Skomplikowane skrzyzowania w OSM

Wlasciwie powinienem wrzucic na forum pelen opis jak do tego podchodzic, bo wielu ludzi zle rysuje kompleksowe skrzyzowania, ale to troche dluzsza robota.

Dotychczasowy sposób podejscia do kompleksowych skrzyzowan, (widoczny na przyklad na urbanatlas) które wygladaja w rzeczywistosci inaczej, co wynika z tego, ze kiedys (1998-2003) oszczedzano na wektorach, bo systemy nawigacji mialy mala pamiec operacyjna. Chciano jak najmniejszej ilosci wektorów. Powodowalo to, ze bez litosci cieto skrzyzowania tak, by mialy jedynie polaczenia logiczne pozwalajace na algorytmiczne policzenie trasy z punktu A do B.

Rozwiazanie to dziala, rodzi jednak problemy. Gdy uzywamy narysowanych wedlug tego podejscia skrzyzowan w systemach nawigacji, nie informuja one ze nalezy zjechac na prawy badz lewy pas jezdni. Co prawda system mówi mu: skrec w lewo/prawo, kierowca ma juz jednak ciagla linie i jesli ma pecha, musi nadrobic wiele kilometrów.

Sprawa jest tak wazna, ze wrzucam sygnal juz teraz na forum a z czasem dorzuce obrazki i specyfikacje.

Poniewaz siedzialem pare lat w zespolach rozwijajacych specyfikacje dla nawigacji samochodowej (Korzystal potem z tego NAVTEQ i Teleatlas a reszta zrzynala :O), to mozecie zaufac ze wiem co pisze.

Over,
Marek