You are not logged in.

Announcement

*** NOTICE: forum.openstreetmap.org is being retired. Please request a category for your community in the new ones as soon as possible using this process, which will allow you to propose your community moderators.
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***

#76 2020-12-04 20:27:11

andygol
Moderator
From: Дніпро
Registered: 2009-07-31
Posts: 1,968
Website

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

naukmari wrote:

Але ми б хотіли використовувати дані також з OSM. А для цього необхідне розуміння структури даних в OSM (admin_level).
Я знайшла на вікі їх опис:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag … _countries

Але бачу, що тут ще йде активне обговорення структури.

Скажіть, будь ласка, чи варіант з вікіпедії ще не затверджений та буде змінюватись?

Доброго дня, Марія.

Те що зараз є у вікі ОСМ на жаль не відображає поточного стану речей. В цій гілці зараз триває обговорення як же позначити новий адміністративно-територіальний устрій. Поки що, як можна бачити, у спільноти немає єдиного бачення на те як це робити. Якщо у вас є якісь думки з цього приводу було б добре їх почути. (Так би мовити, погляд людини зі сторони)

Offline

#77 2020-12-05 12:07:01

Strtg_
Member
Registered: 2020-11-09
Posts: 17

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Я вже ж схиляюсь до того, що громади краще позначати admin_level=7, оскільки зараз громади стали набагато більшими, тому логічніше, щоб рендерились з вищим admin_level. Стосовно старостинських округів, то зараз нинішній закон не передбачає їх створення, можуть лише просто призначати старост, це позиція Міністерства РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ. Цілком можливо, що скоро внесуть зміни і старостинські округи розмежують і цілком можливо вони будуть відмінні від районів у місті, тому думаю краще для районнів у місті admin_level=9, а там побачимо, що буде із старостинськими округами може їх також admin_level=9, а можливо треба буде admin_level=10

Відповідь Мінрегіон
https://docs.google.com/document/d/1UCO … sp=sharing

Offline

#78 2020-12-05 13:23:58

andygol
Moderator
From: Дніпро
Registered: 2009-07-31
Posts: 1,968
Website

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Піраміда адміністративного устрою в Україні має у свої основі територіальні громади та державні території (напр. Дністровський лиман, Куяльницький лиман, Чорнобильська Зона Відчуження та інші). Громади можуть утворюватись як в межах одного села, селища чи міста, так і бути об'єднанням кількох населених пунктів з єдиним адміністративним центром.

Громади входять до складів районів, а райони до складу відповідних областей.

Якщо ми говоримо про адміністративний поділ, то ми маємо тут на увазі яким чином відбувається керування (адміністрування) територіям. Згідно зі статтею 6 Конституції України

Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Також Конституція гарантує місцеве самоврядування.

Стаття 7. В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Законодавчим органом на рівні громад є представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення. Ради громад утворюють власні виконавчі органи, які наділяються повноваженнями втілювати рішення ухвалені радами. Таким чином на місцевому рівні відбувається поділ влади на законодавчу та виконавчу. Влада громад поширюється, очевидно, тільки на території, які входять до складу громади.

Громади разом з державними територіями, в межах районів до яких вони ходять, утворюють нерозривне полотно без перекриття між собою.

Одна ділянка не може одночасно входити до складу двох громад!

Громади можуть мати анклави/ексклави, коли ділянка однієї громади повністю оточена територією іншої громади (інших громад). Так само в середині районів можуть бути ексклави інших районів. Так, наприклад,  Миргородський район Полтавської області має анклав в середині Лубенського району. Місто Славутич є анклавом в середині Чернігівської області, та входить до складу Київської області, а селище Коцюбинське є анклавом Бучанського району Київської області в місті Києві. (відповідно до інформації з https://atu.decentralization.gov.ua/#mapa)

Кордони та території це два неподільних терміни, які один без одного не мають сенсу. Кордон визначає межу території, а територія визначається своїми межами.
 

З яких елементів складається адміністративні межі (території).

Земля та водні ресурси (прибережний шельф та акваторія навколо нього) є територією на який поширюється суверенітет України.

Стаття 13. Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Державний кордон - територія України

Державний кордон України складається з ділянок на суходолі та ділянок що проходять по території Азовського та Чорного морів відповідно до міжнародно визнаних меж. Територія України, окреслена лінією державного кордону в ОСМ представлена мультиполігоном, який позначається відповідно теґами:
- type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=2.

Також саму лінію кордону між державами або морського кордону (можна, але необов'язково), позначити тегами boundary=administrartive + admin_level=2 + border_type=territorial

Територія та межі областей

Межі областей позначаються лініями, які об'єднуються у зв'язки type=boundary, для кожної області відповідно, які представляють територію області та позначаються теґами:
- type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=4.

Окремо теґувати лінії меж областей не обов'язково, але у разі потреби можна додати теґи boundary=administrartive + admin_level=4, теґ  border_type=territorial не використовується, якщо відрізок межі області також є відрізком державного кордону значення теґу admin_level=2 залишається без змін.

Територія та межі районів

Межі районів позначаються лініями, які об'єднуються у зв'язки type=boundary, для кожного району відповідно, які представляють територію району та позначаються теґами:
- type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=6.

Окремо теґувати лінії меж районів не обов'язково, але у разі потреби можна додати теґи boundary=administrartive + admin_level=6, теґ  border_type=territorial не використовується, якщо відрізок межі району також є відрізком межі області значення теґу admin_level=4 залишається без змін.

Територія та межі громад

Межі громад позначаються лініями, які об'єднуються у зв'язки type=boundary, для кожної громади відповідно, які представляють територію громади та позначаються теґами:
- type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=8.

Окремо теґувати лінії меж громад не обов'язково, але у разі потреби можна додати теґи boundary=administrartive + admin_level=8, теґ  border_type=territorial  не використовується, якщо відрізок межі громади також є відрізком межі району значення теґу admin_level=6 залишається без змін.

В містах з поділом на райони

Межі районів позначаються лініями, які об'єднуються у зв'язки type=boundary, для кожного району відповідно, які представляють територію району та позначаються теґами:
- type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=10.

Старостинські округи

Межі старостинських округів позначаються лініями, які об'єднуються у зв'язки type=boundary, для кожного округу відповідно, які представляють його територію та позначаються теґами:
- type=boundary + boundary=administrartive + admin_level=10.

Зовнішнім контурам територій у зв'язку type=boundary призначається роль outer, внутрішнім - inner.

Пропонується проводити межі прибережних областей, районів, громад по межі берегової лінії (natural=coastline) та не виключати морські ділянки до складу прилеглих до них адміністративних одиниць; морські території відносити тільки до складу території України.

Offline

#79 2020-12-05 13:38:20

andygol
Moderator
From: Дніпро
Registered: 2009-07-31
Posts: 1,968
Website

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Про старост та визначення території компетенції старост з порталу «Децентралізація»
https://decentralization.gov.ua/news/13038

Як місцевій раді визначити територію компетенції старости?
Чинна на сьогодні редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відносить повноваження із затвердження старостинських округів до компетенції рад об’єднаних територіальних громад (див. ст. 1, ч. 3 ст. 26 Закону № 280), так само, як і затвердження Положення про старосту.

Водночас, це не перешкоджає новообраним радам законно та якісно організувати діяльність старост на своїх територіях. Зокрема, з метою забезпечення належного представництва в органі місцевого самоврядування старостами всіх сільських населених пунктів відповідної територіальної громади, сільські, селищні, міські ради у рішенні про затвердження старост можуть визначити населені пункти або частину території територіальної громади, в яких представництво інтересів їх жителів здійснюється відповідним старостою.

Offline

#80 2020-12-05 18:19:36

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

andygol wrote:

Може ви неуважно читали, але про міста та міські громади тут немає жодної згадки.

Саме так!

Старостинські округи не підпорядковані районним радам міста, але можуть бути розташовані на території якогось району міста. Більше того немає заборони створювати старостинські округи з селищами і селами з різних районів міста в своєму складі.

Райони міст є в таких містах:
1) Сімферополь — 3 райони:
- на території Залізничного району знаходяться населені пункти Аерофлотський, Гресівський, Бітумне, Комсомольське;
- на території Киівського району знаходиться населений пункт Аграрне.
У зв'язку з анексією районних рад немає. Старостинські округи не були утворені.

2) Дніпро — 8 районів:
- на території Шевченківського району знаходиться населений пункт Авіаторське.
Старостинський округ поки що не був утворений.

3) Кам'янське — 3 райони:
- на території Південного району знаходиться населений пункт Світле.
Населений пункт Карнаухівка з 1963 до 2020 був також у Південному районі. У січні 2020 був утворений Карнаухівський старокруг (1 нп).
У червні 2020 населений пункт Карнаухівка був виведений з Південного району територіально та став окремим АТО у складі міськтергромади на підставі статуту.

4) Кривий Ріг — 7 районів:
- на території Центрально-Міського району знаходиться населений пункт Авангард;
- на території Тернівського району знаходяться населені пункти Гірницьке, Коломійцеве, Новоіванівка, Тернуватий Кут.
Старостинські округи поки що не були утворені.

5) Донецьк — 9 районів:
- на території Будьонівського району знаходяться населені пункти Ларине, Павлоградське;
- на території Пролетарського району знаходяться населені пункти Моспине, Горбачево-Михайлівка, Бирюки, Вербова Балка, Гришки, Михайлівка, Новодвірське, Кисличе, Темрюк;
Інші населені пункти (Олександрівка, Старомихайлівка) увійшли до складу міськтергромади у 2020. Змін меж районів міста поки що не відбувалося.
У зв'язку з окупацією районних рад немає. Старостинські округи не були утворені.

6) Горлівка — 3 райони:
- на території Центрально-Міського району знаходяться населені пункти Пантелеймонівка, Рясне, Озерянівка, Михайлівка, Ставки, Широка Балка, П'ятихатки, Федорівка;
- на території Микитівського району знаходиться населений пункт Гольмівський.
Гладосове було виключено зі складу міста в травні 2019.
У зв'язку з окупацією районних рад немає. Старостинські округи не були утворені.

7) Маріуполь — 4 райони:
- на території Кальміуського району знаходиться населений пункт Старий Крим.
Населені пункти Сартана, Талаківка, Ломакіне та Гнутове увійшли до Сартанськой тергромади на підставі створення окремої тергромади.
Населені пункти Виноградне, Приморське та Піонерське тимчасово, з 2015 до закінчення окупації, включені до складу міста обласного підпорядкування без змін районів міста. Цих населених пунктів немає у постановах та розпорядженнях КабМіну (epic fail).
Інші населені пункти (Агробаза, Бердянське, Покровське, Приазовське, Приміське, Рибацьке, Червоне, Шевченко, Широка Балка) увійшли до складу міськтергромади у 2020. Змін меж районів міста поки що не відбувалося.
Старостинські округи поки що не були утворені.

8) Макіївка — 5 районів:
- на території Гірницького району знаходяться населені пункти Грузько-Зорянське, Високе, Грузько-Ломівка, Межове, Маяк, П'ятипілля, Вугляр, Гусельське, Колосникове, Холодне, Новомосковське, Холмисте, Молочарка, Шевченко;
- на території Кіровського району знаходяться населені пункти Ясинівка, Землянки;
- на території Совєтського району знаходяться населені пункти Кринична, Нижня Кринка, Велике Оріхове, Липське, Лісне, Василівка, Леб'яже, Липове, Оріхове, Верхня Кринка, Алмазне, Красна Зоря, Монахове, Новий Світ, Новомар'ївка, Новоселівка;
У зв'язку з окупацією районних рад немає. Старостинські округи не були утворені.

9) Житомир — 2 райони.
Населений пункт Вереси увійшов до складу міськтергромади у 2018. У той же час був створен відповідний старокруг (1 нп).
Змін меж районів міста з 2018 по 2020 не відбувалося. Населений пункт Вереси і Вересівській старокруг зараз знаходяться за межами районів міста Житомира.

10) Запоріжжя — 7 районів.
Інших населених пунктів у міськтергромаді немає.

11) Кропивницький — 2 райони:
- на території Фортечного району знаходиться Новенський старостинський округ (1 нп).

12) Луганськ — 4 райони:
- на території Артемівського району знаходяться населені пункти Олександрівськ, Катеринівка, Зразкове, Тепличне.
Інші населені пункти (Весела Тарасівка, Гайове, Розкішне, Фабричне, Миколаївка, Бурчак-Михайлівка, Лобачеве, Суходіл, Весела Гора, Обозне, Паньківка, Привітне, Світле, Христове, Цвітні Піски, Жовте, Крута Гора, Новоселівка, Сабівка, Металіст, Земляне, Лиман, Раївка, Стукалова Балка, Шишкове) увійшли до складу міськтергромади у 2020.
У зв'язку з окупацією районних рад немає. Старостинські округи не були утворені.

13) Львів — 6 районів:
- на території Личаківського району знаходиться населений пункт Винники;
- на території Залізничного району знаходиться населений пункт Рудне;
- на території Шевченківського району знаходиться населений пункт Брюховичі.
Інші населені пункти (Дубляни, Великі Грибовичі, Воля-Гомулецька, Гряда, Завадів, Зарудці, Зашків, Збиранка, Лисиничі, Малехів, Малі Грибовичі, Малі Підліски, Підбірці, Підрясне, Рясне-Руське, Ситихів) увійшли до складу міськтергромади у 2020. Змін меж районів міста поки що не відбувалося.
Старостинські округи поки що не були утворені.

14) Миколаїв — 4 райони.
Інших населених пунктів у міськтергромаді немає.

15) Одеса — 4 райони.
Інших населених пунктів у міськтергромаді немає.

16) Полтава — 3 райони.
Інші населені пункти (Абазівка, Андріївка, Андрушки, Бершацьке, Бочанівка, Бричківка, Бугаївка, Валок, Верхоли, Витівка, Глухове, Говтвянчик, Гожули, Грабинівка, Гринівка, Гутирівка, Давидівка, Долина, Жуки, Залізничне, Затурине, Зорівка, Івашки, Їжаківка, Каплунівка, Карпусі, Келебердівка, Ковалівка, Косточки, Лаврики, Лозівка, Макарцівка, Макухівка, Мильці, Носівка, Олепіри, Очканівка, Падалки, Пальчиківка, Патлаївка, Петрівка, Рожаївка, Сем'янівка, Соломахівка, Соснівка, Супрунівка, Тахтаулове, Тернівщина, Трирогове, Уманцівка, Циганське, Червона Долина, Чорноглазівка, Шостаки, Яцинова Слобідка) увійшли до складу міськтергромади у 2020. Змін меж районів міста поки що не відбувалося.
Старостинські округи поки що не були утворені.

17) Кременчук — 2 райони.
Інші населені пункти (Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка) увійшли до складу міськтергромади у 2020.
У вересні 2020 був створен відповідний старокруг (4 нп). Змін меж районів міста у 2020 не відбувалося. Населені пункти Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка і Потоківський старокруг зараз знаходяться за межами районів міста Кременчук.

18) Суми — 2 райони:
- на території Залізничного району знаходяться старостинські округи Піщанський (6 нп), Великочернеччинський (4 нп), Стецьківський (6 нп) та Битицький (5 нп) у повному обсязі;
Районних рад немає з 2000 року. Райони не ліквідовані.

19) Харків — 9 районів.
Інших населених пунктів у міськтергромаді немає.

20) Херсон — 3 райони:
- на території Дніпровського району знаходяться населені пункти Антонівка, Зеленівка, Наддніпрянське, Молодіжне, Сонячне, Інженерне, Богданівка, Петрівка;
- на території Корабельного району знаходяться населені пункти Комишани, Благовіщенське, Зимівник, Приозерне;
- на території Суворовського району знаходиться населений пункт Степанівка.
Інші населені пункти (Садове, Придніпровське) увійшли до складу міськтергромади у 2020. Змін меж районів міста поки що не відбувалося.
Старостинські округи поки що не були утворені.

21) Черкаси — 2 райони:
- на території Соснівського району знаходиться населений пункт Оршанець.
Старостинський округ поки що не був утворений.

22) Чернігів — 2 райони.
Інших населених пунктів у міськтергромаді немає.

Отже:
1) старостинські округи можуть входити до районів міста в повному обсязі, наприклад: Суми, Кропивницький;
2) старостинські округи можуть бути поза межами районів міста, наприклад: Кам'янське, Житомир, Кременчук;
3) є багато населених пунктів, розташованих у межах районів міст, в яких можуть бути створені старостинські округи (при цьому вимоги виключати ці населені пункти зі складу району немає).

Грунтуючись на тому що:
1) на території району міста може бути населені пункти (в повному обсязі, або частково), може бути  старостинські округи (в повному обсязі, або частково);
2) на території старостинського округу не може бути районів міста в повному обсязі;
3) на території старостинського округу може бути населені пункти (тільки в повному обсязі, тільки селища та села);
4) старостинський округ може бути, а може не бути розташований на території району міста;
5) територія населеного пункту може містити райони міста як повністю (Житомир, Запоріжжя, Миколаїв, Одеса, Кременчук, Харків, Чернігів), так і частково (всі інші), але тільки якщо це місто;
6) територія населеного пункту може містити старостинський округ повністю, якщо округ складається тільки з одного нп, та лише якщо нп селище або село

і була запропонована схема #2.

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:51:04)

Offline

#81 2020-12-05 19:16:05

andygol
Moderator
From: Дніпро
Registered: 2009-07-31
Posts: 1,968
Website

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Mazda05 wrote:

Старостинські округи не підпорядковані районним радам міста, але можуть бути розташовані на території якогось району міста. Більше того немає заборони створювати старостинські округи з селищами і селами з різних районів міста в своєму складі.

Це твердження суперечить нормам Закону в частині підпорядкування старост (старостинських округів радам громад)

Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад

3. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", крім питань, зазначених у частині першій цієї статті, вирішуються такі питання:

1) утворення старостинських округів;

2) затвердження Положення про старосту;

3) прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень старости у випадках, передбачених цим Законом.

Стаття 54-1. Староста
5. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальний і підзвітний раді та підконтрольний сільському, селищному, міському голові. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед радою, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін.

Тож старости/старостинські округи утворюються за рішенням рад громад, "крім адміністративного центру об'єднаної територіальної громади", тож сходу мінус всі міста які є адмін центрами громад, тобто всі наведені вище.

Offline

#82 2020-12-05 22:54:53

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

andygol wrote:

Це твердження суперечить нормам Закону в частині підпорядкування старост (старостинських округів радам громад)

Не суперечить. Підпорядкованість та розташування - «две большие разницы». Щоб розвіяти всі сумніви: дивиться рішення 7313-МР Сумської міської ради від 31.08.2020

Тож старости/старостинські округи утворюються за рішенням рад громад, "крім адміністративного центру об'єднаної територіальної громади", тож сходу мінус всі міста які є адмін центрами громад, тобто всі наведені вище.

Саме так + не можуть бути у містах (Винники, Дубляни, Моспине)

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:05:58)

Offline

#83 2020-12-05 22:57:31

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Strtg_, тобто, старостинські округи могли утворювати ОТГ яких після виборів уже не існує, тому що їх укрупнили. Укрупнені новоутворені громади за законом можуть призначити старосту і перерахувати населені пункти які він представлятиме. Але не можуть створити старостинський округ. Тому що такого поняття юридично зараз не існує. Чи варто тоді взагалі мапити старостинські округи?

Староста тепер звичайний член виконкому ради громади — для чого йому цілий адмін рівень?

Last edited by darkonus (2020-12-05 22:59:15)

Offline

#84 2020-12-05 22:59:47

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Тому що такого поняття юридично зараз не існує. Чи варто тоді взагалі мапити старостинські округи?

Існує. Створені старокруги ніхто не ліквідував

darkonus wrote:

Староста тепер звичайний член виконкому ради громади — для чого йому цілий адмін рівень?

В обговоренні йде річ тільки щодо старокругу. Ніхто розмічати старост не пропонує

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:02:08)

Offline

#85 2020-12-05 23:05:34

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Тобто ОТГ зникли, а старостинські округи залишилися?

Last edited by darkonus (2020-12-05 23:06:26)

Offline

#86 2020-12-05 23:06:59

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Тобто ОТГ зникли, а старостинські округ залишається?

Саме так. Про це у законі ж написано

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:07:23)

Offline

#87 2020-12-05 23:09:54

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Де саме написано що у новоутворених громадах вони залишаться?

Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад

3. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", крім питань, зазначених у частині першій цієї статті, вирішуються такі питання:

1) утворення старостинських округів;

2) затвердження Положення про старосту;

3) прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень старости у випадках, передбачених цим Законом.

Last edited by darkonus (2020-12-05 23:13:07)

Offline

#88 2020-12-05 23:13:37

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Де саме написано що у новоутворених громадах вони залишаться?

Стаття 1. Основні терміни, використані в цьому Законі
старостинський округ - частина території об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об’єднаної територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою;

Стаття 26. Виключна компетенція сільських, селищних, міських рад
3. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", крім питань, зазначених у частині першій цієї статті, вирішуються такі питання:

1) утворення старостинських округів;

Стаття 54-1. Староста
4. Староста:
5) бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;

6) бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;

7) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб;

8) бере участь у підготовці проектів рішень сільської, селищної, міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;

9) бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства від 16.07.2020 № 805-IX

Нагадаю, що адміністративні центри та території тергромад були затверджені 12.06.2020

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:17:18)

Offline

#89 2020-12-05 23:16:17

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Так це не ті громади. У нас вже немає ОТГ. Є нові укрупнені територіальні громади, до рад яких і вибрали депутатів. За такою логікою треба залишити на мапі і кордони ОТГ.

Last edited by darkonus (2020-12-05 23:28:10)

Offline

#90 2020-12-05 23:27:48

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Так це не ті громади. У нас вже немає ОТГ. Є нові укрупнені ТГ.

Саме так, тому зараз ради не можуть утворювати нові старокруги. Але чому Ви вирішили, що всі старокругі були ліквідовані - незрозуміло.
Ви в курсі, що рішення по створення деяких районів міст були прийняті ще до 1992 року у СРСР? Вони пережили утворення нової держави і адміністративну реформу без будь-яких повторних утворень районів після кожної зміни адміністративно-територіального устрою і ці рішення рад досі діють.

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:33:03)

Offline

#91 2020-12-05 23:39:29

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Райони міст у нас в Конституції, тому й досі існують. Старостинські округи не ліквідовано, але й статус їхній зараз дуже сумнівний. Думаю що доведеться чекати змін у законодавстві а тоді вже мапити hmm

Offline

#92 2020-12-05 23:44:26

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Так це не ті громади. У нас вже немає ОТГ. Є нові укрупнені територіальні громади, до рад яких і вибрали депутатів. За такою логікою треба залишити на мапі і кордони ОТГ.

ОТГ були ліквідовані. Дивиться «Про затвердження перспективного плану формування територій громад» та «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад» відповідного регіону.

Offline

#93 2020-12-05 23:47:26

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

але й статус їхній зараз дуже сумнівний. Думаю що доведеться чекати змін у законодавстві а тоді вже мапити

Не сумнівний. Якщо у Вас є проблеми в розумінні законодавства щодо АТУ та місцевого самоврядування - раджу Вам уважно вивчити нормативно-правову базу

Last edited by Mazda05 (2020-12-05 23:48:26)

Offline

#94 2020-12-05 23:52:02

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Я намагаюся розібратися. *зняв питання

Last edited by darkonus (2020-12-06 00:02:10)

Offline

#95 2020-12-06 00:18:37

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Припустимо що старостинські округи не зникли після ліквідації ОТГ. Призначити старосту у жоден старостинський округ не можна. І новий старостинський округ створити теж не можна. Я можу не мати рації, але на мою думку ще зарано додавати в офіційну схему такі об'єкти.

Offline

#96 2020-12-06 00:36:18

Mazda05
Member
Registered: 2019-01-20
Posts: 92

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

darkonus wrote:

Призначити старосту у жоден старостинський округ не можна

Чому це? Звідки такі висновки? Знову 26-та:

3. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", крім питань, зазначених у частині першій цієї статті, вирішуються такі питання:
1) утворення старостинських округів;
2) затвердження Положення про старосту;
3) прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень старости у випадках, передбачених цим Законом.

та 54.1:

Стаття 54-1. Староста

1. Староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

2. Староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі.

3. Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.

4. Староста:

1) представляє інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;

2) бере участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій;

3) має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного села, селища;

4) сприяє жителям відповідного села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

5) бере участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;

6) бере участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;

7) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного старостинського округу виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб;

8) бере участь у підготовці проектів рішень сільської, селищної, міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;

9) бере участь у здійсненні контролю за використанням об’єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;

10) бере участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села, селища та інформує сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради про його результати;

11) отримує від виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для здійснення наданих йому повноважень;

12) сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі;

13) здійснює інші повноваження, визначені цим та іншими законами.

5. При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальний і підзвітний раді та підконтрольний сільському, селищному, міському голові. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед радою, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін.

6. Повноваження старости можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.

Last edited by Mazda05 (2020-12-06 00:36:54)

Offline

#97 2020-12-06 00:42:17

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

3. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад"

Лише рада ОТГ могла утворити старостинський округ

Last edited by darkonus (2020-12-06 00:43:14)

Offline

#98 2020-12-06 00:43:59

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

andygol wrote:

Про старост та визначення території компетенції старост з порталу «Децентралізація»
https://decentralization.gov.ua/news/13038

Як місцевій раді визначити територію компетенції старости?
Чинна на сьогодні редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відносить повноваження із затвердження старостинських округів до компетенції рад об’єднаних територіальних громад (див. ст. 1, ч. 3 ст. 26 Закону № 280), так само, як і затвердження Положення про старосту.

Водночас, це не перешкоджає новообраним радам законно та якісно організувати діяльність старост на своїх територіях. Зокрема, з метою забезпечення належного представництва в органі місцевого самоврядування старостами всіх сільських населених пунктів відповідної територіальної громади, сільські, селищні, міські ради у рішенні про затвердження старост можуть визначити населені пункти або частину території територіальної громади, в яких представництво інтересів їх жителів здійснюється відповідним старостою.

Offline

#99 2020-12-06 00:49:47

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

За діючим законодавством ради новоутворених громад мають право призначити старосту ігноруючи старостинські округи взагалі. Нагадаю що староста звичайний член виконкому.

Last edited by darkonus (2020-12-06 00:52:13)

Offline

#100 2020-12-06 00:53:44

darkonus
Member
Registered: 2014-09-21
Posts: 174

Re: Теґування адміністративного поділу в Україні

Strtg_ wrote:

Відповідь Мінрегіон
https://docs.google.com/document/d/1UCO … sp=sharing

Offline

Board footer

Powered by FluxBB