OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

Announcement

A fix has been applied to the login system for the forums - if you have trouble logging in please contact support@openstreetmap.org with both your forum username and your OpenStreetMap username so we can make sure your accounts are properly linked.

#1 2017-06-10 17:38:09

Виктор Шевченко
Member
Registered: 2017-06-10

Мапа для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення

Хочу створити мапу, де можна створювати маршрут пересування по тротуарах та пішохідних переходах (та інше за потреби) для маломобільних пішоходів. Бар'єри (тротуар, інше) щоб позначалися у редакторі "Преграда" та через них маршрут не прокладувався.
Підкажіть, можливо це створювалось вже? Я новачок у цьому.

#2 2017-06-10 21:06:34

andygol
Moderator
From: Дніпро
Registered: 2009-07-31
Website

Re: Мапа для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Wheelmap - почніть з цього.
Також, якщо є бажання можете зробити переклад сторінки вікі українською wink

#3 2017-06-11 08:36:28

Виктор Шевченко
Member

Дякую, гляну smile

#4 2017-06-11 10:21:36

KKS
Member
From: Київ / Житомирське Полісся
Registered: 2015-07-06

У openrouteservice є режим навігації на візку
https://openrouteservice.org/directions … n-US&k2=km
але як він адекватно будує для візка - невкурсі.
Тимпаче дуже багато тегів для візка на мапі не позначено, тому її треба буде трохи доробити і тоді - має правильно будувати.

#5 2017-06-11 15:11:34

Виктор Шевченко
Member

andygol
Я бачив цей сайт раніше, але в ньому тільки доступність самих будівель, без доріг. Я хочу зробити карту пересування - прокладання маршрутів для людей з інвалідністю. Чи можливий такий функціонал?

#6 2017-06-11 15:39:50

Chieftl
Member
Registered: 2017-03-28

Так, доступність позначається окремо для закладів і вулиць.

Щоб позначати доступність установ і закладів, достатньо додавати до них атрибут wheelchair=yes/no/limited (див. вікі і приклад).
Вищезгаданий проект Wheelmap дозволяє переглядати і редагувати ці дані навіть з телефону, навіть новачкам OSM.
Також, переглядати доступність об'єктів в Івано-Франківську та Львові можна програмою FriendlyCity для Android від Ігора Романчука.
Є ще "Достуний Івано-Франківськ" від мерії, але він не пов'язаний з OSM.

З прокладанням маршрутів по місту дещо складніше.
По-перше, пішохідні переходи і тротуари мають бути промальовані smile що є ще не всюди.
По-друге, бордюри на переходах треба позначити barrier=kerb + kerb=lowered/raised/flush/etc. lowered - є пандус (фото), raised - немає (фото), flush - тротуар на одному рівні з дорогою (фото)
По-третє, на тротуарах зустрічаються сходи, бажано їх позначити разом з присутністю/відсутністю пандусів. (див. вікі і приклад).

І найголовніше, вищезнаданий сайт OpenRouteService дозволяє прокладати маршрути для візків враховуючи kerb/steps позначення (див. приклад). Але в налаштуваннях треба виправити значення surface, бо по замовчуванню маршрути прокладаються тільки по асфальту і бетону, але не по бруківці roll (див. налаштування). Через OpenRouteService API можна навіть вбудувати прокладання маршрутів у свій сайт.

Якщо ще будуть питання - пишіть.

#7 2017-06-11 15:46:45

Виктор Шевченко
Member

Дякую за відповідь!

#8 2017-06-11 23:31:26

KKS
Member

Chieftl wrote:

Але в налаштуваннях треба виправити значення surface, бо по замовчуванню маршрути прокладаються тільки по асфальту і бетону, але не по бруківці  (див. налаштування).

Бо там surface=pacing_stones, а не surface=cobblestone.
https://goo.gl/maps/gCRAHXREkQC2

Cobblestone це реальне каміння, в Києві (щоб для прикладу) я згадую тільки новозбудовану дорогу біля Лаври - https://goo.gl/maps/voS7XvfboSR2
А мощення це surface=sett https://goo.gl/maps/1kiXRgZcnRM2

По останнім двом навіть на велосипеді їхать на сідлі неможливо, бо можна залишитись без потомства smile Не говорячи вже про візок без підвіски.

#9 2017-06-15 18:25:25

Kilkenni
Member
From: кватирки!
Registered: 2013-09-25

KKS wrote:

Cobblestone це реальне каміння, в Києві (щоб для прикладу) я згадую тільки новозбудовану дорогу біля Лаври

Адріївський узвіз.

Гривна/домик [буржуйство] [Пример 1] [Пример 2] [Пример 3]
- Что мы будем делать завтра, Пинки? - То же, что и всегда, Брейн. Попытаемся замаппить мир!

#10 2017-06-16 00:11:18

KKS
Member

Kilkenni wrote:
KKS wrote:

Cobblestone це реальне каміння, в Києві (щоб для прикладу) я згадую тільки новозбудовану дорогу біля Лаври

Адріївський узвіз.

Ну те що зараз більше схоже на бруківку чим на каміння. Старе мощення - можна було камінням назвати. Там на гуглі є панорамки з 2011року.

#11 2017-06-20 20:49:38

Kilkenni
Member
From: кватирки!
Registered: 2013-09-25

KKS wrote:
Kilkenni wrote:
KKS wrote:

Адріївський узвіз.

Ну те що зараз більше схоже на бруківку чим на каміння. Старе мощення - можна було камінням назвати. Там на гуглі є панорамки з 2011року.

Можливо. Мені складно розрізняти. Зазвичай прикидаю із точки зору велосипедиста - якщо більш-менш безпечно для шосейника (рівна поверхня, щільно вкладено), то "бруківка". Якщо легко розбити колеса, і треба бути обережним навіть на МТБ - то "каміння".
Можливо, це неправильно.

PS. Якщо тротуарна плитка - це, звісно, paving_stone.

Last edited by Kilkenni (2017-06-20 20:51:05)

Гривна/домик [буржуйство] [Пример 1] [Пример 2] [Пример 3]
- Что мы будем делать завтра, Пинки? - То же, что и всегда, Брейн. Попытаемся замаппить мир!

Board footer