Зайшовши сьогодні в мапу ОСМ був вражений. Мапер dudka повидаляв, як він написав «апострофи», в назвах десятків моїх (та не тільки моїх) топонімів по Україні.
що таке наголоси і апостроф прочитай статті з вікіпедії:
Наголос
Апостроф
список чейнджсетів:
http://osmhv.openstreetmap.de/changeset.jsp?id=51908151
http://osmhv.openstreetmap.de/changeset.jsp?id=51907994
http://osmhv.openstreetmap.de/changeset.jsp?id=51907953
http://osmhv.openstreetmap.de/changeset.jsp?id=51907660
http://osmhv.openstreetmap.de/changeset.jsp?id=51844219
Наприклад. Було видалено наголос в слові «Ки́рнички» і написано «Кирнички». І людина яка не знає тої місцевості буде вимовляти як КирнИчки
В назві села Коло́дрібка. Наголошувався другий склад. А не перший і не третій. І він відображався в назві акутом (а не апострофом), який був видалений.
Місцевість Жа́бирівка можна наголосити на 4 різні склади. Це слово можна прочитати як ЖАбирівка, ЖабИрівка, ЖабирІвка, ЖабирівкА.
Питання. Чому видалено акути (не апострофи)? І чому “втіхаря”? Епоха ASCII пройшла. І унікод дозволяє відображати будь-які символи згідно чинного правопису. Невже не можна винести було це питання для обговорення та голосування?
P.S. Інформацію збирав місяцями. Питав у старожилів… Але тут прийшов мапер dudka і усе «порізав».
А як же думка спільноти. Іґнорується???