Import sieci sklepów Żabka

Dzień dobry, Czy była kiedyś podjęta próba uzyskania danych o sieci sklepów Żabka? Taki import pozwoliłby na dodanie pokaźnej liczby shop=convenience (5612 według danych z ich strony) wraz z godzinami pracy.

Sprawdzałaś ile ich jest wprowadzonych? Bo myślę, że sporo i z integracją tych danych może być problem.

Dla takiej liczby nie mogę zrobić tego ręcznie, a nie umiem na tyle dobrze przetwarzać danych by zrobić to automatycznie, ale przecież chyba rzadko kiedy przy imporcie zakłada się, że żaden z pobieranych obiektów nie istnieje na mapie? Można to rozwiązać na różne sposoby włącznie z manualnym przejrzeniem problematycznych przypadków, ale nawet gdyby nie dodawać sklepu w każdym przypadku, gdy w promieniu 30 metrów znajdowałby się inny sklep spożywczy, nawet bez nazwy, to i tak liczba niebudzących wątpliwości sklepów szłaby w tysiące. Lepiej chyba porzucić część danych niż całkowicie z nich zrezygnować?

Oczywiście, nie ma przymusu importowania wszystkiego, więc możesz wyrzucić z danych wszelkie budzące wątpliwości punkty i tym samym pozbyć się kłopotu z ich integracją.

Na szybko sprawdziłem Żabki. Część jest wpisana jako mode - cześć jako way - oznaczenie budynku, trochę błędów typu Zabka. Część wpisana jako supermarket. Jak chcesz się z tym zmierzyć to najpierw trzeba znaleźć standard - klucz jak opisać i zrobić porządek z tym co jest. Jednocześnie napisać do nich o udostępnienie danych, akurat z tego co wiem powinni mieć ze współrzędnymi.

Żabki będą bez wątpliwości shop=convenience i name=Żabka. Wygląda na to, że ID dodaje jeszcze brand, brand:wikidata i brand:wikipedia, które może nie są kluczowe, ale przy imporcie nie poświęca się czasu na manualne wpisywanie, więc można je dodać. Żabka dysponuje jeszcze danymi o godzinach otwarcia, pewnie w innym formacie niż potrzebny i trzeba by było je przetworzyć oraz informacjami o usługach, tylko chyba żadna nie nadaje się do dodatkowego tagowania, bo nie będziemy ze sklepów robić kawiarni, poczty ani budki z hot-dogami tylko przez to, że ich namiastka jest tam dostępna.

Zdarzają się też błędnie oznaczone jako shop=supermarket. Gdyby się komuś chciało próbować dostać zgodę - niech napisze, nawet jeśli sam nie zamierza importować.

To co piszemy?

Pozwolę sobie odkopać ten temat.
Czy coś w tym temacie się zmieniło?

Chyba nikt nie próbował uzyskać zgody na wykorzystanie tych danych, więc chyba nic na razie.