Spotkanie zalozycielskie w Lodzi

Jestem po rozmowie z panem z pewnej polskiej firmy która rozwinela nawigacje na telefony komórkowe pod OSM.
Firma chce sie przedstawic na zalozycielskim i sponsoruje druk broszur o OSM które bedziemy mogli rozdawac w celu ropagowania projektu.
Na Zalozycielskim po poludniu bedzie kilku dziennikarzy i moze jedna stacja TV (to jeszcze niepewne).
Dlatego bardzo zachecam niezdecydowanych do przyjazdu do Lodzi w sobote 5 marca.
Zalozycielskie jest przed poludniem a po 13.oo tematy rózne, pewnie m.in pytania prasy, wiec warto sie dobrze przygotowac.

Troche jestem pozytywnie zaskoczony, ale kroi sie “event” i to jest szansa dla nas.
Moze ktos chcialby jeszcze o czyms na spotkaniu opowiedziec?

Co sadzicie o zaproszeniu róznych fachowców z polskich uczelni i kogos z GUGiK?
Mysle ze mozna to zrobic dopiero, gdy bedzie nas ciut wiecej niz 20 osób które sie zdeklarowaly na dzien dzisiejszy…

Marek

Skoro temat wisi to jeszcze dorzucę link: http://wiki.openstreetmap.pl/OpenStreetMap:Spotkania/%C5%81%C3%B3d%C5%BA_%282011-03%29
Warto zaglądać co jakiś czas, bo niektóre rzeczy lubią się zmieniać ;). Wszelki uwagi co do agendy mile widziane.

Przy okazji: trzeba opracować tekst press kita, coś podobnego do Wiki.

Na liste nie wpisaly sie jeszcze sympatyczne osobniki z Politechniki Lódzkiej, dlatego jest nas tam ciut wiecej niz na liscie.
Acha, prof. Sankowski z Politechniki Lodzkiej funduje uczestnikom obiad :slight_smile:

Link do google maps z wiki osm? To chyba zle swiadczy o naszych mapach :stuck_out_tongue: (zmienilem na link do osm)

A tak na serio: Moze napisac tez zaproszenie na liste UMP, jako potencjalnych zainteresowanych? Patrzac na cele statutowe przyszlego stowarzyszenia, projekty UMP i OSM w takim samym stopniu do niego pasuja.

(mysle, ze przydaloby sie zarezerwowac troche wiecej czasu zarowno na spotkanie zalozycielskie jak rozmowy i prelekcje. Ja moge jeszcze opowiedziec krotko o warsztacie digitalizacyjnym z zeszlego roku, w ktorym grupowo zrobilismy mape pewnej wsi w OSM i ktory mam nadzieje odbedzie sie znow w tym roku)

Bardzo dobry pomysl z UMP jesli zechca wspolpracowac z OSM.
Cele UMP sa te same, jednak w jednym, najistotniejszym punkcie inne: My rozwijamy mapy OSM.

Dla mnie to UMP to sympatyczny ewenement: Swietna mapa, madra ekipa, dobrze zorganizowana struktura, szkoda ze niezbyt chetna do wspolpracy z OSM, bo mozliwych synergii jest duzo. Moze to bedzie okazja by cos zmienic jesli ktos od nich sie pojawi.

Zalozycielskie moze sie zaczac o 9.30 gdyby co. Zmien propozycje na stronie spotkania. Co do warsztatów o których chcesz opowiedziec: Dobry pomysl, moze po 16.00 i wrzucic krótki opis na stronke? Musimy sie ograniczac bo czasu mamy b. malo.

Link do GM był taką prowokacją ;).
UMP: fajny pomysł, najlepiej kogoś z Łodzi, bo przyjezdni będą musieli załatwić noclegi we własnym zakresie, co może zostać kiepsko odebrane ;).

Fajnie się to wszystko rozwinęło - im więcej widzę tym bardziej żałuję, że mnie tam nie będzie!

Mogę się tylko podpisać pod komentarzem rhn-a. Bardzo żałuję, że nie będę mógł być. :frowning:

Proponuje kazdemu z Was uderzyc do redakcji róznych gazet informujac, ze spotkanie sie odbedzie. Czesc dla dziennikarzy bylaby od 14.15
Dziennikarzom warto mówic ze:

  1. Microsoft w to wszedl
  2. Inna prasa tez na tym spotkaniu bedzie
    Balrog slusznie zauwazyl ze czasu jest b. malo, wiec lepiej rozpoczac Zalozycielskie juz o 9.00

Też uważam, że program jest napięty i przydałoby się zacząć wcześniej. Ja niestety nie mogę przybyć już w piątek, więc będę jechał pociągiem z Wwy. Z racji rozkładu PKP pasowałoby mi zacząć o 9.30 (przyjazd pociągu 9.03). Jeśli większość uzna, że warto rozpocząć jeszcze wcześniej to będę kombinował z wcześniejszym przybyciem.

Jesli uda sie nam zrobic wczesniej pare rzeczy które sie robi normalnie na spotkaniu, np.

  1. zebrac liste: imie nazwisko, adres i nr dowodu uczestników tak zeby to wydrukowc wczesniej a na miejscu wydrukowana kartke tylko dac podpisac (potrzebuje sad do rejestacji - proponuje wysylac to do Yarla.
  2. Jak sie wczesniej zdeklaruja kandydaci do organów
    to mysle ze sie wyrobimy w czasie.
    To niby takie nic, a zajmuje czas.

No to mamy już zaklepane 18 osób.

A nawet ponad 19 :slight_smile:

Swoją drogą, czy my mamy jakieś logo OSM Polska? Kiedyś widziałem takie z lupą na konturze Polski, ale nie mogę teraz go znaleźć (wiki w tym momencie nie działa).
To będzie nasze logo czy może ktoś ma inną koncepcję?

U mnie dzialaja obydwie (sigh) wiki. Podaje linki do dwoch potencjalnych wersji tego logo z lupa: 1 i 2

Osobiście bardziej mi się podoba ta druga wersja. Jeśli zdania będą podzielone, możemy przeprowadzić głosowanie nad wyborem loga na spotkaniu. :wink:

Teraz i mi już działa wiki :stuck_out_tongue:

Jeśli chodzi o mnie to też przychylam się do wersji 2. ale z poprawkami:

  • granice Polski powinny być wyraźniejsze niż granice województw
  • lupa powinna być skierowana w drugą stronę (tak jakby była trzymana przez osobę praworęczną)

Proszę o więcej opinii :slight_smile:

To ja mam jeszcze takie coś

Ze wszystkich trzech propozycji logo najbardziej mi się podoba pierwsza: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Mag_map_pl.svg . Z tego względu, że nie widzę sensu, aby wyróżniać granice województw, sugerują one jakiś podział stowarzyszenia. Ponadto w pomniejszeniu łatwiej jest skojarzyć kształt loga z kształtem granic naszego kraju dla pierwszej propozycji.

Również głosuję za 1, jakoś tak bardziej czytelne jest. Podział na województwa niesie ze sobą wystarczająco dużo problemów, nie ma co go jeszcze umieszczać na logo :slight_smile:

Jak się nazywa ten progrma do nawigacji?