Overigens, maar dat is misschien voor de renderer, oei, foei: een ingetekend parallel fietspad aan een benoemde weg voorzie ik zelf niet van een naam. Het kaardbeeld wordt dan wel erg druk, en routeertechnisch niet nodig, denk ik.
Zo hebben wij ook Fietspad langs den Engel op het eiland in Dordrecht.
BTM geeft dan wel een foutmelding want een fietspad mag geen fietspad heten. … dus wel…
Verder is het van belang voor het vinden van adressen als de hoofdrijbaan op slot staat voor fietsers. Dus graag toch benoemen en dat het druk wordt op de kaart is dan het probleem voor de renderer.
Het argument ‘kaartbeeld wordt te druk’ heb ik eerder gelezen (mappers die domweg fietspaden gaan verwijderen). Laat je er niet van weerhouden die fietspaden toch de straatnaam te geven waar die toe behoort, want de OFM gebruikt die nl wél om te routeren. De hoofdweg is immers verboden voor fietsers en zit derhalve niet in de zoekindex van OFM. Aan de andere kant, ook dát is een probleem van de renderer (Garmin) maar zo redenerend kan je maar beter helemaal niet meer mappen
Naar mijn idee is dit niet een bewuste actie van zo’n mapper geweest, en kan dus aangepast worden naar de gebruikelijke manier. Het is dan wel zo netjes om even contact te zoeken met de mapper.