Om een bepaalde rotonde/aansluiting goed in te kunnen tekenen, heb ik enkele weken geleden de tekeningen opgevraagd. Na goedkeuring van de opdrachtgever, is de aannemer zo vriendelijk geweest om mij een hele bak aan bestanden toe te sturen met DWG-extensie.
Ik heb al eens gezocht met DuckDuck, maar niet echt iets kunnen vinden hoe ik die bestanden nu goed kan gebruiken in JOSM.
Heb je al gekeken of je met deze converter iets fatsoenlijks kunt krijgen in de vorm van een PDF of jpeg bestand?
Die zou je vervolgens als laag in JOSM moeten kunnen laden, maar ik weet niet of de gebruikte projectiestandaarden foutloos overkomen bij die conversie. En dan heeft overnemen om een aansluiting goed te kunnen tekenen weinig zin…
Bedankt alvast voor de reacties, maar het is dus noodzakelijk dat ik de bestanden ga omzetten of dit vraag aan Sven.
Het liefst zou ik natuurlijk zien dat zo weinig mogelijk info verloren gaat en ik de bestanden 1-op-1 in JOSM kan gebruiken, liefst als laag die ik kan verschuiven, zodat in een keer alles goed op kaart komt.
omzetten kan ook zelf met online tools.
Daarbij is het doorgaans prettig om de data als shape te behouden ipv naar raster om te zetten, dan blijft flexibiliteit behouden.
Bedenk wel dat de coordinaten in autocad in meters zijn en niet in graden, bij gebruikmaking van gisconvert.com moet je dan ook het prj downloaden van het coordinaatsysteem EPSG:28992. Amersfoort / RD New
Ik weet niet of josm kan werken met gemengde coordinaatsystemen, want openstreetmap werkt in WGS84.
Bedenk ook dat je een tekening kopieert naar OSM en niet de werkelijkheid.
Aan de hand van deze import kunnen wij wel mooi zien of de wegenbouwers hun werk goed hebben gedaan, als de nieuwe luchtfoto er is
Let ook op dat er twee soorten tekening zijn: het ontwerp en de realisatie
Dus als je het helemaal goed wil weergeven, dan moet je een “as-built” tekening hebben, die de gebouwde versie weergeeft ná oplevering.