Verder was knooppunt 94 van het fietsnetwerk verplaatst. Ik heb geprobeerd knooppunt 94 opnieuw te plaatsen op de juiste plek en aan de juiste relatie toe te voegen, maar als ik de wijziging wil uploaden krijg ik honderden fouten. Dus maar niet gedaan.
Ik heb 94 verplaatst en ook 64 want ook die is verplaatst en de routes aangepast en nog een “loos” knooppunt 67 toegevoegd tussen 64 en 85
Het was nog een aardig klusje.
Even de werkzaamheden voor een idee wat je hiervoor moet doen:
Route 93-94 aanpassen voor de nieuwe loop
Nieuw knooppunt 94 maken en lid maken van het netwerk Drenthe
Oud knooppunt 94 verwijderen en verwijderen uit netwerk Drenthe
Route 21-94 aanpassen aan de nieuwe loop; nog wat lastig, er waren een aantal doorknip acties nodig
Route 64-94 aanpassen aan de nieuwe loop en ook hier doorknipacties nodig
Nieuw knooppunt 64 maken en lid maken van het netwerk Drenthe
Oud knooppunt 64 verwijderen en verwijderen uit netwerk Drenthe
Route 62-64 inkorten door de wegen, die niet meer nodig zijn in de route 64-85 te schuiven, zodat die verlengd wordt
Nieuw knooppunt 67 maken en lid maken van netwerk Drenthe, hiervoor moet het fietspad worden doorgeknipt en dus routes controleren.
Dan route 64-85 splitsen, door een nieuwe route 67-85 te maken en vanuit 64-85 de juiste wegen hierin te slepen
67-85 lid maken van netwerk Drenthe.
Wat dat verwijderen van het oude knooppunt en lid maken van het nieuwe knooppunt betreft, kun je ook - als oud en nieuw niet te ver uit elkaar liggen - ook gebruiken maken van More tools > Replace membership (More tools is utilsplugin2)
Wat die foutmeldingen betreft, zijn dat geen warnings?
Degenen, die over de validator templates gaan in JOSM hebben zeer eigen ideeën over routes, die totaal niet overeenkomen met datgene wat het veld nodig heeft, dus helaas bakken warnings dag in, dag uit.
Wat wandelnetwerk betreft, ik heb ooit jaren geleden bij Echten wat wandelnetwerk gespot, maar ik had toen niet voldoende kritische massa om dat in OSM te zetten.
Er is inderdaad nog niemand mee bezig https://knooppuntnet.nl/nl/networks/nl/rwn Er bestaat ook nog geen netwerk Drenthe.
Dus er ligt nog een schone taak
Had ik ook dus gedaan en was van plan om 62-94 ook toe te voegen, maar tijdens het saven kreeg ik inderdaad al die meldingen en omdat het de eerste keer was dat ik in een fietsknooppunt netwerk bezig was (al regelmatig MTB routes aangepast) wilde ik niets vernielen en heb mijn wijziging niet doorgezet.
Ik ben niet gewend om zoveel meldingen te krijgen, durfde ze dus niet te negeren.
Laatst bij Zuidwolde ook al wat paaltjes ontdekt. Zal eens kijken hoe en of ik er uren in stop.
Voor een volgende keer, gewoon proberen. De nieuwe VMarc reageert erg vlot en je ziet dus snel genoeg of er fouten zijn. Eventueel stuur je mij vooraf een PB’tje, dat ik er vanaf moet blijven omdat je zelf wilt ontdekken. Kom je er niet uit, dan kan ik je altijd nog verder helpen.
Ik heb gisteren even naar de Wolden gekeken en heb 2 knooppunten en 1 route toegevoegd. Toen ik van daaruit verder wilde gaan bleken veel wandelpaden nog niet op de kaart te staan en moeten dus eerst nog gemapped worden.
Overzicht staat stil.
Er is iets bij Marc aan de hand. Tegenwoordig heeft hij zelf allerlei signalering, dus merkt hij het meestal zelf wel en start de boel weer
Hmm, probleempje. Een aantal knooppunten en routes liggen aan de Duitse kant van de grens https://knooppuntnet.nl/nl/network-map/9104765 51-52 bijvoorbeeld. Maar nu weigert Knooppuntnet deze mee te nemen, vanwege Duits: https://knooppuntnet.nl/nl/route/9108370, maar ik zou ze er toch graag bij willen hebben. Iemand een idee hoe dit op te lossen?
Ik heb Marc een PM gestuurd. Die moet dit oplossen.
Bij Vechtdal is hierdoor ook een probleem. De expected van 2 knooppunten van routes, die Duitsland in gaan, werkt niet goed.
Maar ik vermoed dat er ook problemen met Twente en Achterhoek gaan komen of al zijn
Nog een vraag, er staan nog 3 routewezen gemeld, alledrie in het Bargerveen. Wil jij die lid maken van het netwerk?
Ik zie er 2: 52 en 53 en da’s het hele probleem, die zijn lid van een netwerk, alleen wordt dit door Knooppuntnet niet geaccepteerd, omdat de route in Duitsland ligt.