Як скачати з ОSM основні річки без дрібних і струмків

Перепрошую, якщо запитання не по темі форуму.
Як можна експортувати з ОSM основні річки (без дрібних і струмків). По запиту в overpass-turbo “waterway=river” видає цілу мережу із зовсім малими річками.
Чи можливо таке взагалі?

В JOSM думаю можна. Там є налаштовуваний фільтр по будь-яких ключових словах і їх комбінації, і плагін здається в ньому є для завантаження довгих шляхів, і річок.

del

del

то куди треба таке писати? Перепрошую, я трохи чайник в цьому) Я писав запити на overpass-turbo.eu у віконечку “Помічник”.

от для прикладу, вибираю район Дон. області, ввожу запит “waterway=river” і мені показує все-все. Це вже зрозуміло.
А мені потрібно аби показало, наприклад, р. Кальміус, р.Міус, р. Кринка і т.д. Без їхніх малих притоків-струмків. Це я маю на увазі. Можливо правильно було б відсікти їх за довжиною але не знаю як.

еммм, складно)) Потрібна сама лінія яка показує річку, щоб була лінією а не площиною (полігоном).

Бачиш? Коли питання уточнилося, все стало на свої місця…
Саме в оверпасі і пишеш (Зліва біле поле з нумерованими рядками). Витираєш старий запит і вставляєш мій через копіпаст, тицяєш кнопку «Старт», потім слід зачекати з десяток секунд.
В твоєму випадку, думаю, підійдуть наступні запити:
річки в Донецькій області:


[out:xml][timeout:25];
{{geocodeArea:Донецька область}}->.a;
(way["waterway"~"river"](area.a););
out meta;>;
out meta qt;

для струмків, (слід вводити кожну назву окремо):


[out:xml][timeout:25];
{{geocodeArea:Донецька область}}->.a;
(way["waterway"~"stream"]["name"~"Міус"](area.a););
out meta;>;
out meta qt;

відпиши, чи підходять такі результати.

P.S. до речі, річка Міус - вона в Україні замаплена як waterway=stream і не входить у відношення. Треба її домапити по людськи… Кринка (waterway=river) - лиш південна частина, яка доходить до Зуєвського водосховища має назву, далі вона тече як ріка без назви. Може це пов’язано якось з АТО? Не знаю. Там багато об’єктів потерто. Думаю що виправляти щось у тій зоні - це як дути проти вітру. Бо завтра чи найближчим часом всю роботу можуть стерти через бойові дії… Отак.

Питання до профі. Там при введенні слова «Кальміус», до прикладу, номінатім видає увесь басейн річок разом зі струмками і річечками з різними назвами. Це так правильно? Бо я бачу що там приклав своє вміння і Бодя…

Друже, просто супер! Те що треба, навіть не уявляєш як мене виручив!

коли ввів запит - видало помилку Аякс

А як додати ще області, по яким буде відбуватись запит? Щоб по декількох одночасно видало результат.

Може знаєш як подібне зробити з водоймами (озерами, водосховищами)? Щоб були лише великі водойми, без маленьких водосховищ для поливу на полях )))

Навпаки, здавалось що Дон. і Луг. області промаплені досить детально в порівнянні з іншими. А хто видаляє, наші чи росіяни?

  1. ок, тоді з тебе пиво!! ;). Це я жартую.

може ти з першим рядком скопіював? Або може бути що ти відкрив декілька вкладок оверпасу. їх сервер такого не любить (як показала практика), і нові запити іґноруватиме.
3.

там можеш ввести замість «Донецька область» слово «Україна». Але сумніваюсь що твій браузер справиться. Може «зависнути» намертво. Тому, думаю, краще вибирати кожну область окремо.

Знаю. Таким самим чином. Приведи зразок (назву) такого водосховища.водойми, як назви річок.

До речі. А ти знаєш про те, що оверпас може і списком вибирати об’єкти? Може так було би тобі зручніше?

Я не досліджував хто саме. Мабуть солдати (думають, що таким чином) маскують об’єкти. Я просто побачив що багато назв вулиць та НП, наприклад, пропало. Хоча усе що коли-небудь було на OSM замаплено, можна дістати з бази.

як почали вже з Дон. області то будемо продовжувати. Наприклад, “Вуглегірське водосховище”, “Миронівське”, наприклад за розмірами підійшли б ставки між Мар’їнкою і Красногорівкою.

Можливо і так) буду вдячний, якщо поясниш)

Та ну, їм не до того. І що поганого в тому, щоб мапити само окуповану територію, навпаки нашим воякам простіше було. Але то таке.

Таке вже було, коли “запитував” зеленку в двох областях через “помічника” ))) То як додати другу область, щоб з Вол. і Рівн. областей одним махом стягнути все що треба?

І ще чи можна зробити так, щоб результат видавало в межах “рамки”, яку можна намалювати?

ось так можна робити запит для двох областей одночасно
http://overpass-turbo.eu/s/v8t

ось тут приклад як робити запити по прямокутнику
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Overpass_API/Overpass_QL#Bounding_box

річки Донецької і Луганської областей детально замаплені кілька років тому одним місцевим мапером (uname здається)
інші області ніхто так детально не мапив, не думаю що були якісь видалення

ДЯКУЮ.
А як можливо зробити пермалінк з запитів? Де вони зберігаються?

Поруч з кнопкою Старт/(агл. Run) є кнопка Поділитися(англ. Share).

дякую

Если такие действия замечены (есть id вандальных правок), то надо писать жалобу в DWG.

Не можу стверджувати чи там був вандалізм, але дуже підозріло що різні об’єкти на великій території без назв. Кому цікаво дослідити східний реґіон України на предмет вандалізму, є такий запит, де можливо ввести часові рамки для відображення об’єктів.

Перепрошую, можливо виглядаю як чайник, але коли намагаюсь вставити координати, як вказано у прикладі - зявляється наступне повідомлення:

Для прикладу, як зробити запити по highway=primary саме в прямокутнику який буде охоплювати м. Луцьк?

Друже, можеш ще пояснити як це зробити? Можна на прикладі Луцька і різного вибору highway’ів

Запити для адміністративних меж міста

мапа:

[out:json];
area[name="Луцьк"]->.a;
( node(area.a)["highway"="primary"];
  way(area.a)["highway"="primary"];
  rel(area.a)["highway"="primary"]; );
out body;
>;
out skel qt;

пермалінк 1 http://overpass-turbo.eu/s/wBY

список (результат - копіпаст в ексель для сортування):

[out:csv(::type,::id,"name",::count)];
area[name="Луцьк"]->.a;
( node(area.a)[highway];
  way(area.a)[highway];
  rel(area.a)[highway]; );
out;
out count;

пермалінк 2 http://overpass-turbo.eu/s/wBZ

список шляхів для “прямокутника виділення” (результат - копіпаст в ексель для сортування)

[out:csv(::type,::id,"name","name:uk","old_name")];
// gather results
(
  // query part for: “highway=*”
  node["highway"]({{bbox}});
  way["highway"]({{bbox}});
  relation["highway"]({{bbox}});
);
// print results
out body;
>;

пермалінк 3 http://overpass-turbo.eu/s/wC0

/коли щось незрозуміло - конкретизуй запитання/

майже те що треба, лише аби видавало в межах приблизно такого “прямокутника” (потрібно щоб дороги чи ін. об’єкти не просто обривались на адмін. межах).

Яке завдання приблизно стоїть:
-стягнути дороги (primary, secondary) у форматі kml
-потім до доріг можливо додадуться наступні групи об’єктів.
Але це все в межах одного “прямокутника” буде. Бо так як зараз я малюю це вручну - трохи не підходить))

Як виділити об’єкти адмін. межах зрозумів, дякую! По пермалінках, де видає результат у вигляді списку трохи не ясно, як далі з цим списком працювати.