Ik ontdekte net op Whodidit een nogal rood gebied rond Wassenaar. Een nieuwe mapper heeft daar in twee changesets (38476176 en 38475628) ruim 500 nodes gewist. Ik heb even snel gekeken wat hij gewist heeft, echt in detail al zijn changesets bekijken moet nog gebeuren. Ondere andere een groot residential gebied en Landgoed de Eikenhorst zijn van de kaart verdwenen, als ik het goed uitgezocht heb. Het lijkt niet alsof hij doelbewust aan het wissen is, maar eerder alsof hij per ongeluk bij kleine wijzigingen allerlei dingen in de buurt verwijderd.
Ik heb nog geen contact met hem geprobeerd te maken, omdat reverten van dit soort grotere zaken mijzelf toch (nog) niet gaat lukken. Is er iemand anders met wat meer ervaring die deze klus op zich wil nemen?
Het lijkt erop dat Robbie K een nieuwe nickname heeft aangenomen te weten Dutch Mapper.
Vermoedelijk is het één en ander onbewust gebeurt, ten minste zonder dat de consequenties bij de persoon duidelijk waren.
De persoon heeft namelijk ook zeer goed geplaatste edits verricht. Ook zie ik in onderstaand voorbeeld dat de wegligging is verbeterd.
Misschien dat de mapper in kwestie zou kunnen reageren, en een toelichting kan geven.
Lokale kennis is wenselijk, deze heb ik in de omgeving van ons koningshuis niet, voordat enige reverts ingezet zouden kunnen worden.
Deze is in zijn geheel weggehaald, maar hiervoor in de plaats is een nieuwe highway gemaakt. https://www.openstreetmap.org/way/410285562#map=17/52.13765/4.41126
bicycle=no
foot=no
highway=unclassified
highway_1=busbaan
horse=no
maxspeed=50
motor_vehicle=no
name=Papeweg
oneway=yes
Wat zou er mis zijn met de eerst genoemde highway die is verwijderd?
Inmiddels bovenstaande changesets gerevert.
Ook https://www.openstreetmap.org/changeset/38475781 moeten reverten ivm foutmelding op revert van 38475628 anders zou deze maar half gerevert worden, en dat leek me niet de bedoeling.
Buiten bovenstaande error waren er inmiddels al behoorlijk wat conflictsituaties die opgelost dienden te worden.
Vandaar dat ik inmiddels deze 3 changesets teruggedraaid heb.
Op dit moment zijn de 3 changesets teruggedraaid (revert).
Ook de goede wijzigingen in deze changesets zijn dus teruggedraaid.
Natuurlijk verwelkomen we een nieuwe (enthousiaste) OSM mapper.
We gaan ervan uit dat de vragen vanzelf komen, vandaar ook dit forum.
Tip:
Wijzig niet te veel in één changeset, zodat je je omschrijving goed kunt meegeven wat je in deze changeset hebt toegevoegd/aangepast.
Probeer JOSM eens als editor.
De grootste “problemen” zijn nu teruggedraaid.
Mocht het zijn dat er nog meer zaken verkeerd zijn gegaan, zul je het zelf (in de toekomst) wel oplossen.
Dutch mapper, wacht even met herstellen laat het eerst even rusten.
Verder heb je een aantal naamswijzigingen doorgevoerd, ik ga ervanuit dat deze juist zijn. Misschien kan een lokale mapper nog even meekijken.
Misschien is het noodzakelijk om deze gehele changeset ook te reverten om de verplaatste node, zijn juiste lokatie weer te laten verkrijgen.
Je ziet dat de mutaties behoorlijk snel, zonder dat je er misschien erg in hebt kunnen leiden tot een behoorlijke verstoring van OSM. Dit is dan ook de reden dat ik het op pak en uiteenzet in dit draadje.
Ons doel is (samen) de OSM kaart te verbeteren, en niet iedereen heeft in 1 dag leren fietsen.
Toch wil in niet verzanden in het negatieve. (of ben ik daar al in terecht gekomen)
De intentie zal ongetwijfeld zijn dat je de kaart wil verbeteren en dat je open staat voor kritieken. Hiervan valt veel te leren.
Je hebt bijvoorbeeld dit stukje voetgangersgebied netjes aangepast (lokale kennis ontbreekt me echter) maar via de satelietbeelden lijkt het juist te zijn.