Brak atrybucji w pojazdach gdańskiego ZTM-u

Od kilku lat (nie wiem, ilu dokładnie, dłużej niż mam konto OSM) gdański ZTM korzysta z OSM w stylu osm-carto. We wrześniu napisałem, jak mi się wydaje, nieagresywnego mejla na adres ztm@gdansk.gda.pl:

Niestety, nie dostałem odpowiedzi, a tramwaje dalej jeżdżą bez atrybucji.

Czy ktoś widział odzew od ZTM?

Niestety tak często działają urzędnicy. Wyślij mailem wniosek o dostęp do informacji publicznej (i np. zapytaj co to za mapa, jaka jest licencja, czemu nie ma atrybucji, kiedy będzie), wtedy będą zobowiązani udzielić odpowiedzi w 2 tygodnie. Ewentualnie możesz napisać petycję - wtedy będą musieli opublikować ją i publicznie ustosunkować się na swojej stronie. Może też warto rozważyć wysłanie tych pism do urzędu miasta. Bo oni mogą bardziej to ogarniać.

Wielkie dzięki za interwencje!


Ja bym wysłał mejla jeszcze raz, ewentualnie do poziomu wyżej typu urząd miasta.

Z innych możliwości: dodać swój adres pocztowy, wydrukować to i zostawić na dzienniku podawczym urzędu miasta lub samego ZTMu (jeśli mają).

Możliwe że takiego mejla potraktuję bardziej serio, natomiast ustawowy obowiązek mają jeśli wyśle się im pismo przez ePUAP (lub zostawi im się papierowe na dzienniku nadawczym).

Jeśli ignorują mejle tego typu to nie łamią przepisów o obowiązku udzielenia odpowiedzi.

Np. w Krakowie teraz na mejle odpowiadają, kilka lat temu tego nie robili.