Aan de Ypeloschoolweg 2c Wierden staat een woonhuis. Op de kaart staat het als openbaar gebouw Akkerhus, dit is niet juist.
Het Kulturhus Akkerhus zit aan de Ypeloschoolweg 2b. Het is 1 gebouw met de basisschool de Akkerwal. (Ypeloschoolweg 2a) Het Kulthurhus Akkerhus is hieraan gebouwd.
Hoe kan ik dit het beste wijzigen?
Bewerk object en dan alle eigenschappen verwijderen en dan het nieuwe gebouw tekenen op de juiste plek en dan de eigenschappen weer toevoegen, of is er een andere manier?
Je kan node https://www.openstreetmap.org/node/2843870838 met adres 2b verplaatsen naar de school.
De onjuiste tags op het woonhuis aanpassen (public moet dus house zijn, website en name verwijderen) en op de 2b node de juiste tags plaatsen (naam, functie van het gebouw, website).
Ik heb de website en het soort school toegevoegd aan het adres (2a). Dus nu zou dat goed moeten zijn.
Kun je mij uitleggen, wanneer ik Gebouw moet gebruiken en wanneer Adres?
De info van de school staat nog steeds op de omtrek van het gebouw. Dat kan beter naar adresnode 2a, want dit gebouw heeft twee adressen in één gebouw.
building = yes of house of school (soms zelfs ship en houseboat) gebruiken we alleen op vlakken. building=yes hoort dus niet op een adresnode.
In OSM Nederland importeren we vanuit De BAG (kadaster) alle vlakken building=yes… en dan komende bijbehorende adresnodes gelijk mee.
Soms ontkom je er niet aan om adresgegevens op een gebouw te zetten. De bekende uitzonderingen. Woonboten hebben vaak het adres op het vlak. Het ligt aan het Kadaster.
… en even over het Akkerhus. Die zelfgemaakte adresnode "hoort"er niet. De info hoort op de BAG adresnode.
Het is even een worsteling, maar dan heb je ook wat.
aanvulling
Alle bedrijfsinfo taggen we ook altijd de naam en gegevens op de adresnode. De naam van een gebouw is immers niet de bedrijfsnaam. Bij een school, paleis, kasteel, kerk kan dit weer wel het geval zijn. Dat maakt het allemaal zo lastig.
aanvulling 2: building= yes of school of house zorgt ervoor dat het vlak als een gebouw rendert. Die tag hoort niet op een adresnode thuis. (er valt niets te renderen)
De school staat als schoolgebied, hier heb ik weer schoolgebouw van gemaakt. Alleen de naam volledige naam staat vermeld. Dan zou het nu weer goed moeten staan.
Scholen kunnen op veel manieren. In Dordrecht zijn alle scholen op het schoolterrein getagd en niet op het gebouw. dat kan ook. Soms als er geen schoolterrein is wordt wel op het bouwwerk getagd. mag ook.
Hier zijn twee instellingen in één gebouw.
Dan gebruik ik de verschillende adresnodes. 2b dus voor het akkerhus en 2a voor alle info van de school.
Soms zijn er wel drie scholen in één gebouw en tag ik op de drie adresnodes.
voorbeeld https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.82704/4.74067
Wanneer je wilt kan ik het voor je aanpassen als voorbeeld.
Het akkerhus staat ook nog steeds 2x op de kaart. Met editor iD is het extreem lastig om een beetje overzicht te houden denk ik.
aanvulling. Hier weer drie aparte scholen op één schoolterrein. Kan ook.
… ,maar niet een buurthuis in de omtrek van een school die een eigen naam heeft. Dat overlapt dan verkeerd. https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.80665/4.71399