Van de st Romeinse Limes hoorde ik dat in april de gemarkeerde wandelroute en fietsroute gelanceerd worden. De routes beginnen in Katwijk aan Zee, volgen grotendeels de leidse rijn, de kromme rijn, de waal bij nijmegen en dan weer de rijn, tot vlakbij Emmerich.
Als ze in april opengaan dan moeten ze nu wel driftig aan het markeren zijn. Heeft iemand daar al iets van waargenomen in het veld?
Haha, alsof ze allemaal op dezelfde hoogte komen… maar ze zijn er dus nog niet. Dan moeten ze heel snel zijn om april te halen. Nou snap ik waarom Zuidplas zo lang duurt: alle markeerders moeten aan de Romeinse weg timmeren.?
Vorig weekeinde bij Amerongen geweest. Hier staat een relatief nieuwe Limes-uitkijkpost.
Deze stond ook al op de OSM-kaart, twee keer zelfs ! Ik heb de punten samengevoegd…
Daar staat nu “Romeinse Limespad” en de route lijkt verlegd: vanuit het noorden richting knooppunt 51 ipv 47
was op in het witte deel de tekst “Romeinse Limespad” toegevoegd
Maar verder noordwaarts langs de Vliet en dan oostwaarts langs de Rijn geen verwijzingen naar de Limes, wel nog wel af en toe “Marskramerpad”.
mij is niet helemaal duidelijk of dit het Limespad het Marskramerpad gaat vervangen, PDOK-laag laat nog niets zien.
Onderstaande link geeft wel vermoeden https://wandelnet.nl/wandelroute-zoeker
Zal nog wel navraag doen bij Wandelnet, kwam sowieso wat mogelijke verbeterpunten voor bebording tegen, maar wellich gaat het toch allemaal op de schop…
Wandelnet heeft inmiddels aangegeven dat het zeker mei wordt voor het serieus gemapt kan worden. Ik zou een seintje krijgen. Nou wordt dat wel vaker gezegd, en dan moet je meestal zelf blijven informeren of het seintje er al aankomt!
Het worden twee routes: een fietsroute en een wandelroute, te ontwikkelen/aan te leggen door verschillende organisaties. Ik schat de kans dat die tegelijk gaan uitrollen redelijk laag in.
Van Leiden Hoge Mors to Zoeterwoude Rijdijk lopen de limesroute en het Marskramerpad bij elkaar in de buurt. Ik denk dat ze mekaar daar een paar keer kruisen. Voor de rest zijn ze kompleet verschillend.
Op het twitteraccount van Wandelnet zag ik ergens een illustratie van een GIS-bestand langskomen (ik kan hem helaas niet meer vinden) en daarop was te zien dat het pad bij het Fort Wierickerschans in Bodegraven af gaat buigen en ten zuiden van Alphen a/d Rijn een stukje gelijk op loopt met het Groene Hartpad.
Ik zie dat er mensen al delen lopen. De merkering is er. Ik zou een seintje krijgen van zowel Wandelnet als de Limesstichting als ik kon gaan intekenen… helaas lijkt dat er aan beide kanten bij ingeschoten. Ik zal s informeren hoetermee staat