Het verschil tussen “parkeergelegenheden”
bord E4 en alle E varianten en “parkeerhaven” of “parkeerstrook” is niet duidelijk in Nederland. ( Men gaat ook steeds meer E borden gebruiken om havens/stroken te kunnen regelen. )
Kijk je nu in Nederland, wie in de wijken de parkeerstroken/havens mapt, dan kom je vele verschillende namen tegen, van nieuwelingen tot en met mappers met meer changesets achter hun naam.
Men mapt dan ook de parkeerstroken/havens en zet daar vooral amenity=parking op, er is dus behoefte aan om het zo uit te beelden, als vlak. Men mist het op de kaart. Geen onderscheid makend. Wat eigenlijk wel zou moeten. Daar moeten we nog een slag maken, om een goede tagcombinatie te gebruiken.
De wayline methode is dan wel uitgewerkt, in een tijd dat men alles aan de wayline hangt. (Ontwikkeling OSM)
Maar hoe ga je dat uitbeelden op een kaart, met alle varianten, zo dat het ook nog snel te begrijpen is. Met kleurtjes, lijntjes aan de weg, met icoontjes.
Daarnaast, hoe maak je het controleerbaar, inzichtelijk, JOSM mappaintstyle, laten we het maar niet hebben over ID en de andere.
Er hangt al zoveel aan de wayline “road”, allemaal knippen.
Ik heb dan wel een gedeeltelijke parking mappaintstyle gemaakt en kan je zeggen, dat het moeilijk inzichtelijk te maken is.
Wat geldt voor een wayline mappaintstyle, geldt ook voor een wayline vlakke kaart visualisatie.
**Dan is gebruik van een vlak een veel betere methode!. **
Belangrijk, “een los element”, met tags er op, die als afzonderlijk element een identiteit gegeven kan worden. Zo ook gevisualiseerd.
De ruimte is er op de kaart, vult een leeg topografisch gat op.
Wanneer je vlak visualisatie in een kaart bekijkt, zie je gelijk dat er elementen in de straat zijn om te parkeren, het is niet voor niets dat vele mapppers de parkeerhavens/stroken intekenen. Ze missen het, als belangrijk item in hun kaart.
Als ik zelf in een vreemde wijk kom, dan kijk je vaak even, waar is er mogelijkheid om te parkeren.
Dat moet je eigenlijk gelijk op een kaart kunnen zien. Herkenbaar vlak naast de rijbaan.
Het is een vooruitgang om de vlakken inzichtelijk te maken.
Past meer bij wat mensen verwachten.
Een meer passende tagcombinatie is gewenst om het verschil aan te geven tussen E4 en de havens/stroken.
Wat zou een goede tagcombinatie zijn?