і треба вчасно вгадати куди повернути) а так вздовж усієї вулиці ніяких позначень рядності (якщо хто знає Бердянськ - проспект Пролетарський від АТБ до гори).
Дорога ця як на мене підпадає під highway=secondary (прямий виїзд з міста, але полос замало для primary), чи це не правильно?
І як правильно позначити полоси для такої дороги? Квартали там де намальовані полоси малювати двома лініями, а там де ряди не вказано об’єднувати в одну?

Гадаю, тег lanes=* має відповідати реальній кількості рядів руху транспорту.
Наприклад, якщо автівки рухаються у дві смуги, і є місце для припаркованих узбіччам машин, то lanes=3.
А, якщо автівки рухаються у дві смуги, і об’їжджають припарковані, зливаючись в один потік, то lanes=2.
Малювати двома лініями можна, якщо смуги фізично розділені газоном, огожею, парканом, земельною ділянкою. В іншому разі треба додавати тег lanes=*. Для простої (рух у двох напрямках) дороги він не потрібен.

Але в моєму випадку дорога з двостороннім рухом, в одну строну 2 полоси, в протилежну 1, розділені однією суцільною,
Такі ситуації тут Ігор пропонує рознести на дві лінії, і я також схиляюсь до такого варіанту. Чи може є кращий варіант?
А на наступному перехресті, там вже по дві полоси в кожну сторону (хоча ширина дороги таж сама), але дві полоси одна напроти іншої, тому що в одному напрямку з крайньої лівої можна їхати тільки вліво, а в протилежному напрямку тільки прямо, і треба приймати вправо аби оминути тих хто хоче їхати вліво з протилежного боку.
Як таку ситуацію правильно описати на мапі?

Для такої ситуації є запропонований зв’язок, але його використання залишається сумнівним.

Якщо, то є одна з головних вулиць міста, то я б намалював б її як primary. Кількість полос і ін характеристики відносні. У Києві одні, в менших містах - інші.

Щодо кількості полос. Якщо дорога не розділена лініями, поділи її ширину на 2.70м і матимеш кількість полос. І то буде правильно згідно ПДД.

Подскажите, пожалуйста, новичку: есть две дороги, которые соединяют два села, одна асфальтированная, другая насыпная, их обе обозначать как Tertiary road или насыпная будет Tertiary link?
(занимаюсь маппингом через браузер).

Ставить lanes=3, деление на полосы зависит от направления линии, в “прямом” - две, в “обратном” - одна
если рядность меняется, придется разбивать линию на отдельные куски

link - это съезд/рампа соединяющая две дороги (так что тут никак не подходит)

Если значение у обоих дорог одинаковое, то стоит ставить одинаковый тип - tertiary или unclassified.
Для обозначения покрытия есть тег surface.