Ta nazwa opisowa jest zbędna i dubluje amenity=atm. Edycja byłaby powtarzana gdyby te “nazwy” wróciły.
A co z bankomatami z nazwami typu “Bankomat Millenium”? W sumie tutaj też przydałoby się uporządkować sytuację.
Podane przez Mateusza zapytanie w Overpass [“amenity”=“atm”][“name”=“Bankomat”] => http://overpass-turbo.eu/s/Idp ] daje w wyniku dla obszaru Polski: węzłów: 55, linii: 0, relacji: 0
W podobnym zapytaniu [“amenity”=“atm”][“name”~“Bankomat”] => http://overpass-turbo.eu/s/IdF ale tylko w woj. pomorskim wynikiem jest: węzłów: 168, linii: 0, relacji: 0
Fakt.
Jeśli wpisać jeszcze name~/Bankomat/i aby wielkośc liter nie grała roli wychodzi nawet 173 węzły.
Może połączyć to działanie z https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=66018? W ten sposób możliwe by było “uratowanie” operatorów i sieci wpisanych w nazwie.
Rzeczy typu “Bankomat Millenium” na razie nie będę ruszał. Jeśli w https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=66018 będzie konsensus to mogę wykonać odpowiednie edycje (zmiana nazw tak by edycje nie obejmowały całej Polski a były podzielone na małe obszary zajmie mi kilka minut, niezależnie od tego jak wiele ich występuje).
name=bankomat też jest to usunięcia w ramach tej edycji.
Skutkiem ubocznym będzie brak wyświetlania operatora na osm-carto.
Dlatego w ramach tej edycji proponuję tylko zdjęcie name=Bankomat i name=bankomat które są nazwą czysto opisową, bez przydatnych informacji.
Za.
jestem za