Moim zdaniem - nie.
Przy niepełnych adresach wypełnione addr:street i addr:postcode są redundantne, Nominatim przypisze i tak najbliższą obiektowi ulicę a addr:postcode weźmie z relacji.
Jeśli wiesz, że ten obiekt na pewno nie ma adresu, to myślę, że można usunąć, ale nie wiem czy nie trzeba tego zaznaczyć w tagach, nie znam tagowania. Na szybko widzę, że np. StreetComplete pyta o ulicę tylko jeżeli jest dodany numer budynku.
Nie zawsze zadziała to dobrze. Czasami jakiś budynek “należy” do ulicy A, ale nominatim przypisze go do ulicy B, bo geometrycznie ulica B będzie bliżej niż ulica A.
Co Wam wadzą te nadmiarowe tagi? Jeść wołają? Przeszkadzają w czymś?
Skoro budynek nie ma numeru, to w jaki sposób rozróżniasz, czy należy do jednej lub drugiej ulicy? Jeśli ma numer, to problem znika, bo ma pełny adres.
Ty sposobem tworzymy fikcję. Adres, to adres. Ma mieć numer porządkowy.
Cytat z Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 21 lipca 2021 r. w sprawie ewidencji miejscowości, ulic i adresów:
Podkreślenia moje.
Gdybym miał postępować zgodnie z Twoją dewizą, to nie mógłbym uprzątnąć dziesiątek tysięcy błędów pozostałych po starych lub niewłaściwych importach, jak również wprowadzonych przez niedoświadczonych użytkowników, itd.
Wreszcie się dowiedziałem, czemu w tajemniczych okolicznościach znikają wprowadzone przeze mnie dane, jak np: https://www.openstreetmap.org/way/384593732/history Tylko co innego mogę zrobić, skoro na budynku pompowni został sam numer, a nazwa ulicy jest nieczytelna?
Nie widzę reguły, dlaczego te obiekty mają przypisaną taką ulicę. A dlaczego nie inną?
Tego typu tagowanie (3 tagi adresowe bez housenumber) spotykałem jedynie na budynkach, które miały kilka adresów dodanych jako punkt. Może spytać to tych, którzy je dodali, czemu to służy?
Przypuszczam, że jest to tagowanie pod Nominatim, bo gdy tego nie ma, to wypluwa głupoty. Zresztą nawet jak jest adres podany, to funkcja na osm.org “Pokaż adres” też czasami wypluwa głupoty i mimo że bierze numer z housenumber obiektu, to ulicę przypisuje inną.
To co Zbigniew_Cz miał na myśli pisząc
To pewnie takie sytuacje: https://www.openstreetmap.org/way/386535087
Gdzie budynek ma adres bez numeru klatek, bo te są osobno. Tu nie jest niepoprawny, bo wszystkie te adresy w tym budynku są przy tej samej ulicy. Nie wiem tylko czemu służą te tagi.
Dodać informację w note=*.
Albo nie dodawać adresu, jeśli nie został nadany, a to nie jest budynek mieszkalny.
Z tego co widać w ewidencji nie ma tam żadnego adresu.
Biorąc pod uwagę, że jest to budynek techniczny a nie mieszkalny, z dużym prawdopodobieństwem nawet jeśli kiedyś był nadany to został zniesiony.
+1
Dlaczego wypluwa głupoty można prześledzić tutaj - np. w tym miejscu jest problem że jest nadany punkt adresowy ale nie ma już ulicy o odpowiedniej nazwie, wobec czego Nominatim “głupieje” i dopisuje pierwszą ulicę z brzegu.