edit2: Zo te zien kun je niet naar de tunnel navigeren doordat tunneldelen verbonden zijn met wegen langs de kade.
edit3… 'k Vermoed dat “vast op de weg” (plakken aan de weg) de navigatie en daarmee de bestuurder een loer draait. Dan denkt de gps dat hij een paar meter lager in die tunnel zit als je over de kade rijdt.
Het zelfde heb je wel eens als je onder een viaduct rijdt en dan wil de gps via het viaduct verder navigeren.
Men zij gewaarschuwd.
Drie nevenbedenkingen, geen van alle echt OSM-gerelateerd:
1/ hoe stom kun je zijn? Geen enkele machine is toch ooit blindelings te vertrouwen?
2/ zeg niet “gps”, zeg “navigatiedoos” of “satnav” of “wegwijzer” of wat dan ook. Maar GPS is slechts een van de beschikbare satellietconstellaties, vandaag; en GPS is (zoals ook die andere GNSS) enkel om je positie te bepalen; GPS toont geen landkaart en berekent al helemaal geen routes; om van die synthetische stemmen nog maar te zwijgen. Vlooi maar eens uit waar die “PS” voor staat - moeilijker is het niet.
Zou best kunnen dat de GPS staat ingesteld op “stick to road” en dat de cursor dan mede door slechte gps ontvangst aan die weg door de tunnel is geplakt omdat dit de dichtsbijgelegen weg is. Tja, en als je dan blindelings het lijntje volgt en niet goed uitkijkt…
In autonavigatie kun je vastopdeweg niet uitzetten. Wanneer ik de A2 boven Utrecht rijd floept m’n pijltje ook steeds via de viaducten naar de parallelweg. Zoiets zal hier ook gebeuren. Eigenlijk zou de navigatie niet naar een andere layer mogen springen.
Heel simpel: hier zijn twee wegen boven elkaar en de GPS heeft geen fatsoenlijke hoogteinformatie (niet op dat detail). Dus de app die op basis van die gegevens je ergens moet plaatsen moet een beslissing maken. En dan heb je natuurlijk 50% kans om verkeerd te zijn.
Sommige apps laten een tunnel zien als je volgens de gegevens door een tunnel rijdt.