Wanneer er meer scholen in één gebouw zitten tag ik bij voorkeur alleen op de adresnode. https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.82708/4.74113
De nevenlocatie heeft per school vaak een aanvulling op de naam en die neem ik van de website van de school over.
Vaak zijn scholen alleen op het vlak getagd… dan doe ik dat niet nog eens op de adresnode en op het gebouw. Dat geeft een warrig beeld op de kaart.
Het is net als bij die kerken… Daar is het op het gebouw …of op de adresnode. Altijd een dilemma…
op [1] staat de tag ‘contact’ voor contactgegevens. Voor bijvoorbeeld het telefoonnummer kun je dan contact:phone gebruiken. Je kunt echter ook direct phone= gebruiken. Zijn dit aliassen van elkaar of zit er verschil in de werking/rendering?
Hoe tag ik een specifieke locatie? Bijvoorbeeld: een school heeft twee locaties: loctie west en locatie noord (namen verschillen uiteraard per school).
Is de tag ‘operator’ te gebruiken voor de overkoepelende stichting?
Waar tag ik de naam, de website en andere gegevens aan? Op [1] staat dat het aan de amenity moet/kan. Hoe moet ik taggen als er geen amenity is en alleen een gebouw met een node? (Dit laatste is vooral het geval bij winkels. Koppel ik de naam van de winkel aan het gebouw of aan de adres-node?
PS. Dit is een reactie op Commodoortje
PS2. Ik lees nu ook de opmerking ‘Note that although many applications support both, tags without contact: prefix (phone=, fax=, url=* and website=*) are more popular (including in main editors presets).’ op http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:contact
Alle gegevens; phone, website .e.d. zet ik inderdaad onder amenity. … ook op het vlak dus. Dus soms zullen daar de adresgegevens ontbreken, want die staan immers op de adresnode zonder verdere info. Het is een typisch Nederlandse situatie door de gescheiden import van gebouwen en adresnodes.
Eerlijk gezegd zit ik hier ook steeds mee.
Voor de rest gebruik ik gewoon phone en website. Zie ik ergen url staan dan laat ik dat zo… Dat is ook een valide tag.
Wat het meest gebruikt is …wordt de norm…
“operator” ben ik behalve bij fuel en post_box e.d. nog niet tegengekomen bij scholen, maar waarom niet?
Er is ook nog een tag description= waar je zaken kwijt kunt.
edit 2:
Winkels zetten we in principe op de adresnode.
edit3: De uitzondering die de regel bevestigt …Soms zie ik dat in een complex winkelcentrum toch getagd is op de verschillende kavelvlakken. Dan laat ik dat zo.
In het voorbeeld van eggie (https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.82707/4.74081) zie ik de Anne de Vriesschool, locatie Baanhoek West. Als ik vervolgens zoek naar ‘Anne de Vriesschool’ [1] wordt alleen de locatie op de Deltalaan gevonden. Het mooist is natuurlijk als beide locaties gevonden worden en eigenlijk had ik dat ook wel verwacht/gehoopt. Iemand een verklaring waarom de locatie aan de Baanhoek West niet gevonden wordt?
Ik verwacht dat de meeste locaties de naam van de straat waar ze staan hebben. Als er dan geen locatie in de naam gebruikt wordt, kun je dus aan de straat zien welke locatie je zoekt.