Може ще раз подивитись на класифікацію КОАТУУ та приклади кодування КОАТУУ?
Бо запропонований на голосування варіант повністю спирається на КОАТУУ, який відбиває становище адміністративно-територіального устрою в державі
Може ще раз подивитись на класифікацію КОАТУУ та приклади кодування КОАТУУ?
Бо запропонований на голосування варіант повністю спирається на КОАТУУ, який відбиває становище адміністративно-територіального устрою в державі
Станом на 21-09-2010 року свої голоси віддали лише 8 осіб (5 - за, 3 - проти). Я вважаю це недостатнім для прийняття остаточного рішення. Тож ще раз закликаю тих хто не проголосував зробити це.
Внесу ка я и свои 5 копеек к этому обсуждению.
Суть - я категорически не согласен с предложенной схемой и постараюсь объяснить почему и может вы меня и переубедите.
Зачем нужен admin_levels?..
В первую очередь он нужен и используется для правильной графической визуализации границ в зависимости от их административного статуса на картах отрендеренных в определенном масштабе
Второе, для чего он используется, это для группировки объектов, находящихся внутри границ, в адресную иерархию, поисковиками и прочим софтом.
для обеспечения этого схема должна обладать:
В предложенной схеме уже нарушена вложенность…
С генерализацией тоже проблема - в предложенной схеме областные центры будут иметь уровень 4 который уже отображается при масштабе ~6.5км/пиксель (Mapnik zoom 4)… т.е. город с поперечником в 20 км будет прорисован фиолетовой кляксой где-то 4 на 4 пикселя и без названия… информативности ноль… внешний вид - никакой…
если попробовать отрендерить и все остальное - думаю не очень красиво и информативно получится по тем-же причинам, а переделывать под нас рендеры - никто не будет…
Уровни 8, 9, 10 - мне не понятно какое это имеет отношение к картографии. Это административная группировка, которая используется для других целей и к картографии имеет мало отношения. хотя… КОТАТУ можно и представить на карте… но лучше это сделать как отдельный проект на базе ОСМ, так как в КОТАТУ все-таки немного другой смысл…
В подавляющем большинстве стран города начинаются с уровня 8… причем в некоторых скриптах работающие с ОСМ данными это уже и забито хардкодом - уровни 3-7 территориальное деление страны, 8 - города, 9, 10 - все что в городах…
Что предлагаю… а предлагаю узаконить уже сложившуюся систему, которой уже размаплено много чего на Украине, и которая полностью вписывается в изложенные выше принципы и согласуется с системами других государств. а именно:
1 - N/A
2 - государственная граница (всемирно признанная практика)
3 - N/A (или для чего-то очень государственной важности, например Крым)
4 - Границы областей (всемирно признанная практика - штаты, провинции, федеральные округа, воеводства…)
5 - N/A (может какие-то межрайонные образования, но таких я у нас не помню)
6 - Границы районов (всемирно признанная практика - округа, поветы, районы…)
7 - N/A (а может границы областных центров, хотя не вижу в этом смысла)
8 - границы городов, поселков, сел (всемирно признанная практика)
9 и 10 - границы чего-то внутри городов (обсуждаемо)
Данная схема подобна схемам большинства стран, и я не вижу никакой необходимости изобретать велосипед… хотя можем его немного доработать
підтримую останній пост.
поділ на
неочевидний і малоінформативний, втім, забиратиме багато часу на отримання інформації по кожному місту-селу. або просто не буде використовуватись мапперами.
також світова практика виглядає більш уніфіковано, не бачу змісту плодити додаткові рівні.
На поточний момент свої голоси віддало 9 осіб (5 - за, 4 - проти) по запропонованому варіанту. Хоча я і голосував «за», в мене є пропозиція: можливо розглянути й варіант DSem’а + додатковий теґ (наприклад code:koatuu=*). В майбутньому можливо створити бота який би перевіряв відповідність admin_level з класифікацією КОАТУУ і виправляв помилки. Треба лише затвердити таблицю відповідності.
Мені більше подобається варіант DSemа теж. Додатковий теґ по КОАТУУ це взагалі було б чудово, бо відкриває можливості для автоматизації процесів.
Перший варіант неочевидний, як вказує Larry0ua, і при переході сел вище за ієрархією, тобто сел.->c.->смт., буде потребувати перегляду, не говорячі вже про те, що цю інформацію треба ще визначати вже для занесення.
Eugene
підтримую. Також додатковий тег дасть можливість пошуку, ну і ще перевірки відповідності до admin_level-а.
І так, станом на 24/10/2010 проголосувало 10 осіб. 5 — за, 5— проти по запропонованому варіанту. Варіант Va-deam не отримав безумовної підтримки спільноти.
Пропозиція до DSem — зробити порівняльну таблицю власного варіанту та варіанта Va-deam та таблицю співставлення рівнів admin_level та КОАТУУ.
_sev вже почав підготовчу роботу (це я зрозумів із сусідньої гілки - http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=9708)) по автоматизованому внесенню кодів КОАТУУ до населених пунктів. Наявність такої таблиці (співставлення admin_level та КОАТУУ) дозволить в автоматизованому режимі проставляти/виправляти admin_level на основі кодів КОАТУУ.
Прослідкувавши за аргументацією сторін, я б скоріш підтримав варіанти, що не копіюють напряму кодування КОАТУУ (наприклад, варіант DSem), але в голосуванні поки що участи не братиму, бо не почуваюся в достатній мірі експертом.
Панове, пропоную поновити дискусію.
Eugene
Беручи за основу класифікацію запропоновану DSem’ом пропоную наступний варіант класифікації:
admin_level=2
admin_level=4
admin_level=6
admin_level=7
admin_level=8
Розбиття на менші рівні недоцільне:)
Таким чином
Якщо територія міста співпадає з територією тієї ж міськради
приклади державної класифікації взято з http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/a002
Не подобається мені наступні штуки:
Тобто, щоб ми йшли від більшої сутності до меншої, без змішення рівнів.
Я пропоную:
2: Україна
4: Області + Київ, Севастополь, вирізаються з областей
5: райони
6: міськради та міста обласного підпорядкування, вирізаються з районів та областей
7: Села, приєднані до міст обласного підпорядкування. Чи потрібно?
8: Інші населені пункти
9: Райони у містах, у тому числі Київ і Севастополь
10: Решта поділу у містах, як-то мікрорайони
Стосовно пункту 7. Питання, чи є для нас потрібним відображати цю деталь у адмін поділі? С точки зору пересічного користувача ця інформація не несе великої користі, і може буде взята з сайту Верховної Ради, класифікатора КОАТУУ або Вікіпедії, де все це до купи з’єднано.
Кордони міськрад прирівнюються до районів для того, щоб покрити рівнем 6 весь рівень 4.
uk.wikipedia.org також пише “міста обласного значення — з правами району області”, хоча вони не дають посилань на те звідки таке твердженння взялося. Мені воно здається логічним.
На райони поділяються тільки міськради шостого рівня, при цьому райони отримують admin_level=7, включені міста отримують place=city/town.
Населені пункти - полігони з place=city/town/village, якщо вони співпадають з адміністративними кордонами - то отримують boundary=administrative+admin_level=*, якщо менші - то цей полігон є просто територією міста place=town без всяких boundary=administrative
Межі сільрад недоступні нам, але вони є, їх площа вказана на rada.gov.ua
Наприклад Андріївська сільрада контролює 9410.6га, а саме селище займає всього 1586га
В моєму розумінні
Змішування рівнів немає.
Міста обласного значення отримують admin_level=6
Їх райони та сателіти(якщо не включені в райони) отримують admin_level=7
Міста необласного значення отримують admin_level=8, при цьому адмін.кордон має бути не по межам міста, а по реальному адмін.кордону. Межі міста - place=town.
Міста необласного значення не поділяються на райони, принаймні я не знайшов таких.
7: Села, приєднані до міст обласного підпорядкування. Чи потрібно?
Потрібно, щоб покрити полігон міськради обласного центу
10: Решта поділу у містах, як-то мікрорайони
мікрорайони – це place=suburb, у них немає адміністративних кордонів, немає рад мікрорайонного рівня, тільки територіальні кордони(до того ж зазвичай досить умовні)
Буду думати. Я передбачаю проблему з тим, як пересічний мапер зможе оприділити, який admin_level ставити. Зараз запропонована схема вимагає контролю з боку валідатора.
Пропоную взяти якийсь район і попробувати самому проставити admin_level, подивитись на трудомісткість.
Стосонво “покрити рівнем 6 весь рівень 4”. Навіщо це робити? У списках адмін поділення областей (як тут) райони не змішуються з міськрадами. Так легше перевіряти правильність.
Eugene
Думаю, що пересічний мапер зазвичай малюватиме тільки кордони населених пунктів.
При цьому єдине, що йому потрібно зробити - скопіювати з відповідної точки place=, place_name=. Ніяких admin_level я цим територіям не ставив би.
Так, було б добре якби валідатор міг це перевірити.
Якщо мапер візьметься малювати кордони міськ-/сіль-рад то сподіваюсь він керуватиметься угодою, до якої, сподіваюсь, дійде спільнота:)
Так як тут?
Так, вони йдуть окремими списками, але і ті і інші підпорядковані області.
Не бачу нічого поганого в тому, що за рівнем admin_level вони будуть однакові.
Також не бачу ні в містах обл.значення, ні в обл.районах жодних переваг одних над іншими щоб ставити комусь із них вищий admin_level.
Доречі, vmap0 нам суттєво допоможе з нанесенням полігонів place=city/town/village?
Які там дані? Наскільки коректні?
Якщо там більш-менш все - то пересічним маперам залишатиметься тільки виправити лінію полігону не змінюючи тегів.
P.S. Щойно відновивши обговорення забутої, але важливої для OSM-Україна теми, зникаю на два тижні. Вибачаюсь. Обов’язково відповім на всі запитання щодо запропонованої мною схеми як тільки зможу.
Можливо хтось вважатиме її вірною і захищатиме поки я буду відсутнім:)
Можливо хтось запропонує і обгрунтує правильність іншого варіанту, це було б теж добре:)
то що? може ще раз спробуємо відновити обговорення?
Ні, якість даних як виявилося там просто жахлива. Для того, щоб розставляти точки населених пунктів на початкових етапах він ще годився, але полігони там взагалі незрозуміло за яким принципом там малювались – краще вже по Landsat-у населені пункти обводити…
в пошуках кордонів Кривого Рогу, на відсутність якого вказує адресний валідатор
http://peirce.gis-lab.info/addr-map.php?mapid=UA-FULL&errtype=1
випадково знайшов розбиття на сільради для Криворізького району:
http://kriv-rn.dp.gov.ua/OBLADM/krog_rda.nsf/docs/23F2CD9A2BA47EC8C2257624006054D3?OpenDocument
отже воно існує, можливо навіть не тільки для Криворізького району:)
Upd. На кожному з сайтів районів Дніпропетровської області є адмін-поділ до рівня сільрад: http://adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/%28DOCWEB%29/4E8D4721F6F52004C2256FE4004E66A1?OpenDocument
Ось і для районів Луганської області: http://www.loga.gov.ua/region/admust/districts/
Олександрійська райрада: http://alex-rada.at.ua/_si/0/57262757.jpg
А Зачепилівський район Харківської області дає відскановану картинку з якогось атласу(теж з розбиттям до сільради): http://zacheprda.kh.ua/geografy
Саме такі кордони(тоненькі червоні лінії) я б хотів бачити в OSM в якось boundary=administrative,admin_level=8
угу. і випадково засекречене через недостатність чогось там у чиновників… загалом ситуація як і з генпланом