W ramach prac OSM Polska w tym strony z budynkami chcemy wskrzesić wizualizacje z osmapy które stworzył Marymil (tam były jeszcze warstwy Rico oraz eBina i Yarla) Ponieważ nie znałem wszystkich tych narzędzi, między nami mówiąc nie znałem większości potrzebuję trochę pomocy. Proszę w komentarzach piszcie co w danym temacie będzie lub było potrzebne. To pilny temat bo mamy chętnego na pomoc w temacie, proszę o sprawną reakcję. Im więcej danych dostane tym będzie łatwiej to ogarnąć.
Cz 0 Adresy - Najważniejszy temat
Samotne adresy (jak w mrówkach)
Adresy zdublowane
Adresy zmienione (place/city)
Cz 1 Drogi
ograniczenia prędkości
pasy ruchu
pikietarz
przejazdy i przejścia kolejowe
obszry ulic
dane drogowe (???)
dostępność dróg (???)
drogi w budowie (???)
drogi bez tagu lanes=*
relacje
Cz2 Obiektu kultu religinego i cmentarze
Cmentarze:
Obiekty religijne:
Cmentarze z niepełną informacją
Cz3 Pozostałe
Brakujące zbiorniki wodne i zbiorniki wodne bez nazwy
Tam mieliśmy punkty na mapie, gdzie, w zależności od menu, były widoczne w różnych kolorach w zależności od wyznanie, oraz w menu wybór wszystkich tagów dotyczących cmentarza.
Na przykład: “bez wyznania”, “z wyznaniem”, bez denominacji", " z denominacją", “bez nazwy”, itd.
To coś jak z “mrówkami”.
Wizualizacje można też w overpasie zrobić, jeśli dostanę zestaw konkretnych tagów jakie mają się wyświetlać (klucz=wartość), to pokombinujemy. Taką wizualizacje można zrobić na 2 sposoby, albo prze overpasa albo jaka nakładkę na stronie budynki …
Powiem tak, w wysiłku reanimacji osmapa.pl/w/ nie chodzi wyłącznie o aspekt pragmatyczny, bo także wizerunkowy. Efektem ma być coś co działa, działa sensownie, jest po polsku i demonstruje sprawczość polskiej społeczności OSM. Ma być wiadome, co robią mapowicze, a czego nie widać od razu na osm.org.
Wielu ludziom brakuje tych wizualizacji i ich długa nieobecność postawia w oczach wielu w wątpliwość sens składania się na serwery czy cokolwiek.
Tak naprawdę poza wyborem stosu oprogramowania projekt jest trywialny.
Błędy to w sumie za dużo powiedziane, na ten moment tag ‘name’ jest sprawdzany pod kątem literówek w nazwach, szczególnie słowo ‘kościół’ często jest mylone (Kośćiół, kościoł itp.). Przejrzałem pewną próbkę danych i znalazłem fragmenty nazw, które mogą wskazywać na błąd. Wrzuciłem na: https://pastebin.com/n9M0S2SA. Jak macie jakieś propozycje dodatkowych filtrów to piszcie Jak są jakieś błędnie wskazane obiekty (tzw. false positive) to też piszcie to dodam do wyjątków. Drugi warunek to cała nazwa pisana capsem, uznałem, że to też nie jest poprawne.
Przy okazji, jak możecie to uzupełniajcie refy Wikidata to będę się wyświetlać zdjęcia (o ile są na Commons).
Ja poprawiłem nazwy wszystkich kościołów w mojej okolicy jeszcze przed powstaniem strony, to teraz już nie będzie co robić
To co poprawiałem w nazwach to rozwinięcie skrótu “św.” - to też mógłbyś zaimplementować.
Oraz NMP - powinno być rozwinięte do “Najświętszej Maryi Panny”
Pozostałe skróty też powinny być rozwinięte: “fil.” → “filialny”, “bł.”
Muszę sobie przypomnieć jakie błędy jeszcze widziałem…
p.w. - powinno być pw.
raz widziałem “Jana Pawła 2” - powinno być “Jana Pawła II” - ale tego już nigdzie indziej nie ma, to był pojedynczy przypadek
“kościoł” się zdarzało dość często, ale to już masz na liście
Jeśli chodzi o samą stronę, to dodaj pasek przewijania do tabelki po lewej, bo wychodzi poza ekran, a nie można przewinąć.
Poza tym - podpisuję się pod tym co napisał Marek-M - ładna i świetna strona
I jeszcze te zdjęcia ciągnięte z commons, super.