Из Wiki. Так как не было всеобщего голосования, действующим остаётся переводной вариант классификации (читай статьи).
Замечу, что этот вариант перевода - был адаптирован под Украину тоже без голосования, а на текущий момент он, как перевод, не соотвествует оригиналам.
То может таки определимся как рисовать, а то, формально, оба этих варианта не валидны, а вопрос фундаментальный.
Взагалі я підтримую таку класифікацію доріг. Треба позначати дороги за важливістю.
На російськомовному форумі у гілці про появу мап Білорусі від ОСМ на Космоснимках.ру http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=10315, Котяра давав таку пораду:
UPD. Якщо переклад українською не відповідає оригіналу англійською, я готовий почати поки що виправляти переклад.
Я хоч і не вигадував адаптованої класификації, але мені вона здається зрозумілою та адекватною.
Скільки подорожував, ніколи не бачив шляхів типу О-ХХХХХХ
Шановні учасники, подивіться на Білорусь чи таку оману ви хочете створити?! Ніколи не повірю, що всі дорог там такі чудові і червоніють, як от у Німеччині.
Взагалі-то теґ highway вказує не якість дороги, а важливість. У Росії дуже погані дороги позначені як trunk.
Для якості доріг треба в такому разі використовувати теґи http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:smoothness та http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:surface
По текущей рекомендации, она получается не удобной - Т-ХХХХ дорог при обзоре области - не видно! нужно зумить, а когда зумишь - не видно, что они соеденяют…
А насчет “важность, а не качество” - это уже принцип ОСМ, которому уже следуют практически все…
и для качества есть куча тегов позволяющих его описать куда детальней чем просто тегом highway.
Вообщем я все еще в первом посте написал…
DSem, як автор пропозиції, будь ласка, оформи її для голосування та додай у Вікі, щоб було можливо віддати свій голос.
PS У нас так і не відбулось прийняття стандарту про адміністративно-територіальний устрій. Варіант запропонований va-deam не отримав переважної підтримки спільноти. Зараз _sev розгрібає бази, що стосуються територіального устрою, його поточна мета — перевірити назви усіх існуючих в ОСМ українських населених пунктів та, я так розумію, інші справи з цим пов’язані. Тож в мене виникла така пропозиція: чому б va-deam, _sev та DSem не об’єднати зусилля та досвід в цьому напрямку та запропонувати новий варіант угоди про тер.устрій? Зі свого боку обіцяю прийняти участь у обговоренні та голосуванні, й поширені інформації про Угоду.
DSem
PS У нас так і не відбулось прийняття стандарту про адміністративно-територіальний устрій. Варіант запропонований va-deam не отримав переважної підтримки спільноти. Зараз _sev розгрібає бази, що стосуються територіального устрою, його поточна мета — перевірити назви усіх існуючих в ОСМ українських населених пунктів та, я так розумію, інші справи з цим пов’язані. Тож в мене виникла така пропозиція: чому б va-deam, _sev та DSem не об’єднати зусилля та досвід в цьому напрямку та запропонувати новий варіант угоди про тер.устрій? Зі свого боку обіцяю прийняти участь у обговоренні та голосуванні, й поширені інформації про Угоду.
Якщо процес додавання кодів КОАТУУ буде автоматизовано, то не потрібна нова угода: здається, незадоволення багатьох людей було викликане нечітким розумінням класифікації.
Гадаю, ще зарано висувати варіанти на голосування. Потрібно окреслити критерії за якими, приміром, класифікувати шляхи у містах.
Скільки подорожував, ніколи не бачив шляхів типу О-ХХХХХХ
http://www.openstreetmap.org/browse/way/49153439
Насправді жодного вказівника там не було, а точну назву дороги я знайшов лише в описі на сайті Київобладміністрації.
+1 першому повідомленню теми.
Нормальну класифікацію пропонує автор.
На осм мапі Україні регіоналки позначені і як primary (червоні) так і secondary (оранж). Давайте уже все таки визначимося.
У мене ще такі питання по темі:
-
Букви доріг М, Н, Т, О, С вказуються кирилицею чи латиницею?
-
У якому форматі правильно вказувати номери доріг?
M-12, H-12, P-12 - тут зрозуміло.
а як територіалки: T-1234 чи T-12-34?
обласні: O-123456 чи O-12-34-56?
районки: C-123456 чи C-12-34-56?
Товстим виділив той варіант, який зустрічав в документах. Маю дані по Волинській області.
- Букви доріг М, Н, Т, О, С вказуються кирилицею чи латиницею?
Кирилицею
- У якому форматі правильно вказувати номери доріг?
M-12, H-12, P-12 - тут зрозуміло.
а як територіалки: T-1234 чи T-12-34?
обласні: O-123456 чи O-12-34-56?
районки: C-123456 чи C-12-34-56?Товстим виділив той варіант, який зустрічав в документах.
я ще зустрічав без дефіса. Але краще, ІМХО, так як виділено товстим.
Маю дані по Волинській області.
можеш додати сюди?
Автомобільні шляхи України
можеш додати сюди?
Автомобільні шляхи України
Добре. Додам.
А як щодо національних і регіональних доріг? По Україні бачу немає єдиного правила.
Ще питання по relation (зв’язки). Тут є англійська інструкція для JOSM, але переклавши її гуглперекладачем - мало що зрозумів. Може хто пояснить доступніше? Хочу в цій статті Автомобільні шляхи України зробити лінки на дороги.
Ще питання по relation (зв’язки). Тут є англійська інструкція для JOSM, але переклавши її гуглперекладачем - мало що зрозумів. Може хто пояснить доступніше?
Ось переклад потрібної частини
- Переконайтесь, що усі дороги по яких проходить маршрут існують та мають відповідні теґи (на приклад highway=footway)
- Відкрийте панель для роботи зі зв’язками (Alt+Shift+R)
- Натисніть на кнопку Додати (New) у панелі для створення нового зв’язку
- Внесіть потрібні теґи у вікні, що відрилось, потрібні як мінімум теґи type=route та name=* для позначення нового маршруту
- Натисніть OK
- Тепер виділіть кілька ліній, які ви бажаєте додати до зв’язку, використовуючи режим Виділення (S), потім натисніть у панелі Зв’язків «Правка». Відкриється вікно створеного вами зв’язку
- Клацніть додати виділене у вікні зв’язку, щоб додати лінії до вашого зв’язку.
Використовуйте JOSM з україномовним інтерфейсом, думаю, все стане зрозумілим.
Якщо нема заперечень, я зроблю актуалізацію перекладу http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Highway, за наявності у мене вільного часу, звісно. Поточний переклад зараз має значні розбіжності з оригіналом!
Якщо нема заперечень, я зроблю актуалізацію перекладу http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Highway, за наявності у мене вільного часу, звісно. Поточний переклад зараз має значні розбіжності з оригіналом!
Так званий англомовний оригінал за кілька років лише ледачій не виправляв. Не можна просто взяти прибрати існуючу статтю й підігнати переклад: чимало людей користувались та користуються поточним варіантом україномовної статті, нехай вона має нюанси. А на появу якої кількості об’єктів вона вплинула за час існування?!
Якщо виникла об’єктивна необхідність переглянути класифікацію доріг, винесіть пропозицію на голосування: оформляйте належним чином, повідомте про це спільноту — в такий спосіб, як приймали рішення, наприклад, про порядок слів в назвах.
Тобто, коли стаття на українській мові більше не відповідає всесвітній практиці, але по ній нанесено багато об’єктів, то її не варто виправляти?
Ця стаття вже давно застаріла. І чому на клас доріг у нас впливає швидкість? Я такої практики більше ніде не бачив. Я за те, щоб її переписати. Англомовна спільнота набагато більша, і інформація на англійській мові більш актуальна.
Стаття дійсно є застарілою в описовій частині.
Найважливіша її вада - те що в ній сказано про те, що клас дороги залежить від фізичної характеристики! Тут вже обговорювали та, сподіваюсь, всі вже притримуються думки, що мапити дороги треба за їх важливістю у дорожній інфраструктурі. Ось саме це я й мав на увазі під актуалізацією. Те що в статті міститься велика таблиця з описом кожного конкретного теґу для класифікації, то тут звісно треба врахувати місцеву специфіку, яка майже збігається з російським варіантом (його вважаю можна брати за основу, як це й було запропоновано DSem’ом у першому повідомлені цієї гілки)
Виправив вступну частину http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway, привів у відповідність до прийнятих положень, щодо переваги важливості дороги перед її фізичними характеристиками. Тепер треба лише узгодити та привести у відповідність опис кожного окремого тегу для опису різних доріг. На поточний момент в описах теґів робіться наголос саме на фізичні характеристики, що є протиріччям до вступної частини :(.
В межах міста: проспекти та головні дороги з обмеженням 90 км/год.
В межах міста: проспекти та головні дороги з обмеженням 80 км/год.
Наскільки я знаю, в Києві, наприклад, таких доріг немає. На деяких ділянках деяких проспектів піднімають обмеження до 90км/год, але тільки влітку, на зиму знімають. Може не варто прив’язуватись до обмеження швидкості?