You are not logged in.

Announcement

*** NOTICE: forum.openstreetmap.org is being retired. Please request a category for your community in the new ones as soon as possible using this process, which will allow you to propose your community moderators.
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***

#151 2020-12-11 11:49:19

andygol
Moderator
From: Дніпро
Registered: 2009-07-31
Posts: 1,968
Website

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Mazda05 wrote:
andygol wrote:

що таке у вашому розумінні "адміністративні цілі"?

Вище зазначено.

Прошу вас тоді дати тоді посилання, де це було?

Offline

#152 2020-12-11 12:54:31

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

У цій цитаті вказано коли населений пункт може бути самостійною адміністративною одиницею:

територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, селищ, міст, що мають єдиний адміністративний центр;

Тобто, територіальна громада може складатися з одного населеного пункту. Тоді цей населений пункт є самостійною адміністративно-територіальною одиницею — громадою (приклад — територія Прилуцької міської громади збігається з територією міста Прилуки). Також територіальною громадою може бути об’єднання населених пунктів. Тут саме громада виступає у ролі самостійної адміністративно-територіальної одиниці, а не населені пункти.

Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

З офіційного тлумачення частини першої статті 133 в Рішенні Конституційного Суду № 11-рп/2001 від 13.07.2001:

Адміністративно-територіальна одиниця — це компактна частина єдиної території України, що є просторовою основою для організації і діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Під це визначення зараз підпадають області, райони, та громади + райони у містах та старостинські округи. До виборів підпадали міськради, сільські та селищні ради. Самі території більшості населених пунктів ніколи не були елементом адміністративно-територіального устрою України.

Далі у інших ваших цитатах йдеться не про окремі села, селища та міста, а про громади у які ці села, селища та міста об’єднані. Також ніде прямо не вказано що всі без винятку села, селища та міста є адміністративно-територіальними одиницями.

Про розділення, як ви кажете, на дві частини адміністративно-територіального устрою:

…«територіальний устрій» — категорія більш широка, а «адміністративно-територіальний устрій» — його невід’ємна (одна із) складова. Якщо «територіальний устрій» — це передбачена законом форма територіальної організації держави з метою забезпечення найбільш оптимального вирішення завдань та здійснення функцій держави та суспільства, то «адміністративно-територіальний устрій» — це територіальна організація держави з її внутрішнім поділом на складові частини — адміністративно-територіальні одиниці, які є просторовою основою для утворення та діяльності відповідних органів державної влади й органів місцевого самоврядування

Висновок: і у вікі, і в законах, і в посібниках немає того, що ви пропонуєте додати в офіційну схему (якої, до речі, у нас досі немає)

Last edited by darkonus (2020-12-12 11:22:33)

Offline

#153 2020-12-11 15:47:23

Poliakoff Mykhailo
Member
From: Malyn, Zhytomyr oblast Ukraine
Registered: 2019-03-15
Posts: 65

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Якщо переможе позиціч що межі НП наногсяться без adnmin level то це призведе до масового шкідництва . Бо тоді почнуть масово нанесені по кадастру admin level переробляти під фантазіі з назвою мапимо по забудові .
Зараз потрібно обговорювати лише цифри адмін левелів а не дозвіл знищувати багаторічну роботу .

Offline

#154 2020-12-11 19:01:45

slayzex
Member
Registered: 2020-01-23
Posts: 24

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

1. Якщо НП, наприклад місто із районним поділом, без admin_level, а райони у цьому місті - мають admin_level, то це виглядає якось не комільфо. Чи все діло в тому що найменування помилкове, і вони повинні мати назву: райони у Херсонській міській тергромаді?
2. Або якщо найменший рівень Адміністративно-територіального поділу України - це громада, то нащо нам районам у місті давати admin_level?
Але при цьому всьому, вважаю що схема повинна бути очевидною: або всі НП мають admin_level, або ніякий не має.

Last edited by slayzex (2020-12-11 21:47:31)

Offline

#155 2020-12-11 20:14:10

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

slayzex, райони саме у місті. Це Mazda05 помилково думав що райони покривають всю міську громаду. Якщо використовувати ту схему що пропонує Mazda05, райони в місті (8 рівень, вищий) будуть топологічно входити до меж міста (10 рівень, нижчий). Ось це справді не комільфо smile

У схемі від andygol є чіткий критерій — позначати межі лише об’єктів що є адміністративно-територіальними одиницями. Щоб позначити територію межами boundary=administrative, має бути орган влади який цією територією керує.

Інша річ, що ми матимемо точне уявлення про райони у місті та старостинські округи лише після прийняття нового закону про місцеве самоврядування.

Last edited by darkonus (2020-12-11 20:20:12)

Offline

#156 2020-12-11 20:28:04

Strtg_
Member
Registered: 2020-11-09
Posts: 17

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Щодо громад, то я пропоную adnmin_level = 7 ставити, оскільки зараз громад стало менше і багато з них по розміру як раніше були райони, тому логічніше, щоб adnmin_level був менший, щоб краще було видно рендер на менших зумах

Offline

#157 2020-12-11 20:44:48

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Strtg_, в чому я згоден із Mazda05, так це з тим що:

Рендерінг це явище непостійне і невсеосяжне. В одному рендеру рендерится, у іншому ні. Сьогодні рендеріться, завтра ні. Рендерінг, як і використання API для рендерінгу, не рекомендується як єдиний критерій розмітки згідно рекомендації Good Practice: Do not tag for the renderer.

Я схиляюся до admin_level=8, тому що на смисловому рівні це покаже рівновіддаленість області (4), району (6) та громади (8). Також це дозволить використати непарні номери для випадків коли у майбутньому з’являться якісь інші адмін. утворення що не вписуватимуться в нашу схему.

Last edited by darkonus (2020-12-11 20:45:12)

Offline

#158 2020-12-11 20:58:00

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Strtg_, slayzex, Ungoose та інші, був би вдячний, якби ви написали що ви думаєте про визначення ключових понять які я цитував раніше у своєму повідомленні:

https://forum.openstreetmap.org/viewtop … 90#p811290.

Запитання такі: Чи вважаєте визначення логічними (так чи ні, пояснити чому)? Чи можна їх взяти за основу (так чи ні, пояснити чому)?

Last edited by darkonus (2020-12-11 22:15:44)

Offline

#159 2020-12-11 21:44:49

Ungoose
Member
Registered: 2020-11-26
Posts: 12

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Сподіваюся що цитати з посібника, нарешті, знімуть питання термінології:

Адміністративно-територіальний устрій — це територіальна організація держави з її внутрішнім поділом на складові частини — адміністративно-територіальні одиниці, які є просторовою основою для утворення та діяльності відповідних органів державної влади й органів місцевого самоврядування

Адміністративно-територіальна одиниця як суб’єкт конституційно-правових та державно-управлінських відносин характеризується тим, що має свої закріплені в правових актах кордони, своє найменування, органи державної влади або органи місцевого самоврядування, через які вона реалізує надані їй права.

Адміністративно-територіальною одиницею є не кожний населений пункт і не власне населений пункт, оскільки це поняття, скоріше, географічне, а один чи кілька населених пунктів із навколишніми землями, що перебувають під юрисдикцією єдиного для них територіального колективу (спільноти мешканців, громади) та відповідних органів місцевого самоврядування й управління).

darkonus, дуже дякую. Це важливе уточнення яке дещо для мене роз'яснює.

Перед цим у мене склалося враження що межі НП є межами адміністративно-територіальної одиниці які є просторовою основою для утворення та діяльності органів органів місцевого самоврядування (так само як, наприклад, межі області є просторовою основою для утворення та діяльності органів державної влади).

Я погоджуюсь що межі географічних об'єктів немає потреби позначати як boundary=administrative. Проте я все ще вважаю що цей тег повинні мати кордони всіх адміністративно-територіальних одиниць які є просторовою основою для утворення та діяльності як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування.

Offline

#160 2020-12-11 22:13:28

Ungoose
Member
Registered: 2020-11-26
Posts: 12

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Ungoose wrote:

Проте я все ще вважаю що цей тег повинні мати кордони всіх адміністративно-територіальних одиниць які є просторовою основою для утворення та діяльності як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування.

Але тут я вважаю за потрібне уточнити один важливий момент:
Нещодавно andygol додав український переклад статті про boundary=administrative, за що йому велике спасибі. Проте в перекладі є деякі неточності, зокрема:

Адміністративні межі, встановлені державою для адміністрування територій.

та

Адміністративні межі (кордони). Поділ держави на території/юрисдикції для керування ними державними органами влади.

Таке визначення є надто вузьким порівняно з оригінальним:

Subdivisions of areas/territories/jurisdictions recognised by governments for administrative purposes.

та

An administrative boundary recognised by governments for administrative purposes.

оскільки поняття government не обмежується державними органами влади.

Цю неточність потрібно виправити, оскільки в такому вигляді стаття справляє враження ніби тег не підходить для об'єктів що адмініструються органами місцевого самоврядування. Як мінімум, "державними органами влади" потрібно замінити на "органами державної влади й органами місцевого самоврядування" або просто на "органами влади".

Offline

#161 2020-12-11 22:15:39

slayzex
Member
Registered: 2020-01-23
Posts: 24

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

slayzex, райони саме у місті. Це Mazda05 помилково думав що райони покривають всю міську громаду. Якщо використовувати ту схему що пропонує Mazda05, райони в місті (8 рівень, вищий) будуть топологічно входити до меж міста (10 рівень, нижчий). Ось це справді не комільфо smile

Тут можна тільки процитувати аксіому Ескобару, бо для мене ці дві альтернативи однаково непривабливі.

Інша річ, що ми матимемо точне уявлення про райони у місті та старостинські округи лише після прийняття нового закону про місцеве самоврядування.

А хіба районні у місті ради кудись поділись, наскільки я знаю, то на цих виборах до них вибирали можновладців.

Offline

#162 2020-12-11 22:23:57

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

slayzex wrote:

А хіба районні у місті ради кудись поділись, наскільки я знаю, то на цих виборах до них вибирали можновладців.

Після прийняття закону про місцеве самоврядування, ради у громадах, найімовірніше, матимуть чіткі повноваження створювати старостинські округи та змінювати межі районів або створювати їх у місті. Я мав на увазі, що коли буде закон, дуже багато питань проясниться.

Ungoose, дуже вдячний за відповідь.

Last edited by darkonus (2020-12-11 22:36:00)

Offline

#163 2020-12-11 22:43:36

slayzex
Member
Registered: 2020-01-23
Posts: 24

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Хіба я неправий, якщо скажу, що вони тоді повинні будуть називатись як райони міської тергромади, або округи міської тергромади? І якщо це буде поділ саме громади, а не міста, то тоді я згоден не позначати міста admin_level`ом.

Offline

#164 2020-12-11 22:55:51

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

slayzex wrote:

округи міської тергромади

Таке може б і зробили, але в нас у Конституції закріплені саме райони у місті. Закон можуть визнати неконституційним, якщо там не буде районів у місті.

Щось схоже на округи міської територіальної громади можливе лише після змін до Конституції.

Offline

#165 2020-12-11 22:59:44

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

slayzex, тут критерій для boundary administrative трохи в іншому. Якщо громада включає кілька населених пунктів, то окремі території населених пунктів не є самостійними територіальними одиницями. У ролі такої одиниці виступає громада. І саме її межу позначають з відповідним admin_level.

Last edited by darkonus (2020-12-11 23:01:31)

Offline

#166 2020-12-11 23:05:14

slayzex
Member
Registered: 2020-01-23
Posts: 24

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Чи вважаєте визначення логічними (так чи ні, пояснити чому)?

Так, вважаю це логічним, це ніби опис суті нашої реформи.

Чи можна їх взяти за основу (так чи ні, пояснити чому)?

Вважаю, що за основу можна взяти, але це ж теорія і не про Україну, а більше про Україну ми маємо дізнатись, як Ви кажете, darkonus, згодом. Маю на увазі прийняття закону про самоврядування.

Offline

#167 2020-12-11 23:08:51

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

slayzex, дякую за вашу думку

Offline

#168 2020-12-12 14:57:18

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

andygol wrote:

Вище зазначено.
Прошу вас тоді дати тоді посилання, де це було?

Попередній пост

darkonus wrote:

У цій цитаті вказано коли населений пункт може бути самостійною адміністративною одиницею:
...
Під це визначення зараз підпадають області, райони, та громади + райони у містах та старостинські округи. До виборів підпадали міськради, сільські та селищні ради. Самі території більшості населених пунктів ніколи не були елементом адміністративно-територіального устрою України.

Це лише Ваша думка чи бажання. Конституцією та законом Про місцеве самоврядування в Україні визначено, що саме є адміністративно-територіальними одиницями:

Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

Стаття 1. Основні терміни, використані в цьому Законі.
адміністративно-територіальна одиниця - область, район, місто, район у місті, селище, село;

У рішенні КСУ це також зазначено. Дивіться наступний абзац у рішенні, та не виривайте з контексту.

darkonus wrote:

Тоді цей населений пункт є самостійною адміністративно-територіальною одиницею — громадою (приклад — територія Прилуцької міської громади збігається з територією міста Прилуки). Також територіальною громадою може бути об’єднання населених пунктів. Тут саме громада виступає у ролі самостійної адміністративно-територіальної одиниці, а не населені пункти.
Тут саме громада виступає у ролі самостійної адміністративно-територіальної одиниці, а не населені пункти.

Громада не є, на поточний момент, адміністративно-територіальною одиницею. Де Ви знайшли цю інформацію?

Щодо міськрад, селищних рад та сільрад у АРК та Севастополі. Ці ради, як і тергромади та старокруги, не є адміністративно-територіальними одиницями, але вони використовуються у адміністративних цілях, тому ми й розмічаємо як boundary=administrative не лише об'єкти, що є адміністративно-територіальними одиницями чи складові адміністративно-територіального устрою, а й тергромади, старокруги, ради.

darkonus wrote:

Висновок: і у вікі, і в законах, і в посібниках немає того, що ви пропонуєте додати в офіційну схему (якої, до речі, у нас досі немає)

Про що саме Ви кажете?
Населені пункти є.
Тергромади є.
Старокруги є.
Ради у АРК та Севастополі є.
Все є у Конституції, та у законі.

Offline

#169 2020-12-12 15:17:04

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

slayzex wrote:

1. Чи все діло в тому що найменування помилкове, і вони повинні мати назву: райони у Херсонській міській тергромаді?

Найменування не помилкове, тому що воно визначене Констітуцією, але райони міста можуть та включають інші населені пукнти.

slayzex wrote:

2. Або якщо найменший рівень Адміністративно-територіального поділу України - це громада, то нащо нам районам у місті давати admin_level?

найменьший рівень АТУ це:

Стаття 133. Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

Стаття 1. Основні терміни, використані в цьому Законі.
адміністративно-територіальна одиниця - область, район, місто, район у місті, селище, село;

darkonus wrote:

Це Mazda05 помилково думав що райони покривають всю міську громаду

На відміну від Вас я не роблю помилкових висновків, а аргументую законами.
Райони можуть покривати всю міську громаду, та включати териториально та адміністративно інші населені пункти, а можуть не покривати. У законі немає вимог щодо цього. Лише у питанні обов'язковості покриття всієї громади була помилка.

darkonus wrote:

У схемі від andygol є чіткий критерій — позначати межі лише об’єктів що є адміністративно-територіальними одиницями. Щоб позначити територію межами boundary=administrative, має бути орган влади який цією територією керує.

Тергромади та старокруги не є адміністративно-територіальними одиницями. Щось не сходиться...

darkonus wrote:

Щоб позначити територію межами boundary=administrative, має бути орган влади який цією територією керує.

Ні. Цієй вимоги немає у опису boundary=administrative https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag … nistrative

darkonus wrote:

райони в місті (8 рівень, вищий) будуть топологічно входити до меж міста (10 рівень, нижчий)

Це не є проблема, це окремі випадки у Харкові, Запоріжжі, Миколаїві, Одесі та Чернігіві.
Щодо рівня населеного пункту - у опису схеми зазначено чому це так.

Offline

#170 2020-12-12 15:25:56

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Ungoose wrote:
darkonus wrote:

Сподіваюся що цитати з посібника, нарешті, знімуть питання термінології:

Адміністративно-територіальний устрій — це територіальна організація держави з її внутрішнім поділом на складові частини — адміністративно-територіальні одиниці, які є просторовою основою для утворення та діяльності відповідних органів державної влади й органів місцевого самоврядування

Адміністративно-територіальна одиниця як суб’єкт конституційно-правових та державно-управлінських відносин характеризується тим, що має свої закріплені в правових актах кордони, своє найменування, органи державної влади або органи місцевого самоврядування, через які вона реалізує надані їй права.

Адміністративно-територіальною одиницею є не кожний населений пункт і не власне населений пункт, оскільки це поняття, скоріше, географічне, а один чи кілька населених пунктів із навколишніми землями, що перебувають під юрисдикцією єдиного для них територіального колективу (спільноти мешканців, громади) та відповідних органів місцевого самоврядування й управління).

darkonus, дуже дякую. Це важливе уточнення яке дещо для мене роз'яснює.

Перед цим у мене склалося враження що межі НП є межами адміністративно-територіальної одиниці які є просторовою основою для утворення та діяльності органів органів місцевого самоврядування (так само як, наприклад, межі області є просторовою основою для утворення та діяльності органів державної влади).

Я погоджуюсь що межі географічних об'єктів немає потреби позначати як boundary=administrative. Проте я все ще вважаю що цей тег повинні мати кордони всіх адміністративно-територіальних одиниць які є просторовою основою для утворення та діяльності як органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування.

Ці роз'яснення термінів були відхилені, коли розглядали законопроект Про засади адміністративно-територіального устрою (комітет, наукове-експертне управління), як такі, що не відповідають Конституції та іншим законам, тому раджу вам мати це на увазі.

Ungoose wrote:

Проте в перекладі є деякі неточності, зокрема:

Тому що це не переклад, а бажання andygol. Він прекрасно розуміє, що це уточнення автора тегу повністю руйнує його схему позначення.

Last edited by Mazda05 (2020-12-12 15:31:43)

Offline

#171 2020-12-12 15:35:41

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Інша річ, що ми матимемо точне уявлення про райони у місті та старостинські округи лише після прийняття нового закону про місцеве самоврядування.

Точне уявлення про райони у містах та старостинські округи вже є.
Якщо будуть які-небудь зміни — ми зможемо це обговорити тільки після офіційного опублікування змін. На поточний момент це лише законопроекти.

Offline

#172 2020-12-12 16:12:30

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Mazda05, реформа ще триває. Для того щоб її завершити, потрібно внести зміни у Конституцію, прийняти новий закон Про місцеве самоврядування, та про адміністративно-територіальний устрій. І це як мінімум.

При створенні схеми ви пропонуєте опиратися на законодавство, яке ще не відображає тих змін що вже відбулися. Зараз наша мета — створити схему для картографування саме нового адміністративно-територіального устрою. Так, я згоден, що він ще не з’явився у всіх законах. Але нові райони та громади вже утворені. І є потреба затвердити таку нову схему, щоб потім за рік її не переробляти знову.

У Конституції, наприклад, немає громад, але ж ви не маєте заперечень проти того щоб їх наносити. Ви пропонуєте мапити новий адміністративно-територіальний устрій, опираючися на норми законів, які протягом року-півтора втратять чинність?

risovach.ru%20%281%29.jpg

Last edited by darkonus (2020-12-12 16:41:11)

Offline

#173 2020-12-12 18:09:19

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Mazda05, реформа ще триває. Для того щоб її завершити, потрібно внести зміни у Конституцію, прийняти новий закон Про місцеве самоврядування, та про адміністративно-територіальний устрій. І це як мінімум.

Коли будуть зміни — будемо їх обговорювати.

darkonus wrote:

При створенні схеми ви пропонуєте опиратися на законодавство, яке ще не відображає тих змін що вже відбулися.

Саме закони я пропоную враховувати. А не законопроекти, чи посібники окремих людей.
Законодавство відображає зміни у будь-який час. Те, що вони відображані не так, як Ви бажаєти — це не означає того, що воно взагалі не відображає змін.

darkonus wrote:

Зараз наша мета — створити схему для картографування саме нового адміністративно-територіального устрою. Так, я згоден, що він ще не з’явився у всіх законах. Але нові райони та громади вже утворені. І є потреба затвердити таку нову схему, щоб потім за рік її не переробляти знову.

Що саме Ви розумієте под новим АТУ? Те що на поточний час, чи те, що буде? Якщо те, що колись буде, то про що мова? Якщо ніхто на 100% не знає, в якій редакції буде прийнят той чи іншій закон. Коли він буде прийнят? Чи буде він взагалі прийнятий?

Я вважаю, що наша мета — узгодити схему, яка дійсна на поточний момент. Якщо будуть зміни — провести додаткове обговорення і коригування.

darkonus wrote:

У Конституції, наприклад, немає громад, але ж ви не маєте заперечень проти того щоб їх наносити.

Громади, так само, як і старокруги, пропонується розмічати саме тому, що вони використовуються в адміністративних цілях, що відповідає опису тега boundary=administrative. Те, що тергромади та старокруги не є адміністративно-територіальними одиницями, не є вимогой тега boundary=administrative. Повторюю: цей тег не лише для розміткі об'єктів адміністративно-територіальних одиниць, об'єктів адміністративной частини АТУ чи об'єктів, які мають органи влади.

darkonus wrote:

Ви пропонуєте мапити новий адміністративно-територіальний устрій, опираючися на норми законів, які протягом року-півтора втратять чинність?

Я пропоную узгодити схему, яка дійсна на поточний момент. Коли втратять чинність — тоді розберемо нову редакцію законів.

Last edited by Mazda05 (2020-12-12 18:11:19)

Offline

#174 2020-12-12 18:33:13

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Ми ведемо цю дискусію бо вже зараз є нагальна потреба навести лад в адміністративно-територіальному устрої України в OpenStreetMap. Буде неправильно якщо наступні кілька років ми будемо змінювати схему а потім ще кілька років наводити лад. Закони не втратили чинність, але ми не державні чиновники щоб сліпо дотримуватися букви закону. Наша мета — створити схему для нанесення меж адмін. одиниць, яка буде логічною та не суперечитиме здоровому глузду. Не дивлячися на застарілі норми в діючому законодавстві ми вже зараз можемо це зробити.

Last edited by darkonus (2020-12-12 18:38:35)

Offline

#175 2020-12-12 18:41:58

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Ми ведемо цю дискусію бо вже зараз є нагальна потреба навести лад в адміністративно-територіальному устрої України в OpenStreetMap. Буде неправильно якщо наступні кілька років ми будемо змінювати схему а потім ще кілька років наводити лад. Закони не втратили чинність, але ми не державні чиновники щоб сліпо дотримуватися букви закону. Наша мета — створити схему для нанесення меж адмін. одиниць, яка буде логічною та не суперечитиме здоровому глузду.

Ви не можете знати наперед, які закони приймуть.

Вже давно зрозуміло, що Ви свавільно приписали тергромади до адміністративно-територіальних одиниць, а населені пункти виключили з них, що суперечить Конституції та закону. Та на цій основі Ви намагаєтесь створити чи затвердити схему. Навіщо це?
Мова не про АТУ України в поданні darkonus'a, а про АТУ України в реальності.

Last edited by Mazda05 (2020-12-12 18:45:57)

Offline

Board footer

Powered by FluxBB