Очередное мое "покушение" на Вики, Highway

http://www.openstreetmap.org/browse/way/49153439
Насправді жодного вказівника там не було, а точну назву дороги я знайшов лише в описі на сайті Київобладміністрації.

+1 першому повідомленню теми.
Нормальну класифікацію пропонує автор.
На осм мапі Україні регіоналки позначені і як primary (червоні) так і secondary (оранж). Давайте уже все таки визначимося.

У мене ще такі питання по темі:

  1. Букви доріг М, Н, Т, О, С вказуються кирилицею чи латиницею?

  2. У якому форматі правильно вказувати номери доріг?
    M-12, H-12, P-12 - тут зрозуміло.
    а як територіалки: T-1234 чи T-12-34?
    обласні: O-123456 чи O-12-34-56?
    районки: C-123456 чи C-12-34-56?

Товстим виділив той варіант, який зустрічав в документах. Маю дані по Волинській області.

Кирилицею

я ще зустрічав без дефіса. Але краще, ІМХО, так як виділено товстим.

можеш додати сюди?
Автомобільні шляхи України

Добре. Додам.

А як щодо національних і регіональних доріг? По Україні бачу немає єдиного правила.

Ще питання по relation (зв’язки). Тут є англійська інструкція для JOSM, але переклавши її гуглперекладачем - мало що зрозумів. Може хто пояснить доступніше? Хочу в цій статті Автомобільні шляхи України зробити лінки на дороги.

Ось переклад потрібної частини

Використовуйте JOSM з україномовним інтерфейсом, думаю, все стане зрозумілим. :wink:

Якщо нема заперечень, я зроблю актуалізацію перекладу http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Highway, за наявності у мене вільного часу, звісно. Поточний переклад зараз має значні розбіжності з оригіналом!

Так званий англомовний оригінал за кілька років лише ледачій не виправляв. Не можна просто взяти прибрати існуючу статтю й підігнати переклад: чимало людей користувались та користуються поточним варіантом україномовної статті, нехай вона має нюанси. А на появу якої кількості об’єктів вона вплинула за час існування?!

Якщо виникла об’єктивна необхідність переглянути класифікацію доріг, винесіть пропозицію на голосування: оформляйте належним чином, повідомте про це спільноту — в такий спосіб, як приймали рішення, наприклад, про порядок слів в назвах.

Тобто, коли стаття на українській мові більше не відповідає всесвітній практиці, але по ній нанесено багато об’єктів, то її не варто виправляти?
Ця стаття вже давно застаріла. І чому на клас доріг у нас впливає швидкість? Я такої практики більше ніде не бачив. Я за те, щоб її переписати. Англомовна спільнота набагато більша, і інформація на англійській мові більш актуальна.

Стаття дійсно є застарілою в описовій частині.
Найважливіша її вада - те що в ній сказано про те, що клас дороги залежить від фізичної характеристики! Тут вже обговорювали та, сподіваюсь, всі вже притримуються думки, що мапити дороги треба за їх важливістю у дорожній інфраструктурі. Ось саме це я й мав на увазі під актуалізацією. Те що в статті міститься велика таблиця з описом кожного конкретного теґу для класифікації, то тут звісно треба врахувати місцеву специфіку, яка майже збігається з російським варіантом (його вважаю можна брати за основу, як це й було запропоновано DSem’ом у першому повідомлені цієї гілки)

Виправив вступну частину http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway, привів у відповідність до прийнятих положень, щодо переваги важливості дороги перед її фізичними характеристиками. Тепер треба лише узгодити та привести у відповідність опис кожного окремого тегу для опису різних доріг. На поточний момент в описах теґів робіться наголос саме на фізичні характеристики, що є протиріччям до вступної частини :(.

Наскільки я знаю, в Києві, наприклад, таких доріг немає. На деяких ділянках деяких проспектів піднімають обмеження до 90км/год, але тільки влітку, на зиму знімають. Може не варто прив’язуватись до обмеження швидкості?

А мене гризуть сумніви щодо прив’язування типу дороги в місті до кількості смуг (до речі, саме так українською буде “полоса”).
Це ж також, можна сказати, фізична характеристика, яка не обов’язково корелює з важливістю дороги.
Наприклад, я живу в Полтаві на вулиці Михайла Грушевського - бачу її просто з вікна: http://www.openstreetmap.org/browse/way/108780312
Частина вулиці має по дві смуги в кожному напрямку. Але позначити її secondary в мене рука не підніметься. IMHO, навіть до tertiary її треба за вуха витягувати.
В той же час ця вулиця виходить на іншу - Красіна: http://www.openstreetmap.org/browse/way/29566098.
І от, незважаючи на те, що більша частина Красіна дуже вузька, одностороння і проходить приватним сектором, вона являє класичний приклад tertiary highway, бо поблизу немає альтернативного шляху щоб швидко потрапити до західної частини міста. Якби її не було, автомобілістам довелося б або петляти провулочками, або робити чималий гак. Тому усі вони пірнають в цю непримітну вуличку і мені дуже шкода її жителів, які задихаються від чадних газів. Мені біля моїх 4-х смуг дихається очевидно вільніше, ніж їм там.

Може варто запозичити з російського варіанту перекладу Wiki? Там грунтовно описані типи без прив’язування до кількості смуг. На їх форумі була чимала дискусія, і схоже, вони в ході дискусії до цього свідомо дійшли.
Це має сенс ще й з огляду на те, що нам з нашими сусідами сітка автодоріг дісталася зі спільного минулого, і ні ми, ні вони якихось визначних кроків в модернізації не зробили :slight_smile:

Ну так тут, на скільки я пам’ятаю, всі теж згодилися з тим, що можна орієнтуватися на класифікацію росіян. Просто ніхто не виправив нашу Wiki.

Якщо дійсно є згода — почну, за наявності часу та бажання, виправляти нашу класифікацію спираючись на класифікацію росіян, також запрошую інших до цієї роботи.

Я не наважився відразу кидатись на основну сторінку http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway, точніше на таблицю з класифікацією. Вирішив спочатку оформити усе окремою сторінкою, потім все це можна буде перенести.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Класифікація_доріг - Ось початок, наразі перекладено першу частину, яка стосується міжміських доріг. На мою думку треба буде ще додати інформацію про позначення відповідних класів доріг Е, М, Н, Р, Т, О, С (див. перший пост цієї гілки)

UPD. До речі, побачив у [Вікіпедії](http://uk.wikipedia.org/wiki/Автомобільні шляхи України) фото із знаком, що позначає номер дороги (http://uk.wikipedia.org/wiki/Файл:E40_Road_Sign.JPG) то ж, як правильно «М 06» чи «М-06»? Теж саме питання і до позначення доріг Н та Р.

UPD1. Закінчив роботу над адаптацією російською класифікації доріг до використання її на території України. Див Класифікація доріг. Сам питав — сам відповідаю: для позначенні доріг треба використовувати М-00, Н-00, Р-00, Т-00-00, О-000000, С-000000, все це знайшло своє місце в Класифікації.

Єдине спірне питання: як правильно позначати дороги які «майже автомагістралі» але офіційно такими не є. Варіанти вирішення цього питання є також наприкінці Класифікації.

Я рахую, що такі дороги варто позначати


highway=trunk
motorroad=yes

В цьому питанні є велика доля неоднозначності. Наприклад траса дублер М-18 (від Дніпропетровська до Харьківа) є трасою Т-00-00 (номера не пам’ятаю), або ж частина Н-08 між Дніпропетровськом та Запоріжжям - їх обидві можливо позначати як Автомагістралі (зараз вони саме так і позначені).

Не бачу в цьому питанні неоднозначності.
В Німеччині, наприклад, всі офіційні автобани позначені highway=motorway, а інші, по якості як автобани, але які офіційно такими не є, як highway=trunk + motorroad=yes

Панове, не швидіть, будь ласка. Такі важливі зміни, а ви вже голосування оминули, статті пишите.

Раніше я був проти класифікації DSem, але сівши за кермо, переконуюсь, що він має рацію.

  • Незрозуміло, яким чином тепер класифікувати проспект primary від secondary. А об’їздні дороги навколо міста, що не належать до державної класифікації? А куди віднести шосе на 4 смуги загалом з двома суцільними лініями розмітки?

  • Чи припустимо підвищити рівень проспекту до primary, наприклад коли його ділянка є частиною Т-00-00 (secondary)?

  • Як інтерпретувати знак “Головна дорога” чи “Дати дорогу”?

Статтю треба спростити: занадто багато інформації, нечіткі визначення, дублювання (я не кажу про помилки). З радістю допоможу власноруч, але після того як зникнуть питання і класифікацію буде прийнято.

Якщо питань в інших учасників не виникає, візьму на себе сміливість винести пропозицію на голосування найближчими днями. Нехай волевиявлення буде коротким (місяць), але чітко і остаточно буде видно хто за, а хто проти. Це дасть змогу якомога більшій кількості учасників розглянути пропозицію, висловити коментарі, так як форум — не місце офіційної інформації, а простір для спілкування.

Голосування можна формально провести, але я так розумію більшість за зміни. І

Це та яка “діє” зараз?

Може бути і тої і тої класифікації - зележить від значимості.

Державна класифікація є лише одним з орієнтирів. Якщо об’їздна частина транзитної дороги, то trunk, якщо ні, то можна і primary.

Для кількості смуг є окремий тег lanes, і вони не повинні вливати на тип дороги.

Так, якщо цей проспект є одною з головних артерієй міста, не бачу тут ніякого противоріччя.

Це лише побічно вказує на дорогу, яка може бути нижчої класифікації.