Dzikie wysypiska śmieci

http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=51.8011&lon=15.79224&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF

Jak wy się zapatrujecie na takie oznaczanie dzikich wysypisk ?
Cel dla których oznaczam takie miejsca podałem w opisie. Wiem że danych tych nie ma na Geoportalu i ciekawi mnie czy w lokalnych urzędach powiatowych lub gminnych urzędnicy wiedzą o istnieniu OpenStreetMap czy jedynie bazują na geoportalu.

Błędne użycie nazwy, to powinno być w tagu description

landuse=landfill jest jak najbardziej OK dla wysypisk śmieci niezależnie od ich legalności i oficjalnego statusu

Wiki proponuje dać jeszcze tag

informal=yes

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse%3Dlandfill

Szkoda że nie ma podziału na kategorię legalne lub nie.
Błędna nazwa jest informacją o nielegalności i pewnego rodzaju alertem.
A co jeśli tej informacji nie będzie i ktoś wypatrzy na mapie że tam jest wysypisko na które legalnie może dołożyć własne odpady ?
Nie taka jest moja intencja. Nie cierpię śmieciarzy i gdybym któregoś przyłapał to kazałbym mu zeżreć własne śmieci.

No robi to tag informal=yes

Wydaje mi się że jest to ekstremalnie mało prawdopodobne. Jak ktoś jest zatrudniony by śmieci wozić to ma informacje gdzie ma śmieci zawieźć od pracodawcy.

Jak dla mnie, dobry pomysł.

Myślę, że ci którzy wyrzucają śmieci do lasu, nie umieją obsługiwać OSM;)

:DD

Oczywiście, że umieją, i korzystają. Znaczny odsetek ślepych dróg typu track i service, które sprawdzałem w terenie, prowadziło właśnie do dzikich wysypisk śmieci. Dajesz informację, że można dostać się na odludzie samochodem. Podobno są tylko trzy powody aby korzystać z takich dróg, wyrzucanie śmieci to jeden z nich :slight_smile:

A co powiecie na pomysł oznaczania dymiących kominów tagiem smog=yes ? Bardzo przydałoby się do nawigacji rowerowej…

Ja w nazwie wpisuje “Nielegalne”
A przy okazji.
Jak z mapy wyciągną GPX z lokalizacjami takich wysypisk?

Nazwa nie jest miejscem na zawieranie opisu obiektu.

Informal to nie to samo, co illegal. Jestem zdania, żeby nie mapowac takich miejsc, ponieważ to tylko doprowadza do ich powiększania się. Większośc śmiecących widząc wysypisko na mapie uzna je za legalne, bo… przecież jest na mapie. Jeśli coś jest nielegalne, to nie “legalizujmy” tego za pomocą OSM.

A w opisie tych miejsc zawsze dodaję informację o tej samej treści “Ludzi co tak robią powinno się zniewalać i kazać im pracować za darmo. Oznaczenie tego obszaru powinno pomóc zlokalizować i uprzątnąć te śmieci. Gdy to zostanie zrobione proszę o wykasowanie tego z mapy” Przychylam się do sugestii usera grypiomi Nielegalne wysypisko brzmi lepiej niż “Dzikie” i własnie dlatego nazwa jest opisowa żeby nie było wątpliwości co do nielegalności.
Jeśli twoja teza że tylko ściągnę w takie miejsce kolejnych śmieciarzy jest słuszna to leśnictwom pozostaje jedynie w pobliżu takich miejsc rozmieścić foto-pułapki i wyłapać skurwieli co wywożą śmieci do lasu. Jest to łatwe do zrobienia i bardzo bym chciał aby tak się stało.

Z obserwacji wiem, że nielegalne wysypiska “rosną”, mimo że zwykle są w lokalizacjach, których nie widać z miejsc uczęszczanych. One rosną, bo roznosi się “fama” o nich, a w ten schemat wpisuje się również ich umieszczanie na OSM. Komentarz/opisy nie mają tu znaczenia - liczy się wiedza, że jest takie miejsce, a potem to jak z mrówkami goniącymi do cukru.