cycleway nakładająca się na ulicę

Cześć!

Przy tępieniu błędów w OSM czasem napotykam na sytuację, gdy na pewnym odcinku droga cycleway jest nałożona np. na drogę tertiary. Co robić w takim wypadku? Usunąć cycleway a do ewentualnego szlaku dodać fragment zwykłej drogi? Czy poprawić drogę rowerową tak aby przebiegała obok. Zakładam przypadek, że nie da się zweryfikować w realu konkretnego przypadku.

Ja bym usunął i podłączył do zwykłej drogi, w słabo zmapowanych terenach jest to lepsze ze względu na routing.

Też trafiałem na takie sytuacje. Jeśli ślad rowerowy był oznaczeniem szlaku, wówczas przenosiłem szlak do relacji dodanej do zwykłej drogi. Jeśli było to wyłącznie highway=cycleway zostawiałem jak jest z nadzieją, że ktoś zaznajomiony z miejscem zdoła to poprawić.

Szlaki Eurovelo na Mazowszu i kilka szlakow w Wielkopolsce zaimportowanych przez mnie z UMP jeszcze nie zostaly pozamieniane na relacje, na razie poprawialem krotsze szlaki. Jesli highway=cycleway ma w source UMP, to spokojnie mozna zalozyc, ze szlak idzie droga, ktora jest obok (o ile jest).