leisure=indoor_play i leisure=playground + indoor=yes

Jeśli ktoś mógłby powiedzieć, jaka jest różnica między
Indoor Play Center: leisure=indoor_play
a
Indoor Playground: leisure=playground + indoor=yes
i jak one się nazywają po polsku,
to będę wdzięczny.

Z tego co rozumiem:

leisure=playground + indoor=yes - plac zabaw w budynku Gdyby https://bi.im-g.pl/im/46/5b/12/z19250502V,Imprezy-dla-dzieci-w-Galerii-Krakowskiej.jpg było na stałe to by się może kwalifikowało

leisure=indoor_play - płacisz za opiekę nad dzieckiem i dostępem do jakichś atrakcji typu baseny z kulkami, dmuchane zamki itp (nazwy typu kulkolandia) - https://duckduckgo.com/?q=indoor+play+center&t=canonical&iar=images

Jak dla mnie leisure=indoor_play to po prostu bardziej „eleganckie” tagowanie, widać zresztą że sama wiki ma dopiero niecały rok, więc zobaczymy czy taki schemat faktycznie się przyjmie (biorąc pod uwagę że się nie renderuje na Carto).
Ale faktycznie – różnicę można by rozumieć tak jak opisał Mateusz.
Ja po polsku stosuję nazwę „sala zabaw”.

No czasem się trafiają np. zjeżdżalnie i jakieś konstrukcje w większym sklepie, bez jakichś atrakcji typu basen z kulkami. Wtedy leisure=playground + indoor=yes wydaje się lepsze

Takie miejsca to chyba rzadkość.

Takich miejsc jest w Polsce sporo. Tylko patrząc na podlinkowane przeze mnie strony ze zdjęciami nie widzę między nimi różnicy.

Są jeszcze jakieś inne określenia na to?

Jeśli chodzi o ten tag indoor_play, to widzę dodatkowy minus - otóż do tego tagu będzie trzeba utrzymywać w aktualności dodatkową stronę na Wiki a z tym jest pewien kłopot. Jak ktoś pisał w dyskusji do tego nowego tagu, to taką samą rolę spełnia połączenie trzech tagów:


leisure=playground
indoor=yes
fee=yes

Osobiście zgadzam się z powyższym.

Cała masa. Sala zabaw, centrum zabaw, bawialnia, kulkoland… Być może jest jakaś formalna różnica między nimi, ale nie mnie pytać.

No właśnie, z polskiej perspektywy wystarczyłby jeden tag na “plac zabaw wewnątrz” oraz “salę zabaw”, ale niektórzy twierdzą, że jest duża różnica…