Dla mnie wygląda sensownie, że jest unifikacja, a nie osobno wysyłanie i odbieranie, zwłaszcza, że można tego akurat nie wiedzieć przy mapowaniu. Ja bym jeszcze się zastanowił jak oznaczać zakupomaty chłodzące żywność (cooling=yes? na razie nie ma takiego klucza).
Ważne pytania praktyczne:
czy w Polsce ktoś zamierza z tego korzystać lub retagować?
czy ktoś chce pociągnąć proces dyskusji i głosowania na liście Tagging?
Ja to widzę jako najważniejszy problem, bo wymyślić można różnie, ale kiedyś warto ujednolicić na świecie. Jeśli przynajmniej jedna z tych odpowiedzi brzmi “tak”, to mogę dodać renderowanie na polskich kafelkach dla wsparcia tego procesu, ale jeśli w praktyce nikt tego nie będzie używać, to dla 30 obiektów trochę się to mija z celem…
To jest wałkowane w kółko przy tej okazji. Przecież ten tag wcale nie oznacza automatu w ogóle, bo to nie jest np. amenity=automate albo street_automate (wtedy by oczywiśeie pasowało), a nie każdy automat działa jako vending. I akurat paczkomaty to nie jest vending.
ref:inpost dlatego, że taki jest przyjęty schemat i paczkomaty nie należą tylko do jednego operatora.
type pojawiał się w propozycjach i dotyczył typy paczkomatu - tutaj moim zdaniem można się pokusić, wprowadzić
Paczkomaty lodówki Kocio proponował cooling=yes pytanie czy jeszcze mamy jakieś inne funkcje, które chcemy zaznaczyć?
Chcemy uruchomić na wiki i załatwić raz na zawsze.
Informacja dodatkowa dla wszystkich co nie załapali się ostatnie rozmowy w tym temacie.
Temat dotyczący oznaczania paczkomatów jest związany z kilkoma wydarzeniami. Pierwsze to rozmowy z Kociem dotyczące umieszczenia ich w stylu mapy oraz pracami nad rozwojem osmapy - prace posuwają się mocno do przodu. Drugie rozmowami z Inpostem i ogólnie zainteresowaniem tematem związanym z ilością tych obiektów oraz planami na dziś w Polsce to około 11 000 i będzie przybywać. Mamy jeszcze innych operatorów łącznie z Pocztą Polską którzy zapowiedzieli rozwój takich urządzeń oraz zapowiedziami samego Inpostu z rozwojem sieci paczkomatów w innych krajach.
Ale skoro mamy brand=, to po tym się rozpozna, czyj to ref=.
ref:inpost miałby sens tylko w przypadku, gdyby oprócz niego był jakiś ogólny ref=*, dotyczący wszystkich paczkomatów niezależnie od operatora.
Nie bardzo rozumiem to pytanie. Ja bym chciał wszystkiego, tzn. ustalenia dla świata najlepiej, skoro to jest obiekt używany nie tylko w Polsce, oraz minimalnej pewności, ze ktoś zamierza tego rzeczywiście używać.
Cóż, tagowanie obiektów na OSM się zmienia z czasem. Jeśli jakiś znacznik nie został zatwierdzony to tagowanie może się kiedyś zmienić. Tagowanie ambasad też się zmieniło więc jeśli aplikacja obsługiwała stary schemat, to musi się przestawić…
Nie wiem wprawdzie, co z nimi, ale to są chyba po prostu punkty odbioru paczek, podobnie jak Żabki, kioski Ruchu i kto tam teraz jeszcze dorabia w ten sposób.
Może dla takich punktów tagowanie [self_service]=[no]
Zaś dla samoobsługowych oczywiście [self_service]=[yes]
W połączeniu z [opening_hours] - odpowiednio, dostęp w określonych godzinach vs całodobowo - dość jednoznacznie określałby charakter punktu.