knooppuntnet.be is een handig tool om fouten in wandelnetwerken op te sporen.
Je vindt er bijvoorbeeld
OntbrekendKnoopunt: routes (relation[type=route, …]) waarvan het begin of eindpunt geen rwn_ref=* tag heeft
OnvolledigeRoute: routes die onderbroken zijn
Het lijkt me aanvaardbaar om voor die gevallen correcties aan te brengen op basis van data van toerismevlaanderen.
Op die manier zal in veel gevallen betere informatie beschikbaar zijn.
Het is niet de bedoeling om in OSM bestaande gegevens te wijzigen (tenzij wegen splitsen). Alleen aanvullen kan op die manier.
De beste aanpak blijft nog steeds een survey ter plaatse voor je aan de slag gaat.
Data is maar zo correct als ze met zekerheid actueel is.
Soms worden wijzigingen al ‘live’ op website terwijl de bordjes nog gecorrigeerd moeten worden, maar soms wordt in OSM al een correctie gedaan op basis van veldwerk voor alles ‘live’ gaat op een website…
Het lijkt me ook minimaal aangewezen te kijken wanneer de laatste edits gebeurd zijn op wat je wil wijzigen. Iets wat pakweg in de laatste paar weken/maanden nog maar gemapt is overrulen met iets wat je op een website gevonden hebt, is behoorlijk ‘not done’.