Waarom wordt er ( in de provincie Groningen tenminste ) op allerlei unclassified wegen zovaak de tag bicycle=yes gezet? Dat voegt helemaal niks toe want dat volgt al uit de highway=unclassified. Zelfde geldt voor ‘hiking=yes’ en nog wat tags die al volgen uit de standaard unclassified zonder access-restricties.
En dan zie ik soms nog deze erbij ‘source: aerials;guesswork’ . Dus iemand heeft op basis van luchtfotografie en natte vingers tags toegevoegd?
Heb ik ergens een fundamentele verandering van taggen gemist …
Edits met vermelding source: aerials;guesswork hebben nmbm sowieso een etiket ‘verdacht’.
De discussie over needless tagging - want daar gaat het om - is al vaker gevoerd.
Veel argumenten tegen en voor. Ik wil de discussie niet opnieuw starten maar toch een paar punten:
we hebben default schema’s; die zijn er niet voor niets; als we bicycle=yes op unclassified gaan taggen, betekent dit dan logischerwijs dat waar niet bicycle=yes staat geen fietsers mogen rijden? Nee dus! Dit levert slecht verwarring op.
het argument van enkelen dat als we alsnog bicycle=yes van de highway afhalen, daarmee de grootte van de database niet afneemt omdat de history behouden blijft vind ik zeer zwak.
vergelijkbaar: bicycle=yes op een footway: te vaak wordt een pad, zonder bord gekenmerkt, in een footway of pedestrian omgezet en dan bicycle=yes erbij. Ik denk dat bicycle=yes alleen op een footpway/ped. dient te staan als de highway door het voetgangersbord (G07) een footway wordt en middels een onderbord is aangegeven dat daar toch (conditioneel) fietsers mogen rijden. In alle andere gevallen is het gewoon een path en daar mogen fietsers bij default over (of het alleen met een ATB kan dient met andere tags aangeduid te worden en niet met juridische tagging)
Hierop doorbordurend.
Bromfietsers rijden meestal op de hoofdrijbaan en niet op het fietspad. Soms (buiten de bebouwde kom) moeten ze weer het fietspad op. Hier zie je dan vaak een stukje fietspad van de hoofdrijbaan naar het fietspad met de tags
highway = cycleway
bicycle = no
Deze bijvoorbeeld: https://www.openstreetmap.org/?mlat=52.72570&mlon=7.03996#map=19/52.72570/7.03996
Die opsomming wordt in de hand gewerkt door de editor iD.
De editor presenteert dit lijstje tags aan de mapper.
Vooral een beginnend mapper zal (logischerwijze) denken dat hij dat lijstje moet invullen.
Overigens is zoiets als "zijn er defaults ?"en “waar kan ik die vinden ?” niet of nauwelijks te vinden.
Voor een beginnend mapper zijn die vragen al veel te hoog gegrepen.
Zelfs na een jaar heb ik ze nog niet uitgebreid bestudeerd en ga ik soms op mijn intuïtie af.
Maar ik leer heel veel van de commentaren die Eggie schrijft voor de beginnende mappers.
Maar ook daar geldt: je hebt wel veel toeval nodig om er achter te komen hoe je dat allemaal kunt volgen.
Een beginnend mapper, die zo een rijtje produceert, vriendelijk wijzen op het bestaan van defaults, liefst met een link naar de betreffende bladzijde van de wiki, is de beste methode om te voorkomen dat hij/zij hardnekkig doorgaat met dezelfde fouten.
Als je - bijvoorbeeld -een weg doorknipt, krijgt één wegdeel versienummer 1 met jou als mapper in de history. En ja, dan komen ook foute tags op jouw naam te staan. Dus het is niet altijd eenvoudig om vast te stellen, dat een bepaalde tagging door een bepaalde mapper is gedaan.
Dat denk ik; maar niet ieder is even handig ik het opzetten van zo’n wiki. Als iemand start wil ik best mee-editen; kunnen we alsnog een link naar die wiki in het forum plakken.