Bij mapwerk in de duinen stuitte ik op een footway die in OSM (in tegenstelling tot in het echt) niet toegankelijk was in de rendering en routering (en waar nu mijn naam aan hangt omdat ik de geometrie heb verfijnd).
Het ging om https://www.openstreetmap.org/changeset/56160591
Dit bleek het gevolg te zijn van schade door een grootschalige en schadelijke undicussed mechanical edit waarbij onder het mom van “needless tagging” zomaar alle foot=yes van footways is verwijderd op meer dan 1800 ways.
Nu stemt zo’n redenering op zich al droevig vanwege het grote onkunde op het gebied van de access-tag en verkeersregelgeving; uit de definitie van footway volgt weliswaar foot=designated (dat kan je “needless”noemen), maar NIET foot=yes.
Dat kan immers ook foot=permissive zijn of een andere waarde, zoals foot=customers. Foot=yesbeoogt aan te geven dat het een OPENBAAR voetpad is, en die informatie gooi je hiermee weg.
Waar de meeste gebruikers meer en sneller last van zullen hebben is dat er ook paden waren met de combinatie access=no of access=private en foot=yes. Op zich geen ideale tagging naar mijn idee, maar na het –zonder per geval te kijken en zonder lokale kennis- verwijderen van foot=yes is het niet beter geworden ,maar juist slechter:
Deze paden routeren nu dus niet meer en worden ook gerenderd als niet toegankelijk, ook niet voor voetgangers. Zie bijvoorbeeld
https://www.openstreetmap.org/way/210973041/history https://www.openstreetmap.org/way/88010524/history https://www.openstreetmap.org/way/508371523/history https://www.openstreetmap.org/way/376836104/history
Dit is in strijd met https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Automated_Edits_code_of_conduct en met het principe van “Don’t remove tags that you don’t understand “
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Good_practice#Don.27t_remove_tags_that_you_don.27t_understand
Er is om goede redenen geen regel vastgelegd met “remove tags that you find in a default table”), zoals al uitgebreid is geconstateerd in https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=693284#p693284
Voor zover waarde van foot in tussentijd niet is teruggeplaatst of verbeterd (bijvoorbeeld “permissive” ipv “yes”), is deze changeset teruggedraaid in https://www.openstreetmap.org/changeset/64845766
Dit blijkt bovendien niet de enige vergelijkbare grootschalige schadelijke edit, ik zag zo snel ook nog bijvoorbeeld deze :
https://www.openstreetmap.org/changeset/56160165 (ca 1.750 wegen ) en
https://www.openstreetmap.org/changeset/56160412 (ca 850 wegen)
Martin, ik kan er met mijn verstand echt niet bij dat je hier ook nu nog je energie steekt in het hioer blijven uitdragen van je geheel eigen wijsheden dat je de meest basale access-tags NIET moet plaatsen (of zelfs moet verwijderen) juist om *“verwarring te voorkomen” *. Terwijl dat geheel voorbijgaat aan zowel onze verkeersregelgeving als de datastructuur van OSM. Het enige dat je hoeft te bedenken, is dat er een verschil is tussen *“niet geconstateerd, maar wel aangenomen -dus mogelijk onjuist aangenomen” * en * “ expliciet geconstateerd” *
Wat ik nog minder snap, is dat je de schade nog niet hebt gerepareerd in gevallen zoals hieronder, waarbij al eerder klip en klaar is gemaakt dat door jouw verwijderen van “needless tags” onder verwijzing naar een default-tabel, er schade is ontstaan zowel in de rendering als routering van een pad. In dit geval een highway=path op Schiermonnikoog die niet meer routeert en rendert voor fietsers na jouw verwijderen van tags.
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=693097#p693097
https://www.openstreetmap.org/way/32022530/history
https://osmlab.github.io/osm-deep-history/#/way/32022530
Ook al blijf je met je grote retorisch talent er een onnavolgbare andere mening op nahouden: schrap in je eigen planet-download gerust alle tags die je maar wilt, maar blijf alsjeblieft van de data in onze database af en herstel wat je hebt gesloopt! Dank alvast.