Tagowanie dzielnic - Warszawa

Hej!

Mam pytanie - dlaczego niektóre dzielnice Warszawy są tagowane jako place=village a niektóre jako place=suburb?

Np. Osiedle Lazurowa jest suburb, a Odolany czy Jelonki Pd jako village?

Nie wiem jak w Warszawie, ale w wielu innych miejscach dzielnice miast oznaczone jako ‘village’ to efekt jakiegoś dawnego masowego importu. Lokalizacje tych miejsc też zwykle nie są dokładne. Możliwe, że część została „poprawiona terytem".

Dokładnie jak Jajcuś, jak znajdziesz takie dzielnice to po prostu popraw. Przy okazji warto dodać znacznik is_in:city=Warszawa aby zaznaczyć, że znacznik nie jest przypadkowy.

Często ja zostawiam place=village w przypadku gdy miasto jest oznaczone jako place=town, ponieważ wtedy dziwnie to wygląda na mapie (dzielnica ma większą nazwę niż same miasto).
Oczywiście w przypadku Warszawy i jej podobnych miast jak najbardziej dzielnice powinny być oznaczane jako place=suburb.

No dokładnie, wielkości czcionek zostawiają dużo do życzenia (wiem, nie tagujemy pod rendera). Z tego samego powodu oznaczam części dzielnic jako place=hamlet.

i potem różne kosmosy wychodzą przy imporcie OSM do Garmina :slight_smile:

Dziwna rzecz z tymi importami - importy z USM mają format np. “Bemowo Górce” przy czym Bemowo to dzielnica a Górce to osiedle. Zaś importy z TERYT mają jedynie pojedyncze nazwy - co jest formą bardziej IMHO prawidłową. Dochodzi też do kuriozów typu “Warszawa Wola” jako village i 200m obok “Wola” jako suburb. W miarę możliwości i swojej wiedzy poprawiłem gdzie się da village na suburb, gdzieniegdzie pozmieniałem format typu “Bemowo Jelonki Południowe” na “Jelonki Południowe” (jak jest na każdej normalnej mapie) i pokasowałem dublujące się dzielnice typu “Wola” i “Warszawa Wola”. Osoby z innych miast zachęcam do przyjrzenia się czy u Was nie ma podobnych kwiatków :).

Pozostaje kwestia stosowania tagów typu is_in - osiedla nie będące dzielnicami administracyjnymi a otagowane jako suburb (bo technicznie są tak stosowane) powinny chyba mieć w is_in dzielnicę właściwą. Będę wdzięczny za info od kogoś bardziej obeznanego :).