Uprzejmie z Ukrainy

Prosimy przeczytać zasady dotyczące tagierowania linki wikipedia. Racją jest , że nie trzeba powielać w jednym prostowanie ten tag w kilku językach . Musiałem zwrócić się potem, że w lutym masowy strumień takich zmian. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:wikipedia

Możesz wyjaśnić kontekst? Nie jestem pewien czy chodzi o edycje Polaków na Ukrainie, czy w Polsce. Podaj konkretne linki.

https://www.openstreetmap.org/user/wmyrda/history#map=6/51.955/24.281

Masz rację. Popatrzałem w Overpass Turbo i rzeczywiście wmyrda dodał na terenie Ukrainy polskie nazwy do miejscowości. Do tego dał im tagi wikipedia:pl=, które z racji istnienia już wikipedia= są nadmiarowe, a ponadto od dawna niezalecane (deprecated).
Dam mu link do tego wątku (choć duża szansa, że zobaczy, bo jest aktywny na forum :stuck_out_tongue: ), tymczasem powiedz - co proponujesz zrobić? Skasować te nadmiarowe tagi wikipedia:pl=* ?
Jeśli linki interwiki na Wikipedii istnieją (lub tym bardziej jest wpis w Wikidata), to wtedy nie powinno to mieć negatywnych skutków.

W tym właśnie cały problem, że nie wiem czy linki istnieją czy nie i nie mam zamiaru dla każdej miejscowości sprawdzać zwłaszcza, że dane które wprowadziłem nie są błędne tylko w najgorszym przypadku zduplikowane, a pewności nie ma żadnej czy jednak przydatne nie będą. Jedyne co się tu stało to co najwyżej poświęciłem część czasu niepotrzebnie skoro wprowadziłem dane “deprecated”. Jak komuś chce się sprawdzać i usuwać po jednym nadmiarowym (powtarzam nie błędnym) tagu do tych miejscowości to niech i tak zrobi. Oczywiście zawsze można pójść na łatwiznę i hurtem je usunąć, ale nawet gdyby okazało się że wszystkie linki poprawnie są w wiki i nie stracimy extra wprowadzonej informacji to co zyskamy poza zaoszczędzeniem kilku kilo w bazie? Nic, także ja czasu na to tracił nie będę sorry.

Częściowo się zgodzę. Usuwanie tego i tak tylko powiększy rozmiar bazy, bo stara wersja zostanie w historii. No ale jakby nie patrzeć - czego zdążyłem się już nauczyć - ktoś to będzie potem naśladował. To - nawiasem mówiąc - się tyczy zarówno ogólnego tagowania (dawno temu - konkurs ‘Mapowiczu, zbieraj POI’ czy jakoś tak), jak i naprawdę zaniedbanych obszarów, gdzie jeden nowicjusz przyszedł i zrobił syf, a potem drugi dokończył.

E tam, wyciąga się overpassem wszystko, co ma jednocześnie tagi wikipedia, wikidata i wikipedia:pl i wywala się wikipedia:pl ze wszystkich znalezionych obiektów. Właśnie bawię się podobnymi rzeczami w Polsce.

owszem można i tak, ale to przy założeniu że w samej Wikipedii strony są odpowiednio podlinkowane

Bez związku. Owszem fajnie by bylo zostawić poprawione wszystkie błędy, ale gdyby mnie to powstrzymywało, to nic bym nie poprawił.
A tak będzie część poprawiona, co przede wszystkim zmniejszy prawdopodobieństwo powielania błędów w przyszłosci.
Poza tym, można założyć, że większość tagów wikidata ustawiały boty, więc skoro są, to linki są zapewne poprawne. A jeśli artykuły w różnych językach są źle (lub wcale nie) polinkowane w wikipedii to cóż, trzeba poprawić w wikipedii…

Jeśli o mnie chodzi to rób jak chcesz, ale jeśli masowe dodawanie jest nie wskazane to pozwala się zastanawiać jakim cudem masowe usuwanie jednak jest.

Myślę, że należy odróżniać masowe usuwanie od masowego poprawiania.
Aczkolwiek na temat masowego poprawienia też już miałem kiedyś interwencję z góry :smiley:

Jak to będzie po polsku Коцюбинське Od nazwiska Kociubinski . Utworzyły przymiotnik /dodaj do nazwiska zakończenie słowa , aby była odpowiedź na pytanie “co” wieś/ przymiotnik od nazwiska Kociubinski /Коцюбинський/.

W Polsce tego typu nazwy miejscowości (Markowskie, Lipińskie) językowo oznaczają raczej “czyje”, a nie “co”. W tym przypadku - po prostu “Kociubinskie” albo raczej “Kociubińskie”, bo tylko taką wersję polskiego nazwiska znalazłem http://nazwiska-polskie.pl/Kociubi%C5%84ski

Sprawdzić, czy nie było odwrotnie, tj. nazwisko Kociubiński nie zostało utworzone od nazwy miejscowości Kociubin, to była częsta praktyka.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%86%D1%8E%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5
DZIĘKUJĘ

mapy Ukrainy na polskim . Właściciele serwisu pozwolono korzystać . Za DWL nie wiem. freemap.com.ua

Możesz napisać jeszcze raz? Ten post jest niezrozumiały.

Ja mam wrażenie, że kolega korzysta z translatora…

EDIT: Ej, tam są ruskie sztabówki Ukrainy do sciągnięcia za darmo. Z fajną nawigacją po klikalnej mapie do odpowiedniej sztabówki. Strona jest po rosyjsku. Mapy historyczne, w tym polskie i niemieckie też są.

Ja też. Więc trzeba powiedzieć jasno, nie ma to sensu - a na pewno bez doklejenia na dole oryginalnego tekstu. Więcej by się z niego zrozumiało. Niektórzy wierzą w magiczną moc translatorów, więc trzeba ich uświadomić, że nie działają.

Spróbujmy tak…

Нам это не понятно. Может быть, было бы проще, если бы вы написали это по-русски…