OK
Czy to oznacza, że w obecnym kodzie nawet jak w bazie mamy hstore to i tak nic więcej z bazy nie wyciągniemy i instalacja kilku dodatkowych ikon będzie niemożliwa? Czy też raczej chodzi o to, że działać będzie tyle, że będą ograniczenia i nie wszystko będzie się dało wyrenderować?
To też ważna informacja. Nigdzie nie widziałem potwierdzenia, że jak użyje pliku tylko dla jednego kraju czy województwa to automatycznie mam mapę do niego ograniczoną i nie muszę martwić się o oglądanie reszty pustego świata.
A co w przypadku jak będę chciał wykorzystać dwa kraje czy dwa województwa przy generowaniu bazy? Obszary się dodadzą czy też trzeba będzie bboxy dla połączonych obszarów wskazać?
EDIT:
Sprawdziłem, że jednak nie da się wskazać dwóch plików jednocześnie i należy posłużyć się większym rozmiarowo obszarem, gdyż użycie dwóch wycinków z bazy spowoduje, że przy imporcie natrafimy na obiekty z identycznym iD i cały proces się przerwie w wyniku błędu
osm2pgsql version 0.92.0 (64 bit id space)
Using built-in tag processing pipeline
Using projection SRS 3857 (Spherical Mercator)
Setting up table: planet_osm_point
Setting up table: planet_osm_line
Setting up table: planet_osm_polygon
Setting up table: planet_osm_roads
Allocating memory for dense node cache
Allocating dense node cache in one big chunk
Allocating memory for sparse node cache
Sharing dense sparse
Node-cache: cache=500MB, maxblocks=8000*65536, allocation method=11
Mid: pgsql, scale=100 cache=500
Setting up table: planet_osm_nodes
Setting up table: planet_osm_ways
Setting up table: planet_osm_rels
Reading in file: /mnt/4tb/nagrania/osm/malopolskie-latest.osm.pbf
Applying Bounding box: 13.900000,48.900000 to 24.500000,55.000000
Using PBF parser.
Processing: Node(10215k 309.6k/s) Way(1218k 93.71k/s) Relation(9430 554.71/s) parse time: 63s
Reading in file: /mnt/4tb/nagrania/osm/podkarpackie-latest.osm.pbf
Applying Bounding box: 13.900000,48.900000 to 24.500000,55.000000
Using PBF parser.
node cache: stored: 10215184(100.00%), storage efficiency: 50.47% (dense blocks: 93, sparse nodes: 9739806), hit rate: 100.00%
Osm2pgsql failed due to ERROR: insert_node failed: BŁĄD: podwójna wartość klucza narusza ograniczenie unikalności "planet_osm_nodes_pkey"
DETAIL: Klucz (id)=(30374648) już istnieje.
(7)
Arguments were: 30374648, 667078829, 167364111, <NULL>,
real 1m4,423s
user 0m38,554s
sys 0m1,032s
Kwestia ograniczenia do pewnego wycinka wydaje się prostsza, ale w jakim formacie mam zastąpić wartości minlon,minlat,maxlon,maxlat by zbudować bbox powiedzmy o takich koordynatach?
prawo góra 49.97/21.812
prawo dół 49.95/21.812
lewo góra 49.97/21.739
lewo dół 49.95/21.739
21.739,49.95,21.812,49.97 składnia będzie poprawna?