Import granic powiatu siedleckiego

Dodałem pliki dxf z granicami gmin Powiatu siedleckiego i nie wiem jak to ugryźć.
Są tam naniesione same granice tych gmin (bardzo dokładne) bez jakiegokolwiek odniesienia do terenu.
Proszą mnie o naniesienie na openstreetmap tylko jak ugryźć ten temat?

http://dwnshare.pl/show-file/d2f01fb664/67760/msiedlce.dxf.html

Odniesienie do terenu to on miał, jak najbardziej, w układzie “2000” strefa 7 :slight_smile: nie miał za to metadanych, ale tych chyba w DXF i tak niedasie przechować. Nazwy gmin też poszły się paść. Tak czy inaczej - przekonwertowałem go do pliku Shapefile, zostawiając oryginalny układ. Do ściągnięcia: http://www.przeklej.pl/plik/siedlecki-puwg2000-zip-00264qc68bq4
Można go sobie teraz otworzyć np. w Merkaartorze i ustawić odwzorowanie EPSG:2178 lub wkleić pełną jego definicję:

+proj=tmerc +lat_0=0 +lon_0=21 +k=0.999923 +x_0=7500000 +y_0=0 +ellps=GRS80 +towgs84=0,0,0 +units=m +no_defs

A co dalej? Można przerysować lub importować, ale nigdy nie robiłem importów, więc tu nic nie pomogę.

Nazwy bedzie mozna pododawac z jakiejs pogladowej mapki.

Zaladowalem do JOSMa ten plik .shp po konwersji i widze, ze jest bardzo duzo wezlow na prostych lub prawie prostych segmentach. Operacja “Simplify way” z dokladnoscia ustawiona na 50cm, powoduje usuniecie z 90% wszystkich wezlow, a z dokladnoscia 10cm z 80% wezlow. Chyba warto byloby uproscic?

Widze jeszcze problem z tym, ze granice dwoch sasiednich powiatow za juz w OSM. Wydaje sie, ze maja mniejsza dokladnosc, a poza tym pochodza z UMP. Chyba najlepiej byloby usunac te oryginalne fragmenty, zaladowac te z Siedlec i poprawic odpowiednie relacje. Moge sie tym zajac.

Nie mam nic przeciwko.

Zaladowalem wczoraj granice gmin i dopisalem numery relacje na wiki.

Mam teraz pytanie czy powiat jest wlascicielem tego drugiego pliku .dxf (mapki geodezyjnej) i czy pozwolil na wgranie co chcemy do OSM, a moze tylko uzupelnienie ulic na podstawie tego pliku? Tam sa super dokladne obrysy budynkow, granice dzialek i nawet obrysy ulic. Co najmniej te budynki moznaby wiec wgrac, szkoda ze nie maja wysokosci, adresow itp., wydaje mi sie za to ze maja przypisana literke informujaca o wykorzystaniu budynku choc nie jestem pewien czy dobrze patrze.

Mamy oficjalne, pisemne pozwolenie Starosty Powiatu Siedleckiego na wykorzystanie danych w Openstreetmap. Dane zostały nam przekazane z PODGiK Siedlce przez głównego geodetę Pana Stanisława Kaczmarskiego.