Bing na OSM-u

OK, kratka uputstva kako i na koje načine raditi sa bingom.
Ja za sad znam 3 načina pa evo.

  1. Pojavio se prvi i to je editiranje u Potlach2 web editoru.
    Meni nespretno za crtanje, ali netreba ništa dodatno naštimavato.

  2. Slippy map plugin za JOSM
    Zahtjeva josm-latest.jar verzija 3688 pa na više.
    Treba instalirati slippy map plugin, te nakon restarta JOSM-a u preferences za slippy map namjestiti da je pozadina Bing a ne Mapnik koji je ponuđen.
    Nedostatak je što se nemože naštimavati pozicija satelitske snimke na postojeći GPS log ili postojeće objekte ako su već ucrtani
    Prednost, brzina

  3. Zadnji koji sam isprobao, Imagery plugin za JOSM
    Zahtjeva josm-latest.jar verzija 3688 pa na više.
    Treba instaliraty imagery plugin, te je nakon restarta JOSM-a dovoljno samo iz padajućeg izbornika Imagery izabrati Bing Sat.
    Nedostatak, malo sporiji nego slippy map
    Prednost, mogućnost pomicanja satelitske snimke u slučaju njezine loše pozicije.

Ako imate kakvih daljnih pitanj samo navalite.

Ako vas zanima pokrivenost sa detaljnim Bing snimkama a neda vam se sve pretrtaživati, evo vam mala pomoć http://student.geof.hr/osm/bing_hrvatska.osm ako sam propustio koji dio javite.

Pomicanje satelitske snimke je moguće i u Potlatchu, sa space+drag miša. Točnije je naštimavati snimku prema gps tragovima nego prema drugim nacrtanim cestama.

Je, a kaj ako sam ja prosao tom cestom i 10 puta snimio log i po njima nacrtao cestu? Kaj onda cesta nije tocnija?

Pa kažem, gps tragovi su najtočniji. Ako si nacrtao cestu prema gps tragovima, to je najtočnije. Ali ako si nacrtao cestu prema yahoo-u, onda to nije baš točno.