Beste Peter,
Welkom en mooi dat deze witte vlek in het wandelnetwerk nu wordt aangevuld!
Volgens mij ben je hier op de goede plek, aangezien verschillende mappers die hebben bijgedragen aan het in OSM (=openstreetmap) zetten van de omringende netwerken in dit forum meelezen.
Een paar basics die wellicht kunnen helpen, misschien ten overvloede, en in mijn eigen -wellicht niet exacte- bewoordingen, maar ik heb er in het begin zelf een tijdje over gedaan om dit helder in beeld te krijgen:
-Openstreetmap is niet zozeer één kaart waaraan we met z’n allen werken, maar vooral één database waaruit heel veel kaarten, maar ook andere producten zoals routeerdatabases woorden
-De Open Walk Map waarnaar je verwijst is een combinatie van een actueel kaartbeeld van de OSM standard carto (zoals je die ook als standaardlaag op Openstreetmap.org ziet en die is afgeleid uit de Openstreetmapdatabase), met daarover als overlay een laag met wandelroutes die afgeleid is uit een sterk verouderde versie van de Openstreetmapdatabase
-Het hier genoemde -en onvolprezen- Waymarkedtrails.org maakt *elke paar minuten * een vergelijkbare soort overlay uit de Openstreetmapdatbase (met een wat andere opmaak) en is dus veel actueler en geeft de mogelijkheid om door te linken naar informatie of downloads van de betreffende elementen in de database
-De actuele laag van Waymarked trails is niet alleen te zien op hun website, maar ook als extra laag te gebruiken op andere websites, zoals deze fijne routeersite: http://brouter.de/brouter-web/#zoom=14&lat=51.97139&lon=4.61854&layer=Esri%20World%20Imagery&lonlats=4.583616,52.009242|4.635029,51.959235&nogos=&profile=hiking-beta&alternativeidx=0&format=geojson
-Hier komen een aantal dingen samen: (a) een interface die je oa laat kiezen uit (b) een kaartbeeld / luchtfoto etc (c) een achterliggende routeringsdatabase, hier eveneens afgeleid uit OSM en ca eens per week geactualiseerd en (d) overlays naar keuze.
-Dus als je een nieuwe weg of relatie in de OSM-database zet, dan zal je die op een dergelijke website na een paar minuten al wel zien op het standaard-osm kaartbeeld (andere lagen zoals de opencyclemap op openstreetmap.nl worden minder vaak geactualiseerd) en in de routelaag van waymarkedtrails, maar het kan dus een paar dagen tot een week duren voordat je erover kan routeren via dezelfde website
-Er zijn veel verschillende websites die OSM-functionaliteiten bij elkaar brengen, elk met hun eigen combinatie van mogelijkheden (aanmaken/inlezen gpx-bestanden, routeren over bestaande wegen / afstand meten ook zonder bestaande wegen/ delen van informatie via url’s etc).
-op http://www.openkaart.net/wandel.html heb ik links naar een aantal verschillende opties voor wandelen naast elkaar gezet, deels werk van anderen, deels producties waar ik zelf ook aan heb meegewerkt
-ik ken jullie precieze proces niet, maar kan me wel voorstellen dat er varianten zijn die je beter van dienst kunnen zijn dan www.afstandmeten.nl
-als je geen zin hebt om veel met code te rommelen (kan op zich prima voortbouwend op een paar van de sites in mijn lijstje), dan zou deze gebruiksvriendelijke versie van de Franse osm-kameraden wellicht van pas kunnen komen:
http://umap.openstreetmap.fr/nl/map/new/#14/52.0435/4.5995
-De beschikbare kaartlagen die je rechts kan kiezen geven gelijk een aardige indruk aan het palet aan verschillende kaarten op basis van OSM. Ze verschillen ook op gebied van actualiteit: de OSM-outdoors is behoorlijk actueel met wandelroutes (ca een week oude info?), de Hikebikemap is behoorlijk verouderd
Importeren is inderdaad aan veel voorwaarden verbonden en als het gaat om routes sowieso niet echt 1-op1 mogelijk (het is meer een kwestie van “vervlechten” van route-informatie in de database dan het gewoon toevoegen van een extra laag zoals in veel GIS-programma’s), maar ik ben wel benieuwd: aan wat voor soort informatie van SBB denk je?
–
edit: typo’s etc