Witam od jakiegoś czasu występuje taki problem https://zapodaj.net/6b25163bb8562.png.html jak to rozwiązać?
Ta mapka korzysta bezpośrednio z serwerów mapowych OSM (zamiast np. ściągnąć dane OSM i samemu serwować mapę, albo skorzystać z dostawców jak Mapbox czy OpenMapTiles), a jest na tych serwerach ostatnio duży ruch.
W ogólności wszystkie serwisy gdzie ta mapa się pokazuje, niebędące openstreetmap.org, mają mniejszy priorytet.
Polecam poczytać: https://operations.osmfoundation.org/policies/tiles/
Mówiąc krótko, ta strona jest trochę “pijawką” korzystając za darmo z serwerów OSM W zależności od tego jaki na niej jest ruch może zastosować innego dostawcę map lub samemu postawić mapę.
My, mapowicze, nic z tym nie zrobimy, oprócz nakierowania autora strony na dostępne opcje.
Możesz pokazać ten wątek autorowi tej strony i nakierować go do człowieka który współpracował z wieloma firmami i ma wiele wdrożeń, w tym dla Straży Pożarnej. http://openstreetmap.org.pl/stowarzyszenie/wladze/ - Andrzej Kępys.