Ik ben veel bomen aan het mappen in wijken en grote steden. Sinds OSM door veel mensen wordt gebruikt, wilde ik weten hoe andere mensen erover denken.
Ik voeg bomen toe omdat het iets zegt over de landschap en de woonbaarheid van een gebied. Het maakt ook een kaart “af” omdat naast bomen, bankjes, drempels en winkels, weinig nieuwe informatie aan kan worden toegevoegd.
Ik vind bomen prima, al vind ik de bomen in het bos op het Karel de Stouteplein dubbel.
Laatst vond ik bij een pand met rondingen zo’n 15 nodes per decimeter. Toen heb ik honderden nodes verwijderd want dat is pas ballast.
Ben bezig met de bomen op de Veluwe in te tekenen, maar op dat klusje heb ik mij toch wel een beetje verkeken…
In stedelijk gebied teken ik vooral bomen in die bepalend zijn voor het aanzicht of monumentale bomen, maar ik weet dat onze Oosterburen daar veel fanatieker in zijn.
Rotterdam heeft open data, hier vergelijk.
Of jouw bomen staan niet goed of die van Rotterdam.
Wel goed op de licentie letten of je het mag gebruiken.
Bomen is CC0.
Als je JOSM gebruikt, zou je jezelf daarbij kunnen controleren of concluderen dat Rotterdam het niet goed heeft.
Survey gewenst.
Veel Gemeenten moeten nog een grote kwaliteitsslag maken.
landuse=forest is discutable
of je mapt de onder begroeing, gras, heesters en zet de individuele bomen er in.
In het bos bij Karel de Stouteplein heb ik bomen erbij gezet omdat het misschien handig was om te weten waar die bomen zitten. Het verschil tussen gras en bos is naast de bomen ook de grond dat bestaat uit takken, bosjes, bladeren en begroeiing. Het forest geeft aan dat het allemaal wild bos en vergroeiing is en de “trees” nodes geven aan waar precies die bomen zitten. Zo zag ik het tenminste
De bomen en forest waren al zo door iemand anders gedaan. Misschien daar mijn verwarring van.
@Allroads Dank voor de plaatjes, ik teken bomen uit satelliet foto’s waar ze goed te zien zijn. Vaak is het de schaduw dat laat zien dat het een boom is. Ik moet dus de bomen in forest verwijderen
Zo zie je dat je met verschillende lagen tot een beter resultaat kan komen dan alleen luchtfoto. Je gebruikt ook nog BING dat is oud luchtfoto is van 2016, voor het beste werk overstappen naar JOSM. Geen ID meer gebruiken. Wanneer wel ID dan toch zeker NL 2016. Lees hier https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=631139#p631139
Nee hoor; je moet niks
Allroads, kan ik het AHN ook in iD gebruiken? Ik maak er wel eens gebruik van maar dan heb ik het AHN op een ander scherm. Dat is nogal moeilijk werken. Hillshade bijvoorbeeld is bijzonder handig om dijken op te sporen.
Allroads, als JOSM de WMS lijst niet kan vinden, weet je waar aan het kan liggen?
In de preferences van Imagery, de WMS “Get Layers” geeft error met de “couldn’t retrive list”. Van de WMS die jij gaf. De WMS van op de nationaalregister website staan geven dezelfde error.
Wat leuk om deze actuele discussie te vinden. Samen met iemand uit de Nederlandse bomenwereld ben ik bezig een nog gesubsidieerd project op te zetten voor aantal workshops met veldwerk om boomdeskundigen die nog geen ervaring hebben met OSM een collectie bijzondere en zeldzame bomen in Nederland op de kaart te zetten.
Als secundair doel willen we in het momentum dat we creëren ook een aantal digitale bomencollecties van gemeentes lospeuteren. Ik zie dat Rotterdam daar een mooi voorbeeld van is. Bij dezen ben ik op zoek naar Nederlandse OSM-mappers en OSM-importeerexperts met een interesse in bomen die aan deze workshops mee zouden willen doen.
Is er bijvoorbeeld ergens een overzicht te vinden van welke gemeentelijke en andere collecties allemaal al zijn geïmporteerd. Dat helpt als showcases en hoeven we die organisaties ook niet meer te benaderen. Query’s uitvoeren in OSM-data kan ik maar weet niet waar ik op moet zoeken.
Zelf heb ik wel een beetje ervaring met OSM en ben al 20 jaar ICT’er met ervaring in open data maar in de context van de Nederlandse OSM-gemeenschap een relatieve nieuwkomer. Is het handig om voor dit project een aparte discussie op het forum te starten?
Stuur me een persoonlijk berichtje als je interesse hebt in dit project.
Na de BGT, als gevolg van nieuwe technieken/systemen zijn Gemeentes ook bezig met andere datasets, waar ze eerst om de zoveel tijd een inventarisatie doen willen ze het nu constant bij houden, Beheer Openbare Ruimte systemen, maar eerst moeten vele Gemeentes nog een inhaalslag maken.
Het is dan beter om met zo’n bestand te wachten, slechte import geeft naderhand zeer veel handmatig werk.