Wanneer een weg of pad met
access=yes
wordt getagd, zullen routeplanners voor alle vervoermiddelen aannemen dat deze way te routeren is. Een voetpad getagd op deze manier zal dus ook voor auto’s als geschikte route worden aangewezen. Ik heb deze fout zelf ooit gemaakt, en het lijkt me nuttig om dit elders ook zoveel mogelijk op te lossen.
Ik heb even in overpass gekeken, en er zijn nogal wat ways met
access=yes
hoewel de meeste hiervan wel van verdere restricties zoals
motor_vehicle=no
zijn voorzien. Dit is eigenlijk dezelfde discussie als bij https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=56137, maar nu betreffende reeds bestaande tags.
Alsnog resulteert dit in een hoop onnodige tags:
http://www.openstreetmap.org/way/217479273
hier zijn alle access tags overbodig
access=yes
bicycle=yes
foot=yes
highway=residential
http://www.openstreetmap.org/way/164377427
Dit is ook allemaal al geïmpliceerd door ‘footway’ (eventueel zou horse=yes toegevoegd kunnen worden)
access=yes
bicycle=no
foot=yes
highway=footway
motor_vehicle=no
http://www.openstreetmap.org/directions?engine=osrm_car&route=52.10207%2C4.27828%3B52.10237%2C4.27885#map=18/52.10238/4.27885
Deze heeft wel het routing probleem:
access=yes
foot=no
highway=cycleway
Ik ga me zelf niet wagen aan een automated edit voor een zulke grote hoeveelheid verschillende combinaties, maar is er enige consensus om dit om te zetten naar de meest simpele correcte combinatie? Wanneer ik het tegenkom zal ik het dan iig handmatig omzetten.
Edit:
Deze zijn zorgen zonder meer voor foute navigatie voor motorvoertuigen:
http://overpass-turbo.eu/s/jRe