Kosovo i Metohija je osetljivo pitanje i na OSM. Trenutno je situacija takva da nam je zabranjeno da unosimo nazive na srpskom u name tag.
Ako unosite objekte ili sređujete nazive na Kosovu i Metohiji, nazive na srpskom unosite ISKLJUČIVO ćirilicom u name:sr tag.
Nemojte ni u kom slučaju da menjate name tag šta god da u njemu piše.
Ako unosite novi naziv onda upišite na srpskom u name:sr a name ostavite prazno.
S vremena na vreme proveravajte to što ste unosili i ako vidite da su menjali ili obrisali name:sr ili da su vam obrisali ceo objekat (i to rade) prijavljujte to kao vandalizam jer name:sr ne smeju da diraju.
Ako bude rešeno pitanje name taga, lako ćemo iskoristiti podatke iz name:sr da ga popunimo.
Napravili smo namenski rendering server koji renderuje mapu na srpskom tako da uzima u obzir name:sr tagove. Pogledajte https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=30533. Renderovanu mapu na srpskom pogledajte na https://www.osmsrbija.iz.rs/map/
Možete koristiti online editor http://id.osmsrbija.iz.rs/ koji ima opciju da kao podlogu koristi lokalizovanu mapu tako da možete videti nazive na srpskom.