DSem, як автор пропозиції, будь ласка, оформи її для голосування та додай у Вікі, щоб було можливо віддати свій голос.
PS У нас так і не відбулось прийняття стандарту про адміністративно-територіальний устрій. Варіант запропонований va-deam не отримав переважної підтримки спільноти. Зараз _sev розгрібає бази, що стосуються територіального устрою, його поточна мета — перевірити назви усіх існуючих в ОСМ українських населених пунктів та, я так розумію, інші справи з цим пов’язані. Тож в мене виникла така пропозиція: чому б va-deam, _sev та DSem не об’єднати зусилля та досвід в цьому напрямку та запропонувати новий варіант угоди про тер.устрій? Зі свого боку обіцяю прийняти участь у обговоренні та голосуванні, й поширені інформації про Угоду.
Якщо процес додавання кодів КОАТУУ буде автоматизовано, то не потрібна нова угода: здається, незадоволення багатьох людей було викликане нечітким розумінням класифікації.
Гадаю, ще зарано висувати варіанти на голосування. Потрібно окреслити критерії за якими, приміром, класифікувати шляхи у містах.
+1 першому повідомленню теми.
Нормальну класифікацію пропонує автор.
На осм мапі Україні регіоналки позначені і як primary (червоні) так і secondary (оранж). Давайте уже все таки визначимося.
У мене ще такі питання по темі:
Букви доріг М, Н, Т, О, С вказуються кирилицею чи латиницею?
У якому форматі правильно вказувати номери доріг? M-12, H-12, P-12 - тут зрозуміло.
а як територіалки: T-1234 чи T-12-34?
обласні: O-123456 чи O-12-34-56?
районки: C-123456 чи C-12-34-56?
Товстим виділив той варіант, який зустрічав в документах. Маю дані по Волинській області.
А як щодо національних і регіональних доріг? По Україні бачу немає єдиного правила.
Ще питання по relation (зв’язки). Тут є англійська інструкція для JOSM, але переклавши її гуглперекладачем - мало що зрозумів. Може хто пояснить доступніше? Хочу в цій статті Автомобільні шляхи України зробити лінки на дороги.
Якщо нема заперечень, я зроблю актуалізацію перекладу http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Highway, за наявності у мене вільного часу, звісно. Поточний переклад зараз має значні розбіжності з оригіналом!
Так званий англомовний оригінал за кілька років лише ледачій не виправляв. Не можна просто взяти прибрати існуючу статтю й підігнати переклад: чимало людей користувались та користуються поточним варіантом україномовної статті, нехай вона має нюанси. А на появу якої кількості об’єктів вона вплинула за час існування?!
Якщо виникла об’єктивна необхідність переглянути класифікацію доріг, винесіть пропозицію на голосування: оформляйте належним чином, повідомте про це спільноту — в такий спосіб, як приймали рішення, наприклад, про порядок слів в назвах.
Тобто, коли стаття на українській мові більше не відповідає всесвітній практиці, але по ній нанесено багато об’єктів, то її не варто виправляти?
Ця стаття вже давно застаріла. І чому на клас доріг у нас впливає швидкість? Я такої практики більше ніде не бачив. Я за те, щоб її переписати. Англомовна спільнота набагато більша, і інформація на англійській мові більш актуальна.
Стаття дійсно є застарілою в описовій частині.
Найважливіша її вада - те що в ній сказано про те, що клас дороги залежить від фізичної характеристики! Тут вже обговорювали та, сподіваюсь, всі вже притримуються думки, що мапити дороги треба за їх важливістю у дорожній інфраструктурі. Ось саме це я й мав на увазі під актуалізацією. Те що в статті міститься велика таблиця з описом кожного конкретного теґу для класифікації, то тут звісно треба врахувати місцеву специфіку, яка майже збігається з російським варіантом (його вважаю можна брати за основу, як це й було запропоновано DSem’ом у першому повідомлені цієї гілки)
Виправив вступну частину http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway, привів у відповідність до прийнятих положень, щодо переваги важливості дороги перед її фізичними характеристиками. Тепер треба лише узгодити та привести у відповідність опис кожного окремого тегу для опису різних доріг. На поточний момент в описах теґів робіться наголос саме на фізичні характеристики, що є протиріччям до вступної частини :(.
Наскільки я знаю, в Києві, наприклад, таких доріг немає. На деяких ділянках деяких проспектів піднімають обмеження до 90км/год, але тільки влітку, на зиму знімають. Може не варто прив’язуватись до обмеження швидкості?
А мене гризуть сумніви щодо прив’язування типу дороги в місті до кількості смуг (до речі, саме так українською буде “полоса”).
Це ж також, можна сказати, фізична характеристика, яка не обов’язково корелює з важливістю дороги.
Наприклад, я живу в Полтаві на вулиці Михайла Грушевського - бачу її просто з вікна: http://www.openstreetmap.org/browse/way/108780312
Частина вулиці має по дві смуги в кожному напрямку. Але позначити її secondary в мене рука не підніметься. IMHO, навіть до tertiary її треба за вуха витягувати.
В той же час ця вулиця виходить на іншу - Красіна: http://www.openstreetmap.org/browse/way/29566098.
І от, незважаючи на те, що більша частина Красіна дуже вузька, одностороння і проходить приватним сектором, вона являє класичний приклад tertiary highway, бо поблизу немає альтернативного шляху щоб швидко потрапити до західної частини міста. Якби її не було, автомобілістам довелося б або петляти провулочками, або робити чималий гак. Тому усі вони пірнають в цю непримітну вуличку і мені дуже шкода її жителів, які задихаються від чадних газів. Мені біля моїх 4-х смуг дихається очевидно вільніше, ніж їм там.
Може варто запозичити з російського варіанту перекладу Wiki? Там грунтовно описані типи без прив’язування до кількості смуг. На їх форумі була чимала дискусія, і схоже, вони в ході дискусії до цього свідомо дійшли.
Це має сенс ще й з огляду на те, що нам з нашими сусідами сітка автодоріг дісталася зі спільного минулого, і ні ми, ні вони якихось визначних кроків в модернізації не зробили
Якщо дійсно є згода — почну, за наявності часу та бажання, виправляти нашу класифікацію спираючись на класифікацію росіян, також запрошую інших до цієї роботи.
Я не наважився відразу кидатись на основну сторінку http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway, точніше на таблицю з класифікацією. Вирішив спочатку оформити усе окремою сторінкою, потім все це можна буде перенести.
UPD1. Закінчив роботу над адаптацією російською класифікації доріг до використання її на території України. Див Класифікація доріг. Сам питав — сам відповідаю: для позначенні доріг треба використовувати М-00, Н-00, Р-00, Т-00-00, О-000000, С-000000, все це знайшло своє місце в Класифікації.
Єдине спірне питання: як правильно позначати дороги які «майже автомагістралі» але офіційно такими не є. Варіанти вирішення цього питання є також наприкінці Класифікації.
В цьому питанні є велика доля неоднозначності. Наприклад траса дублер М-18 (від Дніпропетровська до Харьківа) є трасою Т-00-00 (номера не пам’ятаю), або ж частина Н-08 між Дніпропетровськом та Запоріжжям - їх обидві можливо позначати як Автомагістралі (зараз вони саме так і позначені).
Не бачу в цьому питанні неоднозначності.
В Німеччині, наприклад, всі офіційні автобани позначені highway=motorway, а інші, по якості як автобани, але які офіційно такими не є, як highway=trunk + motorroad=yes