Propozycje zmian klasyfikacji dróg na dolnym śląsku i w lubuskim

Mianowicie chodzi o drogi DK12, DK27, DK36, DW329, DW339, DW340, dawną DW341, DW358, DW360 oraz droge Leśna - Granica z Czechami (O niektórych już pisałem artykuły)
Tu gdzie mi się udało dać relacje na ten odcinek będzie relacja.

Sprawa DK12:
Proponuje degradacje na Secondary odcinka Łęknica-Głogów
Moje Powody:

  • Droga łączy tylko miasta średniej wielkości i miasteczka.
  • Nie jest używana do tranzytu (tak samo jak DK36 Lubin - Rawicz)

Sprawa DK27:
Proponuje degradacje na secondary na odcinku Zielona Góra - A18 a na tertiary A18 - Przewóz
Moje Powody:
Takie same jak przy DK12 ale w tym przypadku łączy duże miasto z mniejszymi więc raczej na secondary.
Relacja : https://www.openstreetmap.org/relation/122785#map=9/51.8871/15.5209

Sprawa DK36:
Proponuje degradacje drogi na odcinku Lubin - Węzeł Rawicz na Secondary
Moje Powody:

  • Rozumiem że dla nie-lokalnych mapperów może się wydawać że ruch S3-S5 ale otóż nie ruch prowadzi DW329 i DK12
  • Droga według klasyfikacji osm powinna być tertiary lub secondary.

Sprawa DW329:
Proponuje awans drogi na primary
Moje Powody:

Sprawa DW339:
Proponuje degradacje na tertiary
Moje Powody:

Sprawa dawnej DW341:
Tutaj chodzi o odcinek zachodni (Prawików-Brzeg Dolny) proponuje awans na secondary
Moje Powody:

  • Uważam że Brzeg Dolny i Strzegom potrzebują połączenia secondary (Dwa przemysłowe miasta co według mnie zwiększa ich znaczenie)
  • Dawna droga wojewódzka, była secondary pzy tym jak istniał most w brzegu dolnym.
  • W tym kierunku nie ma innej drogi bez zakazu ruchu tirów, i też pozostałe drogi to drogi wiejskie.
    Relacja : https://www.openstreetmap.org/way/179080788#map=13/51.2498/16.5729

Sprawa DW340:
Proponuje zmiane na secondary drogi Małowice - Iwno do czasu aż nie zostanie zbudowany nowy most (nie remont tylko ten co planują) a droge z tunelem dać jako unclassifed
Moje Powody:

  • Niebezpieczny tunel na drodze
  • Kostka brukowa za tunelem oraz remont mostu w ścinawie

Sprawa DW358 i DW360:
Proponuje degradacje DW358 na odcinku Leśna-Włosień i Leśna-Świecie na tertiary, Świecie-Pobiedna na unclassifed, DW360 na całym odcinku na tertiary.
Moje Powody:

Sprawa drogi z Leśnej do Czech:
Proponuje awans na secondary (Droga w czechach by się połączyła z innym secondary też będzie zmieniona)
Moje Powody:

Proszę popraw tytuł na zrozumiały i konkretny.

Zasadniczo jestem przeciw tym zmianom ze względu na brak podanych linków do lokalizacji co utrudnia weryfikacje tej wielkiej listy. Tak, dodanie linków to dodatkowy wysiłek, trzeba je znaleźć. A tak to każdy z osobna ma to robić? Nie, to obowiązek proponującego.

I ze względu na niejasny tytuł.

(jak nie potrafisz linków znaleźć - daj znać a wytłumaczę jak to zrobić)

“Sprawa DK36” - oczywiście brak wzmianki o https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=852334#p852334 gdzie była już jasna odpowiedź

“Sprawa dawnej DW341” - oczywiście udajesz że https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=74543 nie ma

Które inne już były dyskutowane?

Ogólnie zachęcam do zajęcia się innym tematem niż klasyfikacja dróg, ten ci słabo idzie. I nie mam specjalnie czasu ani ochoty by analizować każdy pomysł który wrzucasz - jeśli praktycznie wszystkie są wadliwe. A próba restartowania dyskusji bo ci się nie podoba wynik poprzedniej to już jest całkowicie nieakceptowalne.

Chodziło mi o to by przenieść czat tu bo na DW341 się zapchał a DK36 poruszyłem przy okazji

ten tytuł jest po to by więcej osób wyraziło swą opinie

A po za tym jak mam zmienić tytuł?

Edycja pierwszego posta powinna pomóc.

Tytuł powinien dawać informacje co jest w temacie. Forum gdzie każdy tytuł informuje że wątek jest ważny, bez informacji o treści, byłoby koszmarne w użyciu.

pomogło zmienione

Dzięki! Gdyby jeszcze się linki do dróg/lokalizacji i poprzednich dyskusji udało dodać to byłoby dobrze.

Podałem do większości lokalizacji więc jak chcesz zaanalizować te co dałem lokalizacje to dodałem relacje na niektóre drogi.

Że co zrobiłeś? Możesz dać linka do zmiany?

Linki do dróg o których tu mówimy (nie dałem dk36 i dk12 bo to dotyczy tylko odcinków tej drogi, no jeszcze DW358 w moim projekcie secondary na odcinku
Świeradów-Szklarska Poręba ale tam jest DW360 obok i ją podlinkowałem.

Halo, ktoś tu jest? Prosiłbym o analize i wyrażenie swojej decyzji.

Spokojnie, ledwo co to napisałeś, ludzie też maja wiele rzeczy do roboty i nie muszą odpisywać od razu. Plus mi np. takie analizowanie dróg zajmuje mnóstwo czasu, więc spokojnie :slight_smile:
Jeśli chodzi o zmianę kategorii DK12 i DW329 to ile nagle nie podnieśli jakości drogi wojewódzkiej to nie bardzo widzę sens. Znaczy ludzie serio zjeżdżają z DK12 na S3->DW329, żeby pojechać nieco dłuższą drogą tej samej jakości? Nie jestem lokalny, ale jakoś wątpię… Zdecydowanie trzeba tutaj “dotagować” DW239 (minimum maxspeed, surface, smootness, lanes) i pozwolić nawigacjom samym decydować, a nie zmieniać kategorię - to tutaj nie pomoże.
DK27 od A8 to dojazd do Zielonej Góry, która jest dużym miastem, więc primary jest ok. Przejście graniczne jest też czymś co uwzględniamy w kategoriach dróg, a ten w Przewozie jest wciąż używany. Secondary jest jak najbardziej w porządku, a jeśli to przejście jest jakoś bardziej używane to może i nawet wyżej.
Na resztę spojrzę później.

W Przewozie i tak zdegraduje do tertiary z powodu DW350 bo uważam że ta zmiana jest bardzo konieczna (oczywiście jak się zgodzicie). (degradacja DW350) ale to wy oceniajcie ale DK27 będzie zmienana troche też przez inną droge. A co do DK27 to uważam że lepiej by zdegradować droge Przewóz - Żary na tertiary a zostawić jako primary DK12 Żary-A18 ale Zielona Góra ma jeszcze 2 połączenia do Berlina które wypadają lepiej niż DK27. Po co 4 połączenia primary na granice niemiecką? w tym 3 do Berlina z czego jedno (A18) niekorzystne w niemczech. proponowałbym nawet 2 z nich zdegradować ale to już moja opinia.
Sprawa DW329: Głównym kierunkiem z Głogowa jest Legnica i Sudety po co mają nadrabiać zbędne kilometry. Kierunek Zielonogórski jest dla Głogowa mniej istotny. Więc secondary tu pasuje. Ale też jest opcja B by zdegradować DK12 od Głogów Zachód na Zachód a odcinek do węzła Głogów Zachód zostawić jako pirmay jeśli kierunki na zieloną góre mają być też primary, mówie to jako lokalny mapper, legnica i wrocław to ważniejsze miasta, na deser dodam że DW329 ma o wiele większe natężenie ruchu (4 tyś różnicy)

Dostałeś już wiele odpowiedzi - m.in. , którą mogę zacytować i poprzeć w całej rozciągłości:

Ja się odniosę najwyżej do kolejnych dwóch pomysłów:

  • degradacje DW300 i DW350 - to są podstawowe drogi komunikacyjne wewnątrz Borów Dolnośląskich, ich degradowanie to nieporozumienie, z resztą zmiany zostały już wycofane (i prawidłowo),
    -Sprawa drogi z Leśnej do Czech:

Gdzie Ty tam masz po czeskiej stronie secondary ? Masz taką zmianę dogadaną z czeską społecznością ?
DW350 do granicy w Bad Muskau chcesz degradować a tutaj chcesz jednocześnie ponosić kategorię drogi ?
Tu nie ma żadnej logiki, chodzi chyba tylko o to żeby narobić zamieszania.
Poza tym piszesz na forum “proponuję” dzień po tym jak dokonałeś już zmiany.
Zatem ja również w tym tonie “proponuję” wycofywać Twoje zmiany, z resztą widzę, że zmiana koło Leśnej też jest już wycofana i dobrze.
Ogólnie, nie wiem kiedy znudzi Ci się zabawa kategoriami dróg, ale wierz mi - społeczność jest w stanie szybciej wycofywać Twoje zmiany niż Ty je “proponować”.

To niespójne jest. Po zmianie highway=tertiary by się w polu urywało: https://www.openstreetmap.org/#map=18/50.97168/15.29378

Aczkolwiek dla 360 i 358 redukcja do highway=tertiary nie wygląda na pomysł jednoznacznie wadliwy (poza odcinkiem 358+361).

(nie traktować tego jako poparcie)

DW358 od skrzyżowania z DW360 już jako tertiary (odcinek wspólny DW358 i DW361 zostaje jako secondary) Świecie (od DW360) - Pobiedna jako tertiary by był gdyby nie stan techniczny który jest opłakany (do skrzyżowania z DW360 jako unclassifed)
(Do Mateusz Konieczny)
Ja bym jeszcze Świeradów - Szklarska Poręba zostawił jako secondary.

Szydzio, według praw osm drogi DW350 Ruszów - Łęknica i DW300 nie powinny być secondary tylko tertiary.
Ruszów - Bolesławiec zostaje secondary ponieważ łączy Bolesławiec z Żaganiem.

Czemu?