Bestaat er een wateratlas , ik bedoel hiermee , een ‘gezamelijke overeenkomst’ tussen Nederland en Vlaanderen, wat betreft de benamingen en hydrografische ‘eigenschappen’ ?
In Vlaanderen geeft men een ref.-code-nummer ‘VHAG’ aan de waterlopen, is dat in Nederland ook het geval ? →
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=586391#p586391
http://www.geopunt.be/kaart?viewer=Waterlopen_app/index.html
Heb de wms laag
http://maps.waterschapservices.nl/wms?
eens geladen in josm, doch , er staan daar geen waterloop-namen en ook geen referentie-code, zoals bijv. VHAG(=Vlaamse Hydrografische Atlas Gewestcode) bij.
Is er misschien een andere layer, die dat wel vermeld ?
Bij gebrek aan een Europese Water Atlas, zou het misschien niet beter zijn, om een ‘gezamenlijke’ referentie-code’ in OSM te ‘creeren’, zoiets als bijvoorbeeld ref. = ‘WWA’ (World Water Atlas) of iets dergelijks ? Daar een ‘Gewest’ in Belgie en Nederland een verschillende betekenis heeft.
EDIT ; heb eens gezocht naar European Water Atlas, en vond wel dit ‘soort’ → https://ec.europa.eu/jrc/en/news/urban-water-atlas-europe-360-view-water-management-cities
wms laag is altijd een visualisatie meestal lijnkleurtje of icoontje of een text naam zichtbaar.
Wil je de tags zien dan heb je een wfs laag nodig niet zichtbaar te maken in JOSM maar wel in QGIS.
Dankjewel Allroads, doch ik (ben misschien niet slim genoeg ) vind geen waterloop-namen/ referentie-codes in bovenstaande link .
oeps, zal vast wat tussen zitten
http://www.nationaalgeoregister.nl/geonetwork/srv/dut/catalog.search#/search?facet.q=protocol%2FOGC%253AWFS&isChild=‘false’&resultType=details&sortBy=relevance&from=1&to=20&fast=index&_content_type=json&any_OR__title_OR_url=water
Ik heb deze topic gestart, omdat er blijkbaar nogal ‘verwarring’ is omtrent waterloop-namen/referenties (en zeker aan grens Nederland-Belgie) ; bijvoorbeeld →
https://nl.wikipedia.org/wiki/Overleg:Merkske
https://www.openstreetmap.org/#map=17/51.41299/4.86589