In het verleden al meerdere keren ter sprake gekomen (zie ook de relevante links onder deze post):
Hoe taggen we de situatie waar op één node feitelijk meedere (verwante) zaken moeten komen te staan? Denk bv. aan de situatie waarbij je meerdere telefoonnummers wilt tonen bij een bedrijf. In feite praten we hier over meerdere waarden voor één sleutelveld.
Een probleem daarbij is dat het renderen van dergelijk gegevens niet goed gaat. Als je bv. opgeeft dat iets zowel een bar alswel een restaurant is, dan zou je willen aangeven:
amenity=bar;restaurant
Heel duidelijk voor mij om te lezen en te begrijpen en dataconsumers kunnen met die syntax (waarden gescheiden door een “;”) ook overweg. Maar de renderers die er nu zijn raken van slag en laten helemaal niets zien! Daarover is trouwens op diverse andere fora en mailinglijsten ook al vaker gesproken.
Soms zie je het ook zó:
amenity_1=bar
amenity_2=restaurant
Maar ook dat rendert niet goed.
Het probleem dat ik nu tegenkwam zie je hier:
afbeelding 1:
Waarom komt dat adresnummer “4” drie keer voor op dat gebouw?
Eens kijken met OpenPoiMap wat daar zit:
afbeelding 2:
Het blijken 3 bedrijven te zijn die alledrie op hetzelfde adres zijn gevestigd: Oude Hoogeveensedijk 4 in Dwingeloo. Die bedrijven zijn weliswaar gerelateerd, maar hebben toch alledrie een eigen website en dienen andere doelen en doelgroepen. Maar ze zijn alledrie gevestigd op nummer 4.
afbeelding 3:
**afbeelding 4:
**
Verder onderzoek leert dat de BAG import (van Allroads) later is aangevuld door (hit and run) mapper Michel Arts.
Hij heeft daarbij op de oorspronkelijke adresnode de gegevens van een bedrijf toegevoegd, en daarna voor de twee andere bedrijven nogmaals twee adresnodes aangemaakt.
Je ziet nu 3 keer adres met nummer “4”, maar je ziet nog steeds niets meer in de standaardrendering omdat de tag office=research niet wordt gerenderd. Bovendien ontbreekt de name=* tag.
De beste oplossing voor dit moment lijkt mij:
- Verwijder de adresgegevens van de overbodige adresnodes (de BAG import blijft dus staan, maar krijgt alleen wat toegevoegd)
2. Voeg de name=* tag toe aan alle drie de nodes.
Daarmee verdwijnen de overbodige (gedupliceerde) adressen. Een nadeel daarvan is dus dat de adresinformatie van die 2 bedrijven (in afbeelding 3 en 4) dus weer van de kaart (en uit OpenPoiMap) verdwijnt.
Andere oplossingen denkbaar?
Relevante forum links:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=28864
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=27834
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=30430&p=3 (post #70)
====
Edit: name=* was wel aanwezig.
Edit2: typo